Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Sukces bliskiej osoby

Rekomendowane odpowiedzi

Jak reagujecie na to, kiedy komuś z Waszego bliskiego otoczenia coś się udaje? Jesteście zazdrośni? Cieszycie się? Czy próbujecie zepchnąć uczucie zazdrości wgłąb siebie i mimo tego próbować cieszyć się cudzym sukcesem? Czy ma to wpływ na Waszą samoocenę? Jak się z tym czujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj w ogóle nie reaguję na sukces kogoś z otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalezy kto to, jesli ktos kogo lubie odnosi sukces bardzo sie ciesze i i nie jestem zazdrosna ; jeżeli osoba przeze mnie nielubiana, to najczesciej uwazam to za niesprawiedliwosć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja najpierw jestem zazdrosny że komuś się udało a mi nie, mam żal do siebie i świata ale później mi przechodzi i nawet uznaje że danej osobie się to należy no chyba że ten sukces był zbudowany na krzywdzie innych lub innych niecnych fundamentach to wtedy będę nim gardził. Ale na pewno nie wpływają na mnie pozytywnie w stylu mi też się może udać, raczej mi zaniżają samoocenę przynajmniej chwilowo choć wiem że tak nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z reguły jeśli jest to sukces kogoś z bliższego otoczenia, a zwłaszcza z rodziny to jestem zadowolony i dumny z takiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o moją mamę/ tatę/ brata - tak jestem szczęśliwa i to bardzo :) Jeśli mowa o koleżance zazdrość zżera mnie od środka, ale jakoś tłumię to w sobie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie za zwyczaj pojawia się zazdrość i bardzo szybko kieruje ją przeciwko sobie. Na zasadzie "jemu/jej się udało a ty jesteś kompletnie bezwartościowy i nigdy ci się nie uda".

To bardzo trudny do opanowania mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej mi to obojętne,niech owej osobie to służy... i oby było tak jak najdłużej,zwłaszcza jeśli owa osoba na takowy sukces w pełni sobie zasłużyła,czy zapracowała na niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi