Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens zwiększać wenlafaksyne z 225 na 300? Są jakieś korzyści? Niedługo idę do psychiatry i się dowiem, ale chciałbym wcześniej się rozeznać w temacie, bo nie wiem czy skłaniać się ku zmianie leku, czy naciskać na zwiększenie dawki. Czuję poprawę przy zwiększeniu wenli ze 150 na 225 i mam takie wrażenie, że gdybym zwiększył na 300 to byłoby jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂 może ktoś tu będzie wiedział . Czy po wenlafaksynie sen jest dobry czy tak jak po fluoksetynie częste przebudzenie i słaby sen ? Chciałabym nie wracać już do mirtazapiny ,bo po niej się tyje . Dostałam od lekarza agomelatyne ,ale jeśli chodzi o sen to bardzo długo się to rozkręca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wenlafaksyna zaburza sen zwłaszcza jak się bierze jedną dawkę rano a drugą wieczorem. Ja później zmieniałem jendą brałem rano a drugą w południe ale i tak się wybudzałem zlany potem ze dwa razy w nocy. Mirtazapina to niweluje ale jak możesz brać to musisz coś innego na spanie wykombinować może trazodon wprawdzie nie brałem ale podobno coś poprawia w kwestii snu i nie tuczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś preparat ,, Velafax 75 mg 28 tab'' ? Różni się od całej reszty generyków tym, że ma tabletki wenlafaksyny o natychmiastowym uwalnianiu czyli takie za przeproszeniem z pierdolnięciem 😛 bo reszta jest o przedłużonym uwalnianiu, różni się jakoś w działaniu brał ktoś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brałem efectin jak jeszcze nie było wersji o przedłużonym uwalnianiu i rzeczywiście czuło się walnięcie od razu ale musiałem brać 3 razy dziennie bo zjazd też się odczuwało. Ale za to w nocy tak sen nie był rozwalony. Nie wiem czy to nie było lepsze niż wersja przedłużona, tylko trzeba było pamiętać o tabletkach bo jak się zapomniało to zjazd był odczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprosić o nie lekarke z czystej ciekawości bo też w przypadku anafranilu 25 mg o natychmiastowym uwalnianiu czuło się walnięcie od razu i bardziej pobudzająco działał. Mi to nie robi różnicy bo leki biorę 4 razy dziennie rano, południe, wieczór, na noc przed snem 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... ile trwało u Was „schodzenie” z wenli? Lekarka kazała mi odstawić wenlę i biorę teraz na noc 1/3 tabletki 10mg Brintellix, niestety dziś dopadły mnie mdłości, zawroty głowy i cała ta gama super efektów ubocznych odstawiania wenfli - znam to uczucie, to samo było przy zmniejszaniu dawki. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to gdzieś pisałem, że skutki odstawienne trwają do trzech tygodni. Zdaje się, że najgorsze są przy odstawienie paroksetyny/wenlafaksyny chociaż duloksetyna też ma dokuczliwe 

. Ja 9 lat biorę antydepresanty więc już nie pamiętam jak to jest je odstawiać 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie dokuczliwe objawy odstawienne to schodź aż do małych okruszków i nie spiesz się ja kiedyś odstawiałem zmniejszając efectin po 5 granulek dziennie aż doszedłem do 2 dziennie i wtedy przestałem. Zadnych skuktów ostawienia wtedy nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koshi napisał:

Bierze albo brał ktoś wenle w dawce 262,5 mg?

Cześć obserwuję Twoje wpisy, też biorę 225 wenli, ale nie chciał mi lekarz zwiększyć do 300mg, bo powiedział,że jest zarejestrowana do 225 mg, też nie mam napędu, anhedonia, brak pewności siebie itd.. mam wizytę 6-go sierpnia to będę z nim gadał co dalej, bo już sam nie wiem co wymyśleć,czy coś dołożyć, widzę tutaj, że ludzie klomipraminę biorą z tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koshi, i tak jak wszedłem na 150mg najpierw był lęk,który miną łpo dwóch tygodniach, potem nastrój i energia w górę na miesiąc, potem zjazd, potem wszedłem na 225 mg 3 - 4 tyg dobrze i znowu lipa.. Wszystkie SSRI już brałem, najlepsza była paroksetyna ( seroxat konkretnie) ,sertralina straszna lipa dla mnie , napęd mocno w dół, że nie miałem siły się z domu ruszyć..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyższych dawkach lek ten zarejestrowany jest przez FDA do leczenia depresji bo poprzez wpływ noradrenergiczny powoduje pogorszenie i nawrót objawów chorobowych w zakresie zaburzeń lękowych ale rzeczywiście lepiej działa wtedy na napęd, energię i motywację do działania. Ja biorę go z klomipramina ze względu na OCD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jantrzeci napisał:

Koshi, i tak jak wszedłem na 150mg najpierw był lęk,który miną łpo dwóch tygodniach, potem nastrój i energia w górę na miesiąc, potem zjazd, potem wszedłem na 225 mg 3 - 4 tyg dobrze i znowu lipa.. Wszystkie SSRI już brałem, najlepsza była paroksetyna ( seroxat konkretnie) ,sertralina straszna lipa dla mnie , napęd mocno w dół, że nie miałem siły się z domu ruszyć..

 

Możesz napisać w czym Ci paroksetyna najbardziej pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, picziklaki napisał:

W wyższych dawkach lek ten zarejestrowany jest przez FDA do leczenia depresji bo poprzez wpływ noradrenergiczny powoduje pogorszenie i nawrót objawów chorobowych w zakresie zaburzeń lękowych ale rzeczywiście lepiej działa wtedy na napęd, energię i motywację do działania. Ja biorę go z klomipramina ze względu na OCD. 

Właśnie miałem pytać jak jest z tą noradrenaliną jak ma się silny lęk ogólniony . Czy wenlafaksyna nie będzie go bardzie napędzała? Moja dawka docelowa to 75 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×