Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, reebok91 napisał:


Ja jak brałem to mi minęła po jakimś czasie, ratujesz się kawą czy zwiększa u ciebie lęk jak u mnie ?

W dniu 21.10.2021 o 20:50, Petek napisał:

Czy senność po wenli wam przeszła 

6 godzin temu, reebok91 napisał:

Czy ktos tu brał lub bierze Milnacipram/Ixel ? Nigdzie nie ma wątku o nim ,i malo informacji, chciałabym zeby ktos sie podzielil doswiadczeniami,ale chyba  próżno szukac.🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, reebok91 napisał:


Ja jak brałem to mi minęła po jakimś czasie, ratujesz się kawą czy zwiększa u ciebie lęk jak u mnie ?

Ratuje się kawą . Taka senność że widze podwójnie. Nie nie zwiększa mi lęków. Dobrze że mogę płakac. Przy.paro nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 19:13, Petek napisał:

Ratuje się kawą . Taka senność że widze podwójnie. Nie nie zwiększa mi lęków. Dobrze że mogę płakac. Przy.paro nic.


Bierzesz teraz wenle z lamileptem i zadziałał u ciebie taki mix na lęki ?, po jakim czasie brania lamileptu była poprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, reebok91 napisał:


Bierzesz teraz wenle z lamileptem i zadziałał u ciebie taki mix na lęki ?, po jakim czasie brania lamileptu była poprawa ?

Biorę Lamitrin  z wenlą  czyli Efectin 75 mg bo jest najlepszy . Biorę ten mix na ciężką depresję  i  lęki. 100 mg wzwyż. Ja biorę 400 mg bez skutków ubocznych.

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepsza wenla w kapsulkach er czy tabletki zwykłe? Ja myślę by wziąć w tabletkach by latwo podzielic w razie czego ale jesli kapsulki mają delikatniejsze wejście to poproszę lekarza o kapsułki. Jak uważacie? Ja nie mam jakoś zaufania do tych kuleczek i kapsułek.  Zawsze brałam tabletki. Czy faktycznie kapsulki wchodzą lżej i początkowe skutki uboczne lżej wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w przypadku wenlafaksyny jest konkretna różnica w działaniu między poszczególnymi producentami, przeszedłem na Efectin i jestem cholernie wystrzelony, bardzo zaburzony sen na razie, w dzień silne pobudzenie i pewność siebie, chwilami ociera się to o akatyzję chyba. Ale generalnie raczej pozytywny stan, chyba po prostu dopiero teraz czuję silny wpływ na noradrenalinę i w ciągu paru dni zapewne się to ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zburzony napisał:

Jednak w przypadku wenlafaksyny jest konkretna różnica w działaniu między poszczególnymi producentami, przeszedłem na Efectin i jestem cholernie wystrzelony, bardzo zaburzony sen na razie, w dzień silne pobudzenie i pewność siebie, chwilami ociera się to o akatyzję chyba. Ale generalnie raczej pozytywny stan, chyba po prostu dopiero teraz czuję silny wpływ na noradrenalinę i w ciągu paru dni zapewne się to ustabilizuje.

No ja się nie dziwie to jest właśnie oryiginał i tak działa Efectin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że na razie biorę Efectin 150 mg i 75 dokładam innego producenta żeby pozbyć się zapasów, także to jeszcze nie jest to. Problem na tą chwilę jest taki, że budzę się bardzo wcześnie, o 5 najpóźniej o 6 a niekiedy już o 3 mam dość spania. Niby mam zapas mianseryny to mógłbym brać ale nie bardzo chcę bo sporo już leków biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, venla napisał:

Witam serdecznie,

Mam pytanie czy kojarzy ktoś z Was nazwę leku zawierającego wenlafaksyne, który zamiast granulatu w kapsułce ma jedną, dwie lub 3 (w zależności od dawki) twarde "tabletki/kapsułki"?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

 

 

Efectin i Alventa mają granulat. Prefaxine i Venlectine mają sprasowane kapsuły. Prefaxine 75 ma dwie kapsuły. Moja mama brała Venlectine i miała 3 - ale nie pamiętam co to była za dawka. W ulotkach jest zawsze napisane jakie peletki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Diux napisał:

Powiedzcie co brać lepiej. 

150 normalnej wenli czy 150 wenli o przedłużonym uwalnianiu? 

 

Nie słyszałem raczej o "normalnej" wenli, bo wszystkie wenlafaksyny na rynku są w kapsułkach o przedłużonym uwalnianiu. Choć widzę jedną postać wenlafaksyny w formie tabletek (Velafax) nie wiem czy o to ci chodzi. Jak na lek przeciwdepresyjny to wenlafaksyna ma bardzo krótki okres półtrwania, bo raptem kilka godzin i trzeba ją dawkować 2x w ciągu dnia - rano i popołudniu, i trzeba tego przestrzegać, bo w przypadku pominięcia dawki można by szybko odczuć objawy odstawienne. Poniżej wsadzam fragment ulotki na podstawie którego tak wnioskuję. I jeszcze krótka charakterystyka leków wraz z zasadami dawkowania 🙂 

 

original_8659.jpg

 

Maksymalne stężenie w surowicy po zażyciu leku w postaci o natychmiastowym uwalnianiu jest osiągane po 2,4 h, a po zażyciu leku w postaci o zmodyfikowanym uwalnianiu po ok. 6 h. Ulega przemianom w wątrobie m.in. do aktywnego metabolitu O-demetylowenlafaksyny (ODV). Biologiczny okres półtrwania wenlafaksyny zażytej w postaci o natychmiastowym uwalnianiu wynosi 5 h, ODV - 11 h, a w postaci o zmodyfikowanym uwalnianiu - 15 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 Tak generalnie, uogólniając wenlafaksyna jest według mnie najlepszym lekiem antydepresyjnym w całej tej nieszczęsnej psychiatrii. Oczywiście piszę ze swojej perspektywy. 

Co do spłacenia emocji: faktycznie mnie znieczula, ale ja tego potrzebuję. Jeśli nie chcesz tego efektu bierz bupropion, albo moklobemid. 

Na ADHD nie mam pojęcia jak działa wenlafaksyna, na pewno nie ma tego w oficjalnych wskazaniach. Wiem, że na to schorzenie niektórzy biorą Wellbutrin. 

Fluoksetyna na mnie nie działa, jest za słaba. 

 

Zdrowia 

Edytowane przez chester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chester napisał:

@Pawel.770 Tak generalnie, uogólniając wenlafaksyna jest według mnie najlepszym lekiem antydepresyjnym w całej tej nieszczęsnej psychiatrii. Oczywiście piszę ze swojej perspektywy. 

Co do spłacenia emocji: faktycznie mnie znieczula, ale ja tego potrzebuję. Jeśli nie chcesz tego efektu bierz bupropion, albo moklobemid. 

Na ADHD nie mam pojęcia jak działa wenlafaksyna, na pewno nie ma tego w oficjalnych wskazaniach. Wiem, że na to schorzenie niektórzy biorą Wellbutrin. 

Fluoksetyna na mnie nie działa, jest za słaba. 

 

Zdrowia 

Dziekuje ;)

Jeszcze tylko takie pytanie, jakie bierzesz dawki wenli j jakiebrales fluo, czy moglbys porownac zneiczulenie emocji w porownaniu wenli do fluo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×