Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poglądy polityczne w sieci i w realnym życiu.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie zastanawia pewniej fakt,dlaczego w sieci nie mal wszyscy mają poglądy prawicowe.

Albo się popiera Ruch Narodowy,Korwina lub PIS.A zupełnie inaczej,jest w prawdziwym życiu.

Dlaczego w internecie PO,popiera 2 % społeczeństwa,a w prawdziwych wyborach Platforma ma 30 % poparcia.

Doszedłem do następującej konkluzji,w internecie są głównie ludzie bardzo młodzi,w wieku 13-25 lat,których fascynuję JKM czy też Ruch Narodowy.Bo ja nikogo w realu nie znam,kto byłby za nacjonalistami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jakich forach człowiek przesiaduje. Jeżeli pójdziesz na historyczne-spotkasz się z większością tzw prawicową, dlatego że głównie takich ludzi te fora skupiają, chociaż inni opcje łącznie ze stalinowcami, banderowcami i wszelkimi innymi też tam są. Żeby daleko nie szukać, największe w Polsce forum historyczne historycy.org właśnie taką większość skupia. Ludzie interesujący się historią zazwyczaj bardziej też biorą pod uwagę tradycję, pewien konserwatyzm w poglądach. Tam poparcie dla takiego Korwina jest większe niż w realu, ale to też nie znaczy żeby tam prowadził w sondażach. I zgadzam się że większość tych co popierają Korwina to młodzi-na tamtym forum-którzy generalnie bardzo chcą coś zmienić, ale nie za bardzo wiedzą w jaki sposób. Natomiast sam Korwin jest elementem zbyt szalonym, żeby głosował na niego ktoś powiedzmy w moim wieku. Dobre pomysły przeplatają się u niego z takim szaleństwem jakby sam chciał siebie zdyskredytować. Młodzi lubią takich ludzi, skrajnych, dążących do zmian, pokazujących wady systemu. Tylko że aby to naprawić potrzebny jest dobry plan, systematyczność, organizacja, jednym słowem mnóstwo nudnej roboty której młodzież nie lubi. Starsi widząc Korwina uważają go za nieodpowiedzialnego człowieka, który może sprowadzić na Polskę większe problemy niż w mamy w realu.

A co do większości głosującej na PO-ludzie patrzą na popularność telewizyjną, kto się umie ładnie zaprezentować dzięki sympatii mediów, umie rozmawiać z dziennikarzami-taki zawsze ma sporą przewagę. Większość chce tylko chleba i igrzysk. Nie biorą udziału w dyskusjach internetowych bo najczęściej mają to gdzieś. Patrzą kto się lepiej na plakatach prezentuje, kto jest sławny. To między innymi dlatego PO umieszcza często na listach wyborczych byłych sportowców-bo oni się dobrze ludziom kojarzą. Amerykanie kiedyś stwierdzili że jesteśmy narodem dla którego emocje są ważniejsze niż logika-PO tylko to wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebmar, Nie tylko na portalach historycznych czy prawicowych ale na wp, onecie minimum połowa to Korwinowcy , a nawet tu jest sporo. Przeceiż KNP czy wcześniejsze frakcje Korwina wygrywają od wielu lat wszelkie internetowe rankingi poparcia. A do poparcia PO to się nikt nie przyznaje, chyba za to 99% krytykuje czasami aż do przesady ze całe zło w Polsce czy tez życiu osobistym to wina Tuska. Lewicę też niewielu popiera ale wiele osób ma poglądy roszczeniowe i widać tęsknotę za PRL-em ale oni w większości chyba na nikogo nie głosują. No ale trudno o miarodajne ocenę społeczeństwa na podstawie wpisów na forach bo piszą tam głównie jednak ludzie młodzi, mający dużo wolnego czasu, często pełni buntu i niezadowolenia z sytuacji w Polsce, no i zainteresowani polityką a większość nie interesuje się w ogóle lub pobieżnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam pewno kobietę,lat 40 co jest za PO.

No ale nie piszę o tym w internecie a co drugi Korwinista czy narodowiec się tam udziela. Podobnie nad reprezentowani są ateiści np. których niby w społeczeństwie jest koło 2% a w sieci zwłaszcza przy artykułach o klerze, wierze to 99% to antyklerykałowie a minimum 50% to ateiści. Taki typowy internauta to sympatyk KNP, wróg komunistów, nienawidzący homosiów, czarnych i muzułmanów, ale tez często antyklerykał lub nawet niewierzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia pewniej fakt,dlaczego w sieci nie mal wszyscy mają poglądy prawicowe.

Albo się popiera Ruch Narodowy,Korwina lub PIS.A zupełnie inaczej,jest w prawdziwym życiu.

Dlaczego w internecie PO,popiera 2 % społeczeństwa,a w prawdziwych wyborach Platforma ma 30 % poparcia.

Doszedłem do następującej konkluzji,w internecie są głównie ludzie bardzo młodzi,w wieku 13-25 lat,których fascynuję JKM czy też Ruch Narodowy.Bo ja nikogo w realu nie znam,kto byłby za nacjonalistami.

Podejrzewam, że w latach 2005-2007 PO miałoby wielu zwolenników w internecie. Młodzi ludzie nabrali się raz na platforme w 2007 roku. W 2011 głosy poszły do Palikota. W tym roku do Korwina.

Spowodowane jest to, że w necie "surfują" głównie ludzie młodzi, którzy perepektywą 7 lat PO, bezrobociem, brakiem perspektyw na życie i założenie rodziny sie po prostu zawiedli. Stąd popieraja albo prawice, albo Korwina albo KNP, a w znacznej większości w ogóle nikogo nie popierają i nie chodzą na wybory.

Dziś platformie zostały tylko lemingi które raczej w komentowanie wydarzeń politycznych w internecie się nie bawią. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeszłam od Palikota i przeszłam do Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Ikonowicza

RSS zaproponowało mi kandydowanie do sejmiku województwa lubuskiego, a ja się zgodziłam... liczę przede wszystkim na poprawę swoich kompetencji społecznych i podniesienie pewności siebie... będę reprezentowac wykluczonych, ofiary przemocy, sądzę że mogłabym zadziałac na tym polu; jestem pyskata i gdy trzeba - walczę jak lwica...

 

u Palikota denerwowała mnie wieczna przepychanka między Gorzowem Wlkp. a Zieloną Górą, niedostateczna komunikacja góry z dołami, olewatorski poseł Mroczek... już wolę byc w niszowej partii, bardziej na lewo od palikociarni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeszłam od Palikota i przeszłam do Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Ikonowicza

RSS zaproponowało mi kandydowanie do sejmiku województwa lubuskiego, a ja się zgodziłam... liczę przede wszystkim na poprawę swoich kompetencji społecznych i podniesienie pewności siebie... będę reprezentowac wykluczonych, ofiary przemocy, sądzę że mogłabym zadziałac na tym polu; jestem pyskata i gdy trzeba - walczę jak lwica...

 

u Palikota denerwowała mnie wieczna przepychanka między Gorzowem Wlkp. a Zieloną Górą, niedostateczna komunikacja góry z dołami, olewatorski poseł Mroczek... już wolę byc w niszowej partii, bardziej na lewo od palikociarni...

Dobry ruch,może coś dobrego zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, masz rację. W internecie są bardziej aktywni ludzie u spolaryzowanych poglądach, albo tacy, którzy piszą jakich chcieli by zmian, ale z nienawiści do PiSu głosują na PO, zamiast na partię bliższą im światopoglądowo.

 

5 lat temu się śmiali, że elektorat KNP to 13-letnie kuce. W tych wyborach mają już prawa wyborcze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w sieci jak i w świecie realnym uważam polityków za świnie w garniakach które tylko kradną i nic nie zmienią w tym kraju D:

 

..oj zmieniają zmieniają ....tak by było łatwiej chapać XD

Ja się zawsze zastanawiałem po co ludzie chodzą do wyborów ?

..ktoś im coś wkręcił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w sieci jak i w świecie realnym uważam polityków za świnie w garniakach które tylko kradną i nic nie zmienią w tym kraju D:

 

..oj zmieniają zmieniają ....tak by było łatwiej chapać XD

Ja się zawsze zastanawiałem po co ludzie chodzą do wyborów ?

..ktoś im coś wkręcił

 

nie pojscie na wybory legitne tylko jako sposob na pokazanie zoltej kartki klasie politycznej, w kazdym innym wypadku - zwykla ignorancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×