Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

mnie przy dawce 150 zaczęło szumieć w uszch i trwa to do dzisiaj czyli 3 miesiące choc efectinu nie biore ponad miesiąc

 

to faktycznie coś nie tak. życzę powodzenia, nie martw się!

 

i boje ze ten lek zrobi zemnie roslinke, nie wiem czy nie odstawie

 

nie zrobi, nie ma takiej możliwości, przetrzymaj, wspomagaj się czymś (afobam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wspomagam się już afobamem od jakiegoś czasu i czuje, że mój oranizm bardzo to lubi... zaczynam za bardzo się w to wkręcać i za często brać. podoba mi się taki świat bez lęków, ale przecież nie można tak całe życie. więc uważajcie bo to strasznie uzależnia.

a szkoda....

 

jak u was ze snem przy efectinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sny są czasami koszmarne, dziwne a czasami jakbym widziała coś co się wydarzy w najblieszej przyszłości,

męczą mnie bóle w klatce piersiowej ale lekarka po wczorajszej wizycie zostawiła mi wszystkie leki tak jak mam nadal tzn.efectin 150 i sulpiryd 50 x 2

jak myślicie czy na działanie tego leku można jeszcze liczyć??

a co z myślami natretnymi czy on wycisza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem nealafax do dzisiaj(75-075), ze snem bylo ok..dzisiaj wlasnie przeszedlem na efectin 150, na razie jest ok, ale sny wspomagam imowane, a czy afobam to --alprox?? moze ktos wie?

pozdrowka

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:52 am ]

Ja bralem vealafax do dzisiaj(75-075), ze snem bylo ok ale wspomagam imowane..dzisiaj wlasnie przeszedlem na efectin 150, na razie jest ok, a czy afobam to --alprox?? moze ktos wie?

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowa - mam lękową i jestem po drugiej kapsułce Efectinu, no i czuje sie zle, mam mrowienie całego ciała, mdłości, wczoraj powiększone źrenice- dzis już nie. w nocy niby spalam ale budzilam sie ciagle i jakies koszmaty mialam. czy objawy mijaja po kolei? z dnia na dzien jest lepiej? czy trwaja 2 tyg i nagle mijaja?

bo nie wiem czy to wytrzymam :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowa - mam lękową i jestem po drugiej kapsułce Efectinu, no i czuje sie zle, mam mrowienie całego ciała, mdłości, wczoraj powiększone źrenice- dzis już nie. w nocy niby spalam ale budzilam sie ciagle i jakies koszmaty mialam. czy objawy mijaja po kolei? z dnia na dzien jest lepiej? czy trwaja 2 tyg i nagle mijaja?

bo nie wiem czy to wytrzymam :((

 

witaj stapelia,

a czy bralas cos przed efectinem?? czy od razu lekarz prezepisal eefectin??z tego co mowia to velafax jest odpowiednikiem efectinu, wiec tez mialem przez 5 -6 dni takie akcje.. nie wierzylem ze przejdzie, ale naprawde po antydepresanatach zawsze przechodzi.. po jakims czasie.. no prawie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wogole pierwsze lekarstwo jakie zazywam i szczerze mowiac po tych dwoch dniach mam lekko dosc. nie umiem sobie wmowic ze za dwa trzy cztery dni dzialania nieporzadane mina:((( jakby tak znikaly po kolei to byloby lepiej.. Tym bardziej ze mam takie fale- raz zimno raz goraco, raz mnie szczypie cale cialo raz glowa, nudnosci przyspieszone tetno, drzenie ciala. ehhh juz chyba wolalam moje lęki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wogole pierwsze lekarstwo jakie zazywam i szczerze mowiac po tych dwoch dniach mam lekko dosc. nie umiem sobie wmowic ze za dwa trzy cztery dni dzialania nieporzadane mina:((( jakby tak znikaly po kolei to byloby lepiej.. Tym bardziej ze mam takie fale- raz zimno raz goraco, raz mnie szczypie cale cialo raz glowa, nudnosci przyspieszone tetno, drzenie ciala. ehhh juz chyba wolalam moje lęki :(

 

 

Rozumiem Cie, ale nie rezygnuj ,zalezy od czlowiek jak dlugo to znosi, mowia ze 2 tyg ale widac szybciej, dasz rade tylko uwierz w to ze Ci pomoze, wiem co przechodzisz, tez bylo zimno, telepalo mnie, tez chcialem sie poddac, przyznam ze do tego bralem alprox troche mi pomagal, ale to tylko chwila te kilka dni, trzymam za Ciebie kciuki...pozniej powiesz no w koncu sie polepszylo:)

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stapelia musisz przejść przez to.... efectin daje mocne objawy uboczne, ale to napewno minie. po tygodniu poczujesz się lepiej, zobaczysz!

jeśli chodzi o tańszy odpowiednik to jest coś takiego jak efector lub symfaxin. ale trudno dostępne w aptekach dlatego najczęściej trzeba zamawiać.

alprox to to samo co afobam (alprazolam). szkoda że uzależnia ;)

pozdrawiam ślicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh to dopiero drugi dzień, a najbardziej boje sie nocy.niby dostałam cos na sen ale boje sie zażywać zeby sie nie uzależnić. dziś obudziłam sie o 4 z jakiegoś koszmaru i ciężko było mi zasnąć. i doły mnie łapią a wcześniej nie miałam dołów tylko lęki. a można coś ziołowego na sen zażywać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak często brałaś coś na sen? pamiętaj, że nie uzależnisz się tak szybko... coś ziołowego również możesz zażywać bez problemów.

pamiętam , że ja też miałam koszmary senne i budziłam się co jakiś czas... ale w końcu doczekałam się dnia kiedy to przeszło. co do dołków, ja miałam poważne myśli samobójcze, zaczęłam się tego strasznie bać. po za tym codziennie głowa mnie bolała. czułam się taka pusta w środku, jakbym była bez uczuć... pamiętam to.

ale minęły 2 tygodnie i zaczęło robić się coraz lepiej. więc musisz zacisnąć zęby i przejść przez to. dobrze jeśli masz kogoś przy sobie kto będzie cię wspierał. napewno będzie ci wtedy raźniej :)

pozdriawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie brałam nic na sen- lekarz zapisał zolpic ale boje sie go wziąć bo tam jest napisane ze nie można łączyć z antydepresantami. ale chyba gość wie co robi. dziś w nocy wzięłam 3 perseny forte i oka nie zmrużyłam. nie wytrzymam kolejnej nieprzespanej nocy :( zwłaszcza ze pod wieczór sie gorzej czuje choć biorę effectin o 8 rano. muszę spać przy zapalonym świetle bo mam jakieś dziwne zaburzenia widzenia :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Biore efectin 75 er juz ponad miesiac.Najpierw przez okolo 3 tygodnie bralam polowe(odsypywalam).Potem przeszlam na cala tabletke.I niby wszystko ok.Lęki znacznie się zmniejszyly,nie mam ataków.Oczywiscie przeszlam na poczatku przez traume pierwszych dni (mdlosci,poty,bol glowy etc) ale potem to przeszlo.Niestety od kilku dni czuje cos dziwnego.Cos jakby drętwienie języka oraz ogromną sennosc.Zasypiam o 22giej i śpie az do 9tej.Dla mnie to dziwne troche.Czy ktos z Was mial takie cos po efectinie.A jesli to po tym to dlaczego objawia sie po takim czasie?

Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszlam do lekarza, bo chcialam dopytac o ten nasenny i opowiedzialam mu jak sie czuje a on zapisal mi afobam, niby pol tabletki z o,25 2 razy dziennie ale jak przeczytałam ulotke to sie załamałam- nie chce juz kolejnego prochu i to takiego, ktory uzaleznia :((( moze lepiej wspomagać sie ziołami i po prostu przeczekac ten zly okres. sama nie wiem :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stapelia nie czytaj ulotek bo w wiekszości to się nie sprawdza. ja też byłam przerażona tym co tam było napisane. dostałaś w najmniejszej dawce więc naprawde nie ma się czego bać. na sen jest jak najbardziej odpowiedni. możesz wziąść nawet dwie. niektórzy biorą po 2mg i nic im nie jest więc bądz spokojna. ziołowe leki nie zawsze działają niestety.

weż sobie ten afobam. uzależnić się od niego można jedynie jeśli będziesz brała codziennie przez 3 tyg. tak mi powiedział lekarz.

najlepiej w sumie nie brać dwa razy dziennie tylko na sen.

a tak ogólnie najlepszym nasennym lekiem jest estazolam. naprawde polecam.

weź sobie dzisiaj na wieczór, zaśniesz i będzie wszystko ok.

 

trzymaj się! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Biore efectin 75 er juz ponad miesiac.Najpierw przez okolo 3 tygodnie bralam polowe(odsypywalam).Potem przeszlam na cala tabletke.I niby wszystko ok.Lęki znacznie się zmniejszyly,nie mam ataków.Oczywiscie przeszlam na poczatku przez traume pierwszych dni (mdlosci,poty,bol glowy etc) ale potem to przeszlo.Niestety od kilku dni czuje cos dziwnego.Cos jakby drętwienie języka oraz ogromną sennosc.Zasypiam o 22giej i śpie az do 9tej.Dla mnie to dziwne troche.Czy ktos z Was mial takie cos po efectinie.A jesli to po tym to dlaczego objawia sie po takim czasie?

Z gory dzieki za odp.

 

witaj,

no ja mam podobnie, biore 3 tydzien, ten pierwszy katastrofa, ale to normalka jak mowia. A dzisiaj tez mnie telepie, mrowi nosi i chce sie spac, moze trzeba jeszcze poczekac. Wlasnie ide spac ale dopiero niedawano wstalem;)

tzn relaksowac sie...

milej nocki

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odczułam efekty zmiany dawki na 150mg dopiero po tygodniu... ale warto było czekać.

 

Nie bądz zły... liczy się pozytywne nastawienie!

Prawda jest taka, że tabletki wszystkiego za nas nie zrobią i sami musimy się wziąść w garść.

trudne, ale chyba możliwe do zrobienia ;)

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odczułam efekty zmiany dawki na 150mg dopiero po tygodniu... ale warto było czekać.

 

Nie bądz zły... liczy się pozytywne nastawienie!

Prawda jest taka, że tabletki wszystkiego za nas nie zrobią i sami musimy się wziąść w garść.

trudne, ale chyba możliwe do zrobienia ;)

 

pozdrawiam :)

 

 

dzieki bad girl za slowa pocieszenia, no mam taki zamiar je brac do nastepnej wizyty, jak bedzie zle to pewnie da wieksza dawke, ale velafex to czulem kazdego dnia...tzn wszystko bylo ok i nawet slonca nie potrzeba bylo...

dzieki pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×