Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam tak po seroxacie-- po mniej więcej 3 dniach od pierwszej tabletki obsypało mi całe ciało. Jestem właściwie pewna, że to od tabletek bo w ostatnim czasie nie kupiłam żadnego nowego kosmetyku czy czegoś innego co mogłoby mnie uczulić. Ale generalnie ja jestem alergikiem "skórnym" więc nie zdziwiło mnie , że moja skóra tak reaguje. Dziś 12 dzień seroxatu i wysypka jakby ustępuje- została w zgięciach łokci, kolan i na szyi--w miejscach gdzie skóra jest cienka i delikatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Co, do wysypki-to tez niestety ją mam, ale dopiero od dwoch dni, a Efectin biore juz ok.3 miesiecy. Wysypka wystepuje na wierzchniej stronie lewej stopy. To samo mialam jak bralam dluzej Asentre...

 

Co, do mysli dotyczacych Naszej egzystencji-Michal przedstawil bardzo ciekawy watek dotyczacy tego, co dzialo sie z Nami zanim urodzilismy sie.

Przedtem o tym nie myslalam. Moze dlatego, ze wydaje mi sie, iz po prostu jeszcze wtedy nie istnielismy. Pomyslalam teraz, ze skoro nie istnielismy przed narodzinami, to i nie bedziemy po smierci ;-)

Ech, jakos ciezko wyobrazic sobie, ze moze byc cos dalej. Oby bylo i bylo fajnie :-)

 

Psycholog do ktorej chodze od 9 tygodni uwaza, ze mysli dotyczace Naszego obecnego stanu, refleksje, zastanawianie sie skad tu jestesmy i dlaczego akurat My-jest calkowicie normalne i wiekszosc Ludzi (w tym nie majacych nerwicy) takie mysli ma. Sprawdzilam to na Mezu i Przyjaciolach-kazdy o tym mysli i to dosc czesto.

Dla mnie ''chorym'' byloby zycie bez takich refleksji. Bo jaki jest sens zycia, ktorego sie nie zauwaza i nie rozumie?

 

Gorzej jest oczywiscie, gdy takie mysli powoduja stany lekowe, ale to nie lek przed niewiadoma, lecz przed zyciem, po prostu :-(((

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko zmieniam lek na dniach własnie na efectin , wczesniej brałem seroxat byłą rewelacja ale juz nie działa ;( , fevarin tez nie zadziałał , teraz efectin i mam pytanie pisze na ulotce ze nei mozna prowadzic auta czy ktos prowadzi po tym leku ? bo przy seroxacie i fevarinie nie maiłem problemu z autem ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To mój THE BIUT :) tutaj. Własie przeczytałem cały ten wątek, a to co Wy macie mam już ładnych kilka lat, około 2002 r leczyłem sie Afobamem i Spamilanem, potem było jeszcze coś włoskiego a po ponad pół roku nie było nic. Dziś mamy sierpień 2006 r ataki jakie przeszedłem były chyba ostatnim stadium, 2 tyg. temu na tym forum przeczytałem o cudownych ziołach (chyba ze 20 różnych mieszanek jakiegoś tam ojca chyba Gabriela) i nic nie pomogło a nawet jeszcze pogorszyło, od tygodnia juz nie kontrolowałem stanu zdrowia. Uczucie duszenia czy nacisku w okolicach klatki piersiowej niestabilny oddech wogóle zawał itp. Dziś poszedłem do lekarza (rodzinnego, bo Pani Doktor znalazła mi napady leku i mnie leczyła juz w 2002r) i tak, zapisała mi EFECTIN ER75 kazała brac jeden raz dziennie wieczorami, mówiła że efekt będzie za około 2 tygodnie, ja sie spytałem czy juz teraz może mi cos zapisac aby poczuć sie lepiej, dopisała więc AFOBAM i też kazałi mi brac jeden raz dziennie, ale po około 2 tygodniach mam go odstawić.

 

Tu rodzi sie moje pytanie, czy moge brac te dwa leki przez około 2- 3 tygodnie, oraz gdy juz odstawie AFOBAM czy będe mógł sobie czasami wypic lekkie piwko powiedzmy LECH LITE (nowy asortyment LECHa o zawartosci alk 3,6%)

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy juz odstawie AFOBAM czy będe mógł sobie czasami wypic lekkie piwko powiedzmy LECH LITE (nowy asortyment LECHa o zawartosci alk 3,6%)

 

 

Nawet dwa możesz strzelić sobie;).. Nic Ci nie będzie :)

 

Co do pytania z Afobamem w tle - nie mam pojęcia. Nie miałam styczności z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. biore dawke 37 rano . Napoczatku miałem ogrom skutków ubocznych łącznie z wysypką na języku i wymiotowaniem teraz te skutki troche ustąpiły ale niestety wciąz pozostaje mi ten najgorszy: Po około godzinie od wzięcia tabletki czuje jakbym zażył jakis narkotyk, dostaje fali gorąca ,pocą mi sie dłonie i mam szczękościsk oraz napady bardzo dziwnego uczucia podobnego do lęku. Ostatnio jak zazyłem tabletke i wyszedłem do sklepu to musiałem wrocic bo az mi sie robiło ciemno przed oczami. Pozatym strasznie mi sie wyczulił słuch i mam nadrwazliwośc na bodzce słuchowe ;/

Wy niemieliscie takich problemów? moze to kwestia czasu chodz narazie wcale nie jest lepiej mimo ze juz mineło 8 dni ;/

 

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 12:59 pm ]

aha dodam ze po 2-3 godzinach moje samopoczucie sie stabilizuje ale najgorsze są pierwsze 3 godziny ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz..miałam podobne problemy kiedy jadłam Efectin bez opcji ER (przedłużone działanie). Czasem po godzinie miałam wrażenie,ze zwymiotuje. Robiło mi się też slabo. Nie miałam żadnej wysypki. Efectin ER rozkłada swoje działanie w czasie i organizm nie reaguje tak dramatycznie.

