Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Otwartość a spoufalanie się

Rekomendowane odpowiedzi

Większość ludzi potrafi wyczuć delikatną granicę, której nie należy przekraczać. Zdarzają się jednak wyjątki, które mnie osobiście doprowadzają do białej gorączki. Gdzie Waszym zdaniem kończy się otwartość a zaczyna spoufalanie się? Jak sobie radzić w sytuacji, kiedy ktoś próbuje się wręcz narzucić a my nie mamy na to ochoty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Większość ludzi potrafi wyczuć delikatną granicę, której nie należy przekraczać. Zdarzają się jednak wyjątki, które mnie osobiście doprowadzają do białej gorączki. Gdzie Waszym zdaniem kończy się otwartość a zaczyna spoufalanie się? Jak sobie radzić w sytuacji, kiedy ktoś próbuje się wręcz narzucić a my nie mamy na to ochoty?

Przypomniał mi się koleś którego poznałem na budowie w Anglii, w pierwszym dniu znajomości pytał mnie się o jakieś intymne szczegóły typu moje pożycie seksualne i ogólnie o takie rzeczy które nawet bliscy wieloletni znajomi się nie pytali, strasznie mnie to wkurzało i później go unikałem albo na jakieś neutralne tematy starałem się pokierować dyskusje, ale on zawsze chciał wszystko wiedzieć i jeszcze mi rady non stop dawał do tego mimo że poza pracą mnie z nim żadna znajomość nie łączyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, chyba każdego by to wkurzyło. No chyba, że ktoś faktycznie byłby skłonny do zwierzeń na tego typu tematy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoufalanie kojarzy mi się z cwaniactwem. Próbą bycia miłym po to by zdobyć jakąś korzyść. Ostatni poziom chamstwa. Już lepszy człowiek, który w twarz będzie niemiły. A otwartość jak najbardziej okej. To istotny temat dla mnie. Dużo piszę o sobie na forum i nie wiem czy kogoś to nie poruszy na minus. Tłumaczę sobie to tak, że to forum psychologiczne i porównywanie objawów może pomóc odnaleźć się w chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spoufalanie kojarzy mi się z cwaniactwem. Próbą bycia miłym po to by zdobyć jakąś korzyść. Ostatni poziom chamstwa.
Zgadzam się z tym. O ile wirtualnie można to zignorować i po prostu się nie odezwać, o tyle w życiu realnym, jak się trafi na takiego człowieka, to aż się niedobrze robi. Jeśli druga osoba ma ochotę na bliższy kontakt i jest zainteresowana, odpowiada Jej takie zachowanie, to ok. Natomiast, jesli ktoś ewidentnie nie ma na to ochoty, a mimo to spotyka sie z przejawem chęci spoufalania się, to jest to po prostu dość męczące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi