Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę wenlę już bardzo długo i wiem, że można się po niej bardzo pocić, co mi się zdarzało, ale to co się ostatnio ze mną dzieje, przekracza wszelkie granice. Na dole pleców notorycznie mam ubranie przemoczone na wylot. W ogóle ciągle jestem cała mokra. Czy Wy się też tak pocicie na wenli ? Zastanawiam się nad zmniejszeniem dawki, bo się dobrze czuję, a co to będzie jak zrobi się ciepło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nurtuje mnie następujące pytanie czy po kilkuletnim przyjmowaniu leku "Alventa" czyli wenlafaksyny sensownym jest zastąpienie go lekiem o nazwie "Duloxetine Mylan",który podobno należy do tej samej grupy leków i ma podobne działanie do wenlafaksyny.Dodatkowo na noc przyjmuję również "Remirtę ORO" (mirtazapina) w dawce 15 mg od 3miesięcy,aktualnie epizod depresyjny utrzymuje się od 01.12018r. z mniejszym lub większym nasileniem a jest on de facto nawrotem 3 miesięcznego epizodu z 2018roku (styczeń-kwiecień) pomimo profilaktycznego przyjmowania "Alventy"(wenlafaksyny) w dawce 150 mg dziennie.Ktoś może coś mi doradzić?

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 19:39, Orzeszkowa napisał:

po paru dniach jest lepiej. ustąpiły mdłości, zawroty już tylko minimalnie, tylko słabo ze snem. zasypiam późno, budzę się wcześnie. miewam skurcze stóp, może to te słynne 'prądy'. 

Życzę Ci, abyś nigdy nie zaznała tych słynnych "prądów", z całego serca. Nie jest to przyjemne uczucie, lecz po kilku latach z wenlą (która skądinąd potrafi zdziałać cuda) większość z Nas owych prądów doznała i nie mogę ich określić jako "fajne", szczególnie przy schodzeniu na niższą dawkę. Aktualnie jestem na najniższej - 37.5,  a boję się zejść całkowicie, głównie ze względu na te "brain-zapy"... Nawet zejście z 300mg było łatwiejsze niż z 37.5 na 0... 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam problem i potrzebuję Waszej rady, bo schizuję.

Odstawiam wenlafaksyne 75 mg. Oddzielam powoli po 10 kuleczek tygodniowo i aktualnie biore 1 tabletke 35,5 mg + 10 kuleczek. Niestety dziś się zaje...łam i uwaliło mi się, że nie zażyłam porannej tablety i bez większego namysłu wzięłam przed chwilą wtorkową dawkę. :/ Zaćmienie mózgu miałam jakieś... I teraz mam pytanie czego się spodziewać? Będę mieć jakieś jazdy? Będę się jutro kijowo czuć? Nie brać jutro rano już tabletki i dopiero w środę normalnie zażyć? Kurcze pierwszy raz taką akcję odwaliłam i trochę panikuję. Nie chcę żeby moje mozolne odstawianie poszło w błoto. :(

POMOOOCYYYY... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było, ale chyba znowu będę częstym gościem forum. Wenlafaksynę odstawiłem w sierpniu 2017 po prawie 8 latach leczenia nią. Od tamtej pory tylko mianseryna na sen, ale od dłuższego czasu jest ogólnie lipa i chyba znowu spróbuję ratunku w SNRI. Od kilku miesięcy jakoś pogłębia mi się apatia, lęki, ogólna niechęć do życia, zobojętnienie na jakąkolwiek aktywność, okresowe problemy ze snem. Po odstawieniu wenli próbowałem ziołowych substancji typu ashwagandha czy różeniec górski. Do pewnego stopnia było nawet ok. Ostatnio jednak jestem w takim rozbiciu że nawet pisanie tutaj jest dla mnie sporym wysiłkiem. Wychodzi na to że chyba nie ma czegoś takiego jak odstawienie na amen leków. Rok temu czułem się świetnie i nawet nie myślałem o tym że będę rozważał jeszcze powrót do wenli. Półtora roku to i tak chyba niezły wynik. W tej chwili biorę 75 mg mianseryny na sen. Próbowałem nawet 90 mg ale na wyższej dawce gorzej spałem i byłem bardziej rozdrażniony, więc te 75mg jest bardziej optymalne na tą chwilę. 

Edytowane przez tracershy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 00:55, zuberek01 napisał:

Życzę Ci, abyś nigdy nie zaznała tych słynnych "prądów", z całego serca. Nie jest to przyjemne uczucie, lecz po kilku latach z wenlą (która skądinąd potrafi zdziałać cuda) większość z Nas owych prądów doznała i nie mogę ich określić jako "fajne", szczególnie przy schodzeniu na niższą dawkę. Aktualnie jestem na najniższej - 37.5,  a boję się zejść całkowicie, głównie ze względu na te "brain-zapy"... Nawet zejście z 300mg było łatwiejsze niż z 37.5 na 0... 😕 

Ja brałam wenle od wigilii najmniejsza dawka, od dwóch tygodni weszłam na esci, a wenlo odstawione. Kompletnie zero prądów, nic mi nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Po pierwszej wizycie u psychiatry mam przepisany  Lafactin 75mg , tak się złożyło że w przyszłym tygodniu mam badania okresowe . Czy orientuje się ktoś czy lek ma wpływ na wyniki krwi ?

Jak na razie wziąłem jedną wczoraj i tak się zastanawiam czy się nie wstrzymać do badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Welefakstyne zażywam na nerwice lękowe, 1,5 miesiąca 75 mg po czym lęki zaczęły powracać teraz miesiąc 150 mg - 2 tygodnie super i teraz  znów czuje się gorzej . Czy ktoś z was tak miał że reagowaloscie na początku dobrze a potem gorzej ? Czy to może normalne takie kilkudniowe pogorszenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, exodus! napisał:

dopuściłem ten post pomimo rozbieżności, lek działa tuż po przyjęciu, to 1x, dwa, skutki uboczne, których doświadczamy, to reakcja organizmu na przyjęty lek, czyli go zwalczanie, leki z tej grupy czyli SSRI/SNRI to leki do długotrwałego przyjmowania, nie ma tak, że od samego początku jest dobrze i tak pozostanie, to wierutna bzdura! Tak samo jest ćpanie leków w celach rekreacyjnych, gdzie większość wypowiadających się w wątku leki, to właśnie tacy ktosie!

Dziwne bo kazdy lekarz powie i na kazdej ulotce jest napisane ze dzialanie terapeutyczne zaczyna sie odczuwac dopiero po co najmniej dwoch tygodniach od rozpoczecia zazywania leku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lek w pewnym sensie działa od razu no bo przecież jak weźmiemy tabletkę to lek po godzinie trafia do krwioobiegu a po kilku godzinach lub dniach w zależności od leku jest usuwany ale na efekt terapeutyczny trzeba czasami czekać tygodniami zwłaszcza w przypadku antydepresantow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek działa od razu to prawda, ale na poprawę samopoczucia, zmniejszenie lęku trzeba zazwyczaj czekać 2 tyg i dłużej. Mózg musi się przyzwyczaić do leku.Ważne też jest to żeby brać dawkę skuteczną(dobrze tolerowaną) żeby osiągnąć pełne działanie leku, branie za małej, lub za dużej dawki mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fairy napisał:

Schodzę z citalu i będę brać lafactin. Mam jedno podstawowe pytanie, jak to kurna łykać?

Otwierasz paszczę,wkładasz do niej kapsułkę,popijasz ją wodą by łatwiej było  ją przełknąć i ot cały proces łykania😏

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie szczególnie to płci męskiej jak na Was działa ten lek? Czy skutki uboczne ustępują?

Nigdy nie miałem problemu z wytryskiem a teraz choć biorę go od 3 dni ten problem się pojawił. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi przeważnie fora, na które wchodziłem są sprzed kilku lat dopiero odkryłem to gdzie jest wiele osób aktywnych i liczę na duży odzew. Bo jak wiemy każdy lek działa inaczej na każdego ale będzie to jakiś miernik prawdopodobieństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×