Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zasugerować ten lek (lub Velefax) lekarzowi (mam wrażenie że doskonale będzie pasował) i w zwiazku z tym ptanie do tych którzy biorą/odstawili: Czy nasiliły się lęki lub czy po odstawieniu wszystko wróciło? Nie wyobrażam sobie silniejszych lęków niż mam teraz, jeśli się nasilą to nie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, biorę Alventę, podobno to lek podobny do Efectinu. Czy ktoś mi może powiedzieć jakie jest samopoczucie w pierwszych dniach brania tego leku. Czuję się okropnie, mam zdrętwiałe dłonie i twarz, ciągle mi jest niedobrze. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że biorę Neurol 0,25 i w ogóle nie czuję się po nim spokojniejsza. wręcz przeciwnie, nakręcam się jeszcze bardziej. zupelnie nie wiem co mam robić, do lekarza idę dopiero za tydzień, a nie wiem czy tyle wytrzymam z takimi jazdami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się, ale trzecia noc nieprzespana chyba mnie przerasta... to dla mnie coś nowego, dlatego tak dopytuję. niestety nerwicę wywołali u mnie sami lekarze, którzy leczyli mnie na zapalenie osierdzia, dopóki nie okazało się, że nigdy tego nie miałam, a oni sami doprowadzili mnie niemalże do zapaści... dlatego tak się o te leki wypytuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ja mam kilka pytań. Mam pewne trudności- lęki, fobię społęczna, nerwice. Od 11 dni biore Efectin w dawce 75mg/na dzień. Początkowo chwilami nie czułem w ogóle tych objawów, czułem sie pobudzony, patrzalem na życie optymistycznie. Teraz jakby to ustąpiło... Czuję sie wręcz zmęczony i zaczynam watpic w działanie tego leku. Czy czasem nie powinienem być bardziej cierpliwy? Efectin podobno działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo oraz na fobię społeczna-która męczy mnie najbardziej. Ciężko mi sie rozmawia z ludźmi, mam problemy z przebywaniem w miejscach gdzie jest dużo ludzi, boje sie spotkania i rozmowy ze znajomymi. Czy ten lek pomoże w tej kwestii ???? I jeśli tak to kiedy, ile mam czekać, bo z tą fobią sie tyle męcze :(((( Czekam na info. Pozdroweczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafik... a jaki wpływ mają te leki na koncentrację? ja mam zjazd na uczelni w sobotę i zastanawiam się, czy dam radę cokolwiek przyswoić. w pracy na szczęście koleżanki mnie kryją jak mogą, póki to cholerstwo nie zacznie porządnie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze nie przestal dzialac.Tak to juz jest,ze nawet bedac na lekach mamy zle dni.Tez zdarzaja mi sie lęki mimo,ze biore regularnie efectin,ale jest lepiej,jak bylo przed leczeniem.

U mnie zwiekszenie dawki pomoglo, to dobry lek.Porozmawiaj z lekarzem

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza dawka leku(Velafax 37.5mg) obiawiła sie u mnie uderzeniami goraca(głównie w okolicach serca),czestym ziewaniem,sennoscia i dziwnym rozbiciem ...w zapasie mam Efectin na dalsza terapie,,,o rezultatach działania leku bede informował na bierzaca

podrawiam was

;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:58 pm ]

w kielcach w tanich aptekach można kupic Efectin 75 mg ER za ...35 zł ...Velafax 75 mg jest tylko o złotówke tańszy...(jedyna przewaga Velafaxu nad Efectinem to taka ze ten pierwszy jest podzielny...biore drugi dzień Velafax w dawce 37,5mg i czuje niezłe jazdy i bardzo silne pobudzenie seksualne...wy tez tak mieliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ja dzisiaj wziąłem dzisiaj 19 dzień Efectin ER 75. Póki co oszałamiającej poprawy nie widze, fobia nadal jest, lęki też. Zmienił sie pozytywnie punkt widzenia i postrzegania życia :) Jest ogólnie optymistycznie z wyjątkiem lęków i fobii. Długo jeszcze trzeba będzie czekać aż w pełni ten Efectin zadziała ????

Zniecierpliwiłem sie, że jeszcze nie działa a mam zamiar znaleźć prace i szukam. Perspektywa pracy mnie przeraża dopóki Efectin nie działa, więc wpadłem na pomysł aby udać się do lekarza po Zomiren i w sytuacjach kiedy ewentualnie zaczne prace lub bede sie gorzej czuł -zeby sie nie denerwowac i znieść fobie zażyje Zomiren. Czy to dobry pomysł? W sumie zrobiłem to na własną reke, bez konsultacji z lekarzem ;) Dajcie znac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perspektywa pracy mnie przeraża dopóki Efectin nie działa, więc wpadłem na pomysł aby udać się do lekarza po Zomiren i w sytuacjach kiedy ewentualnie zaczne prace lub bede sie gorzej czuł -zeby sie nie denerwowac i znieść fobie zażyje Zomiren. Czy to dobry pomysł? W sumie zrobiłem to na własną reke, bez konsultacji z lekarzem Dajcie znac!

Nie wiem czy wiesz ale przyjmowanie benzodiazepin moze zmniejszyc wrazliwosc na przyjmowane nieuzalezniajace leki przeciwdepresyjne. Wiec jesli oczekujesz dobrego efektu dzialania efectinu to nie polecam brac benzo. A konkretnie co do efectinu to jego dzialnie zaczyna sie po jakichs 2-4 tygodni brania wiec nie masz co liczyc ze zacznie dzialac od pierwszej tabletki. Takze zycze wytrwalosci i powodzenia:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny wpływają na działanie Efectinu? W sumie, zapomniałem- dzwoniłem do swojego psychiatry z zapytaniem czy dopóki efectin nie zaczął działać moge brac jednoczesnie zomiren bądź afobam. Nie mówił zeby były jakies przeciwskazania :) Więc nie wiem kto ma racje :/

Apropo Twojej wypowiedzi na temat czasu aż lek zacznie działac wpisałas ze miedzy 2-4 tygodniami. Ja napisałem, że u mnie jest dzis 19 dzień więc zbliżam sie do granicy 3 tygodni. A efektu jak nie było tak ni ma. I co Ty na to?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:50 am ]

Aha, chciałem jeszcze napisać, że ten afobam chce brac doraźnie, czy np w pracy jak juz znajde (jak najrzadziej). Znacie może jakiś artykuł na temat wpływu Afobamu na działanie Efectinu? Moze ktoś sie jeszcze na ten temat wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzodiazepiny wpływają na działanie Efectinu? W sumie, zapomniałem- dzwoniłem do swojego psychiatry z zapytaniem czy dopóki efectin nie zaczął działać moge brac jednoczesnie zomiren bądź afobam. Nie mówił zeby były jakies przeciwskazania :) Więc nie wiem kto ma racje :/

Apropo Twojej wypowiedzi na temat czasu aż lek zacznie działac wpisałas ze miedzy 2-4 tygodniami. Ja napisałem, że u mnie jest dzis 19 dzień więc zbliżam sie do granicy 3 tygodni. A efektu jak nie było tak ni ma. I co Ty na to?

A ja jak prosiłam o jakies benzo to mi sie lekarz zapytał czy kiedy brałam juz takie leki. Jak powiedzialam ze nie to powiedzial, ze lepiej zebym ich nie brala bo moga zmniejszyc wrazliwosc na leczenie nieuzalezniajace. Tylko mowie co mi przekazal lekarz:):)A co do tego ile juz bierzesz ten efectin to przyznam sie bez bicia ze nie doczytalam, ale i tak mysle ze poczekaj tak do miesiaca. Jak nic po tym czasie nei bedzie sie dzialo pozytywnego to idz do lekarza po zmiane leków:):)Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo leków przeciwdepresyjnych to mam poważne wątpilwości czy one nieuzależniają ...bo w zasadzie każdy lek który należy stopniowo odstawiac musi miec w sobie uzalezniajacego w przeciwnym razie mozna było by go odstawic od razu,,, sprawdzałem w internecie strukture chemiczna wenlafaksyny i o zgrozo zauważyłem porównując go do silnego leku opoidowego(przeciwbólowego) Teramalu ze różnica w budowie chemicznej jest niezwykle podobna...

tramal-C16 H25 NO2

WENLAFAKSYNA-C17 H27 NO2

...WNIOSKI NASUWAJĄ SIE SAME... : :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak prosiłam o jakies benzo to mi sie lekarz zapytał czy kiedy brałam juz takie leki. Jak powiedzialam ze nie to powiedzial, ze lepiej zebym ich nie brala bo moga zmniejszyc wrazliwosc na leczenie nieuzalezniajace. Tylko mowie co mi przekazal lekarz:):)A co do tego ile juz bierzesz ten efectin to przyznam sie bez bicia ze nie doczytalam, ale i tak mysle ze poczekaj tak do miesiaca. Jak nic po tym czasie nei bedzie sie dzialo pozytywnego to idz do lekarza po zmiane leków:):)Powodzenia

 

Poczekam do miesiąca,może miesiąca z hakiem. Jeśli mi fobia i lęki nie miną to zasugeruje mu, żeby zwiększył dawkę do 150mg. Może ta pomoże ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:55 pm ]

Spróbowałem dzisiaj Afobamu, fakt byłem spokojniejszy ale zmuliło mnie, po efectinie przynajmniej mam ochote do działania :) Chyba z Afobamu zrezygnuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja prosta rada: wiecej agresji w zyciu! wala innym do tego, co robisz i dlaczego !!! Zaloz sobie cos smiesznego "ekstarwaganckiego" i wyjdz na ulice !!! I nie przejmuj sie co inni mysla, mowia, czuja, etc, etc, etc, o TOBIE. Mam tu baaaaardzo glupia, ale prawdziwa historyjke ... Kiedys w srodku ruchliwego miasta jakim jest nasza Warsaw MUSIALEM NATYCHMIAST do toalety!!! A toalety nigdzie w poblizu oczywiscie nie bylo ... No wiec wybor byl prosty ... spodnie lubo drzewko. Wybralem drzewko! Nerwowo rozgladalem sie dookola speszony i przerazony co to bedzie .... i wiesz, ze ludzie przechodzacy obok UDAWALI, ZE MNIE NIE WIDZA !!! Wyobrazasz sobie!!!???? By the way - nie jestem typem "lumpla" siusiajacego pod kazdym drzewkiem, bylem chyba nawet w gajerku ... :-))) NIKT NIE ZWROCIL MI UWAGI!!! KAZDY UDAWAL, ZE MNIE NIE WIDZI!!! Historyja jak mowilem baaaaaardzo glupia, ale do dzis ja pamietam :-). Pamietam tez z tej baaaardzo glupiej "przygody" jedno: nie przejmowac sie co inni mysla !!! Idz do lekarza, zaloz sobie garnek na glowe (jak masz taki kaprys) i miej w ... szerokim powazaniu, co inni na to :-) To duuuzo baaaaaardziej pomaga, niz dreczenie sie w domciu na kozetce. I pamietaj: inni sie po prostu nie przejmuja ... wystarczy wlaczyc TV, zeby zobaczyc paru pajacow ... A wiesz ilu "slawnych" ludzi leczylo sie na NN? Nawet moj ulubieniec telewizyjny! Wiem, bo widzialem jego zdjecia w Komorowie - w osrodku leczenia nerwic - tez byl tam i taz sie leczyl. I kicha na to, ze ktos patrzy i wie! Wiec NIE PRZEJMUJ SIE TYM! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się mówi gorzej z realizacją,ja tak mówić do siebie potrafię wiele ale żeby zrealizować to oj ciężko,musi być mało albo wcale nie być ludzi lub z kimś zaufanym się poruszać... Chyba muszę nad szoferem pomyśleć albo taxi.Tylko jeszcze to jest cholerne że ja się jak wciągne w ten rytułał to mam zawias na amen z nim i aż ktoś mnie odwiesi i boje się w teren sama z tym dziadostwem... I jak tu se poradzić :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu brania 75ER lekarz zwiększył mi dawkę do 150 i to było to.Odzyskałem swoje życie ,odbyłem podróż siedmiogodzinną bez lęków,potem 10 dni jak za dawnych lat.Niestety przyszła mała zwałka na parę dni ,ale już jest OK.Biorę efectin 7 tygodni+depakine i doraźnie propanolol.Powoli czuję ,że wracam do życia czego wszystkim szczerze zyczę!Niestety też miałem chwile zwątpienia,czy ten lek zadziała,ale jednak warto trochę poczekać.Ciekawe jest to,że kawa mój ulubiony napój ,działa na mnie fatalnie,szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×