Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, trubadurzy napisał:

 

No właśnie dlatego pytam, jak byłem na wenli również pamiętam znaczną poprawę funkcji poznawczych w stosunku do ssri i też kojarzyłem to z wpływem na noradrenalinę. 

 

Dopamina się do niczego nie nadaje, masz dużo energii by robić wszystko, tylko nie to co trzeba.

Z tym, że w dawce 300 jest lekkie oddziaływanie na dopaminę, przez wpływ na korę przedczołową. Ale serotonina to łdnie tonizuje. Jedyny lek na rynku, który na mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 225 mg zaczynam kontrolować bo wzrasta ewidentnie, zdarzało się 150/90 z rana a od razu takie wartości czuję w postaci punktowego bólu głowy jak i "ciepłych uszu"  ;) , ale z natury mam niskie więc o tyle tylko skacze, ale wystarczy jak wezmę 1/4 bisocardu 5mg i spada do "naturalnych" wartości, wyżej nie próbowałem bo nie widziałem w tym sensu. Z resztą każda redukcja czy zwiększenie dawki wenli także powodują u mnie skoki ciśnienia przez okres adaptacji.

Edytowane przez Arnin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://cambridge-diagnostics.pl/strefa-profesjonalisty/badanie-neuroprzekaznikow-hormonow-stresu/badanie-neuroprzekaznikow-hormonow-stresu-stressprint/noradrenalina-hormon-sprawnosci-umyslowej/

 

U mnie też oprócz wenlafaksyny na ten neuroprzekaźniki działa klomipramina. 

 

 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie skutki tylko Wenlafaksyna tak na nie których działa .  Mam czekać 2 tygodnie i rozwalić dom z nerwowości i do ludzi pyskować oraz się kłócić ? A w żołądku też nerwowość i skręt. Odrazu powróciłem na paro 40 mg i wróciło do normy . Noradrenalina na niektórych działa dobrze przeciwlękowo ale nie na wszystkich .

 

Z resztą wenlafaksyna jest pobudzaczem niż daje uspokojenie.

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki brania wenli u mnie były dużo łatwiejsze niż skutki odstawienia citalu. Na działanie musiałam czekać jakieś 4 miesiące przy dawce 112,5. Nie mam hiper napędu ale w końcu ''coś'' mi się chce i co najważniejsze bez rozkminiania wsiadam w samochód i jadę, idę do sklepu, załatwiam sprawy w urzędzie, a piszę to z pozycji osoby praktycznie  niewychodzącej z domu przez parę lat. Niestety przeciw depresyjnie jest to samo co na citalu czyli słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące wenlafaksyny, jak z erekcją i libido na tym leku? Bo na ssri paroksetynie jest slaba erekcja i mnie to denerwuje. Jak działa wenlafaksyna na lęki i fobie społeczną? Porównywalnie do paroksetyny czy słabiej? To prawda, że daje dużo motywacji i chęci do działania? Bo na paroksetynie mam brak motywacji i robienia czegokolwiek. Ktoś brał obydwa leki i może porównać działanie na sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seneri napisał:

W moim odczuciu libido i erekcja na wenli o niebo lepsze niż na paro.

U mnie właśnie odwrotnie, lepiej było na paro 40mg niż na wenli 150mg, wenla mnie kastruje całkowicie.

 

2 godziny temu, konfitura555 napisał:

Jak działa wenlafaksyna na lęki i fobie społeczną?

Stricte na fobie społeczną są skuteczniejsze leki dedykowane, mi osobiście ani paroksetyna ani wenlafaksyna nie pomogła, ale są organizmy którym pomaga.

 

2 godziny temu, konfitura555 napisał:

To prawda, że daje dużo motywacji i chęci do działania?

Zależy od dawki i organizmu, na każdego zadziała inaczej, każdy ma inne oczekiwania od leku i nastawienie. W teorii każdy z SSRI, SNRI powinien motywować i zachęcać do działania ale należy pamiętać, że lek nie zrobi całej roboty za nas. Paro to SSRI, Wenla - SNRI a więc działa także na noradrenaline, jeżeli wzrost tego neuroprzekaźnika Tobie służy to powinno być lepiej niż na paro.

 

2 godziny temu, konfitura555 napisał:

Ktoś brał obydwa leki i może porównać działanie na sobie?

Wenla w moim przypadku nie wyjaławia z uczuć tak jak robiła to paroksetyna. Przy paroksetynie prawie nic nie czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arnin napisał:
6 godzin temu, konfitura555 napisał:

Ktoś brał obydwa leki i może porównać działanie na sobie?

Paro mnie zamiotla. Taki robocop. Najgorsze skutki uboczne na poczatki brania. Zero przy odstawieniu. Nerwice i depresje pozamiatala ale troche za malo czulam chyba. I odwalalam rozne rzeczy na ktore "na trzezwo" pewnie bym sie nie zdecydowala.

Wenla w sumie w miare spokojnie sobie dzialala. Z tego co pamietam bralam 75 ER. 

Nie wiem co chcesz wiedziec. Co do libido nie doradze bo kobiece libido inaczej dziala. Na paro bylo wszystko ok bez zmian. Moze nawet wieksze checi..

Na wenli ok i pierwsze podwojne orgazmy mi sie zdazyly.

Pozniej libido zaczelo zanikac tyle ze nie wiem czy od tabletek czy juz choroba sama w sobie zaczela wszystko pochlaniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zabijaka napisał:

Dzisiaj wziąłem pierwszy raz 75mg Alventy. Czy powinienem od razu coś poczuć? Wziąłem kilka godzin temu i nic.

Niestety to nie jest magiczna tabletka która jak benzo zacznie działać od pierwszej dawki, to jest obca substancja którą Twój organizm musi na początek przyjąć, przesycić się nią, dopiero wtedy powinny być jakiekolwiek zauważalne efekty jej działania. Na początku mogą być jedynie skutki uboczne pierwszych dawek, tym bardziej że jest to lek o przedłużonym uwalnianiu, możliwe że po kilku godzinach na początku będziesz miał nieco rozszerzone źrenice. Lekarz nic nie mówił jakiego rodzaju lek przepisał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Arnin napisał:

Niestety to nie jest magiczna tabletka która jak benzo zacznie działać od pierwszej dawki, to jest obca substancja którą Twój organizm musi na początek przyjąć, przesycić się nią, dopiero wtedy powinny być jakiekolwiek zauważalne efekty jej działania. Na początku mogą być jedynie skutki uboczne pierwszych dawek, tym bardziej że jest to lek o przedłużonym uwalnianiu, możliwe że po kilku godzinach na początku będziesz miał nieco rozszerzone źrenice. Lekarz nic nie mówił jakiego rodzaju lek przepisał ?

Lekarz mowil, ze ten lek dziala motywujaco z komponentem stabilizacji nastroju. On jest taki, ze jak go nie dopytam to nie powie wszystkiego. Poprzednie leki od niego bylo dobre. A odnosnie alventy to tak... Wzialem o 10 rano, weszla kolo 15. Oczy jak zlotowy, uczucie zimna, lekki niepokoj. Czulem sie jak po fecie... Teraz jakby zjazd. Zmęczenie fizyczne i rozluznienie w glowie. To sa te skutki uboczne, ktore trzeba przejsc? Pozniej juz bedzie tylko przyjemnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zabijaka napisał:

Pozniej juz bedzie tylko przyjemnie?

Zależy co oczekujesz od tego leku, mam wrażenie że masz złe wyobrażenie o działaniu tego typu substancji, spodziewasz się euforii? Na początku mogą wystąpić skutki uboczne spowodowane przez wprowadzenie do organizmu nowej substancji, zależnie od przypadku, po pewnym czasie powinny zniknąć, wtedy powinieneś zauważyć pozytywne efekty leczenia. Na jakie schorzenie miałby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arnin napisał:

Zależy co oczekujesz od tego leku, mam wrażenie że masz złe wyobrażenie o działaniu tego typu substancji, spodziewasz się euforii? Na początku mogą wystąpić skutki uboczne spowodowane przez wprowadzenie do organizmu nowej substancji, zależnie od przypadku, po pewnym czasie powinny zniknąć, wtedy powinieneś zauważyć pozytywne efekty leczenia. Na jakie schorzenie miałby pomóc?