 

Myślę jednak,ze musisz przetrzymać te pierwsze (ok) 2 tygodnie. Organizm musi się przyzwyczaić do leku. Prawie wszyscy z forum,którzy mieli styczność z tym lekiem doświadczyli problemów takich jak Ty.

Staraj się zająć czymś i nie myśleć o ewentualnych dolegliwościach.

Przeczekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Zamieniałam go dokładnie z tego powodu. Skład mają identyczny. Gdzieś już pisaliśmy o tym. Z tym,ze nie wiem czy jest Efectin 37,5 mg w wersji ER. Musiałbys popytać. W sumie można też dzielić kapsułki 75mg ER na pół. Tak robiłam i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani jetsem nowa ale mam bardzo ważne dla mnie pytanko czy jeśli będę brała efectin załóżmy pół roku ,postanowie go odstawić już na dobre ponieważ uznam żę wszystko jest już ok,lęki powrócą i wszystko zacznie się od począku czy ten lek leczy te wszystkie stany już na dobre????????

No i jeszcze jedno kiedy go lepiej brać(75ER) rano czy wieczorem? z tym ze niedługo mam egzaminy i muszę się uczyć?????????

Proszę pomóżcie! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz wrażenia Atrucha,że po nim jesteś trochę śpiąća i jakby nie do końca sobą? Ja się boję zjeść go rano chociaż mu lekarz powiedział,że tak byłoby lepiej ponieważ rano może mnie troche zaktywizować.Ale ja się i tak go boję... :cry:

dzięki że odpisałaś;)

 

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 4:55 pm ]

w sumie to dlaczego rano? ;)

 

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 6:57 pm ]

Wytłumaczcie mi Kochani dlaczego należy brać efectin(75)rano? ma się przypływ energii?

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz,mianowicie jak jest z tym alkocholem...nie można nawet wypić piwka...? :cry:

A kawki można chociaż się napić?chociaż ja biorę to po to aby się trochę uspokoić,ale tez potrzebuje trochę energii...nawet wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano - ponieważ lek ten ma tez działanie nazwijmy to pobudzające; pozwala stanąć na nogi i zacząć działać, a dla niektórych po prostu wyjść z łózka, umyć sie, umalować ubrać :) itd itp

 

Nie zawsze przyjmuje sie go rano. Ja biore rano 75 i wieczorem 75.

Możesz czuć się zmęczona i senna szczególnie na początku i szczególnie rano. Ja biore lek już ho ho ho..... dość długo i też nieraz rano nie moge wstać. Generalnie skutek uboczny w postaci senności jest dośc częsty, i nie tylko przy efectinie.

 

Osobiscie efectin polecam. Na mnie inne leki albo zupelnie nie działały albo działały negatywnie :( Dopiero ten efectin postawił mie na nogi, choć nie od razu tylko po ok miesiącu poczułam poprawę. No i na poczatku była euforia, moze nawet pobudzenie a teraz sie wszystko uspokoiło.

 

Pomimo to wiem, ze musze brac leki, bo ich odstawienie to najgorsze co można zrobić.

 

Życze dużo zdrówka i powodzenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką obawę,gdy wezmę rano to zacznę dziwnie wyglądać i każdy będzie mi się przyglądać,że nie będę sobą :cry:

Ale chyba czas zaryzykować,ponieważ biorę już 9 dzień a nastawiam się na to od początku i wciąż jakoś się boję...

 

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 2:08 pm ]

Dlaczego nie chcesz odstawić kied przecież musisz być wyleczona, w sumie to po to chyba je bierzemy-żeby móc w końcu normalnie bez nich funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomagam.Wskazuje kierunek ---> wyszukiwarka. Wiem,ze na te pytania juz odpowiadaliśmy.

 

Każdy organizm inaczej reaguje na Efectin. Musisz sama obserwować jak sie po nim czujesz i czy wzrasta Ci ciśnienie. Mnie osobiście utrzymuje się w normie i nie ma problemu z piciem kawy. Piwko też możesz sobie wypić (pytano juz o to kilka razy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Atrucha :lol: tak się składa,że za dwa tygodnie mam strasznie ważne dwa egzaminy od których wiele zależy i juz mi wypadł tydzień nauki,ponieważ miałam tyle skutków ubocznych że na pewno nie miałam głowy do książek.Lekarz mówił,że siły i chęci do życia wrócą a to już 10 dzień brania efectinu i nic :cry:

Może teraz coś się zmieni,bo od jutra biorę75...

ale i tak wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×