Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam bardzo powazny problem


Lukasz1o02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tutaj zgromadzonych przychodze do was z bardzo dziwnym jeszcze raz dziwnym problemem, a wiec minelo juz prawie polotrej lata od kad sie zle czuje, zle czuje

a wiec, bylem na imprezce z (bylo to rok temu) kumplami na 2 dzien slabo sie czulem pomyslalem ze to tylko kac poszedlem spac i przeszlo dzien pozniej wstaje niby wszystko okej ale gdy wyszedlem na dwor zaczelo mi sie krecic w glowie postanowilem wrocic do domu i sie ogarnac mam tak do tej pory wychodze na dwor co raz rzadziej omijam Duze przestrzenie typu supermarkety masakra poprostu nie chodze juz tak na imprezy jak kiedys zwykle pojscie na piwo z kumplem moze mnie tak zmeczyc psychicznie ze to jest nie do wyobrazenia gdy wchodze NP do supermarketow to juz hardkor kreci mi sie w glowie nie ogarniam nic jak bym byl jakis nacpany mysle nad pojsciem do psychologa ale sadze ze mnie nie zrozumie i troche sie boje mysle ze ta rozmowa byla by jak rozmowa z sasiadka nic nie poradzi jest coraz gorzej to juz nie ten ja co wczesniej znajomi mi sie bardzo dziwia co mi jest i tak dalej ale ja glupi trzymam do dalej w sobie nawet z najlepszym kumplem nie umiem o tym pogdac no bo co ? powiem mu ze sie zle czuje a on mnie bedzie miec za debila i tak dalej naprawde, mowilem juz o tej sprawie nawet swojej matce ale ona powiedziala mi ze za duzo siedze przed komputerem po to prawda, czasem juz poprostu jak np przypominam sobie jaki bylem kiedys (przed tymi zburzeniami) to naprawde wyzywam siebie od nie powiem jakich..Prosze was o pomoc tak was no bo co z takimi zaburzeniami mozna pojsc do psychiatryka ?, Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lukasz1o02!

 

Przez Internet nie da się postawić diagnozy i stwierdzić, co Ci dolega. Być może jest to agorafobia, czyli irracjonalny lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni, wyjściem z domu, wejściem do sklepu, tłumem, miejscami publicznymi, samotnym podróżowaniem, wywołany obawą przed napadem paniki i brakiem pomocy. Część objawów, jakie zrelacjonowałeś, pokrywa się z obrazem klinicznym agorafobii, ale te przypuszczenia powinien zweryfikować lekarz psychiatra. Jak długo utrzymują się u Ciebie nieprzyjemne objawy? Ile masz lat? Nie bagatelizuj swojego pogarszającego się samopoczucia i skorzystaj z pomocy specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rowniez Ciebie ekspert_abcZdrowie, myslalem wlasnie nad agorafobią bardzo czesto ale dokładnie niewiem czy to jest to.. moje objawy wystepuja od roku wstaje rano to samo (zle sampoczucie mysli ze zaraz bedzie zle i tak dalej), dokladnie to samo, mam 20 lat wstaje rano z mysla bedzie dobrze nie wmawiaj sobie i tak dalej ale jedyne czego sie boje podjac kroku isc do tego psychiatry/psychologa.

 

-- 01 paź 2014, 21:40 --

 

Praktycznie boje sie kazdego wyjscia na dwor... kiedys bylem calkiem inny mczlowiekiem mialem marzenia i tak dalej a teraz jedna wielka dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz1o02, Czego się tak naprawdę boisz, jeśli chodzi o wizytę u psychiatry?

Agorafobia jest do pokonania. Ja jestem osobą, która nie mogła wyjśc za próg domu, a dziś funkcjonuję w społeczeństwie, chodzę do pracy, po zakupy, na spacery, na spotkania. Co pomogło? Psychiatra i dużo pracy własnej i bardzo, ale to bardzo tego chciałam.

Polecam ci książkę "Pokonac lęki i fobie" J.Bemis, mi ona bardzo pomogła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada, Chce tego bardzo takiej typowej wolnosci nawet niewiesz jak bardzo glupie wyjscie na obiad do matki mnie meczy psychicznie sam niewiem co mam nie raz sam z sobą robic..a co dopiero jakis wyjazd do innego miasta czy cos to juz wgl masakra naprwade niewiem co jest z mna i tym bardziej ten czas tak zapiernicza ze szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×