Nie potrzebuję euforii, ale stabilnego nastroju. Nie przeszkadza mi melancholia. Ja mam problemy z bezsennością, która trwa od listopada. Lekarz stwierdził, że to na tle depresji. Więc leczymy depresję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdiagnozowane lęki społeczne, OCD (przeważnie takie głupie myśli, co do ludzi, sytuacji, co powoduję raz lęk, raz rozdrażnienie, raz frustrację etc.) lęk uogólniony, raz miałem atak paniki, bo się chyba nakręciłem i zabrali do szpitala (byłem miesiąc albo 2 po detoksie z benzo, opio i baklofenu, duże dawki).

 

Przez rok jechałem na:

60mg paroksetyny 1-0-0

100mg lamotryginy 1-0-1

150mg pregabaliny 1-0-1

 

Poszedłem pierwszy raz do pracy (legalnej na papierze, pracownik fizyczny, przerobiłem jakieś 3msc na trzezwo, potem poszedłem w leki bo nie mogłem wytrzymać, i kilka msc na chorobowym bo uszkodziłem nerw, spadając naćpanym ze schodów)

 

Nowy psychiatra zmienił leczenie. (nie, nie dowalił mi benzo i baklo, po prostu jestem uzależniony)

Powiedział, że zmianiamy na wenlę dawka docelowa 225mg, ale rozpisał 150mg na chyba 2msc, a od razu wbiłem na 225mg,

więc chyba będę musiał sobie domówić do rodzinnego czy coś.

Wizyta kontrolna za ok.2msc, czyli aktualnie za miesiąc.

Kur.. ciągle zapominam się zarejestrować.. może to dzisiaj zrobię bo jest piątek.

 

Leczenie na zakładkę, ja to zrobiłem tak pierwszy dzień 20mg paro + 75mg wenla, drugi dzień 20mg paro + 150wenla, trzeci 225mg wenli.

 

Na dzień dzisiejszy:
wenlafaksyna: 225mg 1-0-0
pregabalina : 150mg 2-1-1
lamotrygina 100mg 1-0-1
baklofen 150mg 1-0-1 (do cięcia ofc, i tak się zastanawiam czy trzymać ranną dawkę tego świetnego odświeżacza dłużej, działa motywująco, ale tolerancja błyskawicznie leci do góry, czy może rozbić na dawki, ale raczej nie bo baklo ma długi t1/2)
klonazepam 4mg 0-0-1 (też do cięcia 0.5 co tydzień, tylko nie wiem kiedy zacząć ciąć, może jak wenla się rozkręci czy coś )
mirtazapina 15mg przed spaniem, coś tam mówił, że mocno potencjalizuje wenle, ale boje się uboków, w dzieciństwie problem z nadwagą i ciągle zbijanie tego i podjadanie w nocy.

Przeważnie to wygląda tak, że biorę tabletkę zaczyna się gastro, jem, śpię godzinę, znowu jem, piję zapalam fajka i przeważnie śpię do rana.

 

Teraz po czasie efekt Packmana jakoś się chyba normuję,

boję się tego tycia mirtazapinie.
 

 

Oczekuję, kopa motywacji by ruszyć dupę do roboty,

zmniejszenia lęków i OCD.

 

Po jakim czasie się wenla dobrze rozkręca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od organizmu, jeżeli szybko skoczyłeś na dawkę docelową to efekty mogą przyjść szybciej, ogólnie to jest taka niepisana zasada że daje się lekowi około miesiąca na zaskoczenie, jeżeli nie jest nic lepiej to zmiana, chociaż działanie może się zacząć równie i dobrze za 2-3 miesiące, wszystko zależy od organizmu. U mnie osobiście wenla na FS nie pomogła w żadnym stopniu, ludzie chwalą Pregabalinę jako dobry lek pro społeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 08:31, Arnin napisał:

Zależy od organizmu, jeżeli szybko skoczyłeś na dawkę docelową to efekty mogą przyjść szybciej, ogólnie to jest taka niepisana zasada że daje się lekowi około miesiąca na zaskoczenie, jeżeli nie jest nic lepiej to zmiana, chociaż działanie może się zacząć równie i dobrze za 2-3 miesiące, wszystko zależy od organizmu. U mnie osobiście wenla na FS nie pomogła w żadnym stopniu, ludzie chwalą Pregabalinę jako dobry lek pro społeczny.

Teraz tęsknię trochę za Alventą, co prawda miałem lekki niepokój (pewnie adrenalina), ale była moc do działania i jasne myślenie. Biorę obecnie escitalopram i nie działa tak stymulująco do życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×