Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Jak poprawić komunikację z bliskimi?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wiele się mówi o tym, że stale trzeba dbać o komunikowanie się z bliskimi. Co to jednak znaczy? Jak Wy to widzicie? Macie jakieś pomysły na to, by poprawić komunikację z bliskimi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WOW :shock: ,właśnie szukałem na forum tematu o tym i proszę :).Może napiszę najpierw o tym co według mnie to znaczy.

Dbanie o komunikację z ludżmi według mnie znaczy to,że nie możemy się izolować od tych na których nam zależy,bo jak już człowiek zaczyna się wycofywać..to w pewnym momencie komunikacja z danymi bliskimi ludżmi zaczyna się psuć...(gorzej jak jest ktoś wycofany w stosunku do ludzi całe życie,ale to temat...na inny temat ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę żadnego sposobu,czy pomysłu,by polepszyć relacje z rodziną,czy się dogadać,ich normalsowatość,ignorancja i głupota czy to co mi "zostawili" w pamięci za długo tam siedzi :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na poziomie rozumu mam dobry kontakt z rodziną, natomiast na poziomie emocji nie, ja "nadaję" na coraz bardziej "odległych falach" niż rodzina i nie widzę sposobu na polepszenie relacji emocjonalnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Nie mam zielonego pojęcia jak poprawić komunikację z bliskimi. Najgorzej jak wszyscy w domu są zaburzeni w równie dużym stopniu. Wtedy wyłamać się z takiego schematu i zacząć postępować zgoła inaczej niż dotychczas jest jak dla mnie mega wyczynem. To nawet osoba zdrowa i pewna siebie miałaby wielkie problemy i ograniczenia aby wejść w jakieś środowisko i zacząć zachowywać się odmiennie niż cała reszta, która ma nad Tobą liczebną przewagę, a co dopiero ma powiedzieć osoba nieśmiała i z niskim poczuciem własnej wartości. Jeżeli dodam, że mowa o rodzinie, z którą się mieszka na co dzień to już w ogóle jakiś kosmos. Przecież ci chorzy domownicy taką osóbkę zwyczajnie zjedzą, zakrzyczą, wyśmieją i wysrają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi