Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zażywałem effectin prawie rok ale musiałem zmienić ponieważ pomagał mi tylko w pierwszych tygodniach leczenia,potem niestety jego działanie stopniowo zanikało.Przytyłem ok 10 kg i bardzo dobrze mi to zrobiło,gdyż zawsze miałem niedowage.A jeżeli chodzi o objawy odstawienne to są do zniesienia.Kilka dni gorszego samopoczucia i powinno sie uspokoić.Na początku leczenia zażywałem także odpowiednik Seronilu (Fluoksetyne).Działał ok ale niestety musiałem odstawić ponieważ strasznie chudłem po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po raz kolejny czy możecie mi napisać o tych moich objawach co myślicie o nich ??

Wczorajszej nocy zażyłem kolejną dawke 2tb Efectin i znowu nie miałem głębokiego snu byłem raczej pobudzony i miałem natłok myśli do głowy,same negatywne :/

 

 

Witajcie.Wczoraj skonsultowałem sie z moim lekarzem i jednak zwiekszył mi dawkę do 2 tbl. 150 Effectin.Po zażyciu 2 tbl.byłem bardzo pobudzony,nie mogłem zasnąć a i obudziłem sie rano przed 7.

Niedawno wróciłem z miasta i cały czas miałem siilne uczucie lęku i objawy typu uderzenie gorąca lęk przed paniką,że kogoś znajomego spotkam i sie wygłupie.

Nie wiem czy to jest taka reakcja organizmu na zmiane dawki czy tak rzeczywiscie ma być.Co do objawów to wróciło mi kłucie w gardle czasami mam wrażenie że inni słyszą jak zmienia mi sie głos :) i tak troche głupio z tym wyglądam jak jade w autobusie i rozmawiam z ludźmi.Kolejnym objawem jest cholerna gonitwa myśli której wcześniej nie było w takim natężeniu.A to najbardziej nasila sie rano zaraz po przebudzeniu jak leże w łóżku i w nocy przed snem.I sam już nie wiem czy to są głosy objawu schizofrenii.Poprostu czuje sie tak jak bym rozmawiał sam z sobą tłumacze sobie po cichu do swojego sumienia ze będzie wszystko dobrze itp. Rozmawiam sam z sobą po cichu.Nie wiem czy jest to normalne,co niektóre osoby mówią ze tak a inni mówią że nie wiec już sam nie wiem co jest grane.Więc może wy coś powiecie na ten temat.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam jedno pytanie , ponieważ mam zamiar teraz brać Efectin i mam pewną wątpliwość. Przeczytałem kilka pierwszych stron o tym leku i wszystko mi się podoba tylko jest problem z tym, że nie można nic pić. Jak dla mnie to tragedia, ponieważ jestem studentem i dotąd wypijałem tygodniowo mnóstwo alkoholu. Jak ja mam się bawić na imprezkach jak tu nic nie mozna pić. Więc moje pytanie brzmi czy ktoś z was może sobie czasem pije borąc ten lek i czy ma pózniej jakieś niedogodności i co moze mi się stać jak bede sobie wypijał jedno piwko podczas imprezki. Sory za takie drobiazgi ale dla jak mnie to ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotras23

to są bardzo silne leki a nie jakieś tam cukierki i absolutnie nie mozna nic pić!możesz mieć zaburzenia oddychania i inne jazdy które mogą sie skończyć na pogotowiu,picie alkoholu po tym leku (już nie mówie o upicu sie) może spowodowac trwałe zmiany w psychice.więc jeśli to jest dla ciebie tragedia odstawić picie to tylko mam dwie rady albo nie bierz leków albo po prostu masz problem z alkoholem i muszisz sie leczyć.niestety albo picie albo leki nie ma innej możliwości.pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Jestem osoba nowa na forum.Pozwole sobie stwierdzic iz reakcje po efektin er sa identyczne z opisywanymi przez panstwa.Niestety biore go ok dziwieciu miesiecy i niestety oprocz nocnych potliwosci pojawiajacych sie raz na kilka tygodni.Wypadaja mi coraz bardziej wlosay sa to juz garscie wlosow.Czy ktos mial tego typu problemy i jak sobie z nimi radzic.Uzywalam juz roznego rodzaju tabletek na wzmocnienie oraz substancji do wcierania we wlosy.Niestty kuracja nie pomaga na wlosy.bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam Efectin przez ponad rok. Udalo mi sie go calkowicie odstawic miesiac temu.

 

Chce Wam dodac troche otuchy, ze jednak mozna wyjsc z tej strasznej choroby. Ja juz jedna noga bylam na tamtym swiecie (na szczescie proba samobojcza nie powiodla sie, chociaz bylo blisko) i nie wyobrazalam sobie, ze kiedys w koncu bedzie dobrze. Ale udalo sie!!!

 

Mysle, ze ten lek jest bardzo dobry, ale duzo pracy trzeba wlozyc samemu. Trzeba dobrze poznac swoj organizm i reakcje na rozne sytuacje.

Mnie dodatkowo pomogl moj chlopak, ktory ze mna rozmawial i tlumaczyl mi rozne rzeczy, a czasem po prostu byl przy mnie.

 

Bardzo ciezko znosilam odstawianie Efectinu (bole fizyczne, rozbicie psychiczne), ale jakos sie udalo. Teraz mam tylko nadzieje, ze choroba nie powroci.

 

Zycze Wam wszystkim powodzenia!!!

Trzymajcie sie cieplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jutra mam zazywać 150 mg efectinu i bardzo boje sie reakcji organizmu może mi ktoś napisał jak to jest jak sie zwiększa dawkę czy ktoś też przechodził z dawki 75 mg na 150 i jaka była reakcja organizmu, czy znowu wystąpiły skutki uboczne, pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:59 am ]

zażyłam po raz pierwszy 150 mg i bardzo się boję reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jutra mam zazywać 150 mg efectinu i bardzo boje sie reakcji organizmu może mi ktoś napisał jak to jest jak sie zwiększa dawkę czy ktoś też przechodził z dawki 75 mg na 150 i jaka była reakcja organizmu, czy znowu wystąpiły skutki uboczne, pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:59 am ]

zażyłam po raz pierwszy 150 mg i bardzo się boję reakcji

 

Witaj Wera.Ja od niedawna zwięszkałem dawke z 75mg na 150mg i powiem szczerze że czułem sie dziwnie min.byłem pobudzony,nie mogłem zasnąć czułem lęk,po jakimś czasie to ustąpiło.Obecnie jestem ponad tydz.na zwiększonej dawce i jestem spokojny nie chce mi sie rozmawiać z nikim i często się zamyślam.Jednak nie sugeruj sie tym co tutaj napisałem bo każdy organizm jest inny.Z tego co widze obserwując swój organizm to leczenie u mnie powinno potrwać dłużej a co do Efectinu to lek na + Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po 7 dniach brania dawki 75mg wziąłem dzisiaj 150mg i cóż jak nie miałem efektów ubocznych tak ich nie mam - to chyba dobrze:). Z kolei wychodzi na to, że chyba nie działa na mnie ten lek:/ tak jak wszystkie które do tej pory miałem przyjemność (bądź nieprzyjemność) brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam 6 tydzień efectinu.sen mi sie już trochę unormował i nie mam już takich bardzo męczących snów.natrętne myśli całkiem mi już przeszły.czasem jestem osłabiona.najgorzej mnie wkurza to że się mocno pocę.nigdy tak nie miałam.mam nadzieję że i to mi przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×