Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: po paru miesiącach leczenia kolejno coaxilem, esci, wenla stwierdzam że większych stanów depresyjnych czy problemów z nerwicą nie mam, ale nastrój w większości nadal przyćmiony noi przede wszystkim problemy z erekcją i libido. Lekarz stwierdził że reszta do wypracowania z psychologiem a problemy w sferze seksualnej przejdą. Pytanie - co myślicie (szczególnie jeśli chodzi o problemy z libido i erekcją)? Czy na moim miejscu poprosilibyście o coś z dopaminą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darusz95 napisał:

Lekarz stwierdził że reszta do wypracowania z psychologiem a problemy w sferze seksualnej przejdą. Pytanie - co myślicie (szczególnie jeśli chodzi o problemy z libido i erekc)? Czy na moim miejscu poprosilibyście o coś z dopaminą? 

Możliwe że cie kłamał... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek który ocalił mi życie, w sytuacji gdy właściwie było mi wszystko jedno. Absolutnie nie liczyłem, że pomoże. Obudziłem się pewnego dnia po 2,5 miesiąca kuracji a około 2 tygodnie po zwiększeniu dawki na 187,5mg i było tak jak ma być. Nie miałem maniakalnego kopa ale było po prostu normalnie i spokojnie. Świetnie zadziałał na lęki, sen, depresję. Poprawa nie była stopniowa. Pamiętam wizytę na początku miesiąca, gdy mówiłem, że ledwo na nią dotarłem a pod koniec tego samego miesiąca byłem na wakacjach. 

Polecam każdemu. Niestety drugi raz u mnie nie zadziałał a powodował dodatkową drażliwość, potęgował ból głowy. Lekarz podjął decyzję o przejściu na SSRI i wybór padł na paroksetyne. Z marszu odstawiłem lamilept 150 i wenlafaksyne 150, a włączyłem paroksetyne 20. Masakra, okazuje się, że zawsze może być gorzej. Liczyłem bardzo na wenlafaksyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś przechodził z wenli na Wellbutrin? jestem już prawie zdecydowana. nie mogę sobie poradzić z tyciem i sennością na Wenli :( już parę razy zmieniałam dawkę ale na każdej tak jest. czy przy zmianie leku, jak mam nastrój wyrównany, jego pogorszenie jest nieuchronne czy jest szansa że nie wpadnę w dół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zmienic wenlaflaksyne zeby nie miec impotencji i obnizonego libido? 

Czy jest cos oprocz nowej generacji co by nie powodowalo zaburzen seksualnych? Jesli nie to co z nowej generacji, cos co bedzie podobne do wenlaflaksyny? 

Mam nerwice natrectw i na to biore wenlaflaksyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 tygodni na wenli, z czego 3 tygodnie na 187,5mg. Dawce którą uratowała mi skórę i byłem zupełnie zdrowy. Tym razem niewiele pomogła, była jakaś tam poprawa ale bardzo słaba i lekarz zadecydował o zmianie na paroksetyne a ja wciąż się zastanawiam czy nie warto było zacisnąć zęby i jeszcze poczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ja jestem na 225 mg wenlafaksyny, z czego jak wchodziłem na 150 było dobrze przez jakieś 1,5 m-ca, potem wszedłem na 225 ( 150 rano i 75 w południe) i na początku było dobrze,nie powiem, że super ale dobrze a po 3ech tyg czuję że słabnie działanie i co ja mam zrobić teraz, a zacząłem fajną pracę i chcę do niej chodzić i być skupionym i mieć dobrą pamięć..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - czy wenla i inne tego typu leki moga otepiac pewne funkcje (np w moim przypadku nigdy nie mialem problemu z mowieniem po angielsku plynnie, mieszkam za granica, ale od pewnego czasu zauwazam u siebie trudnosci, tak jakby mozg wolniej "tlumaczyl" co chce powiedziec na ang)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to forum się porobiło, żadnego dialogu :(

@darusz95, mogą ale raczej na początku brania, jak bierzesz już długo to chyba nie od tego

@Pawełkk  mi lekarz jako propozycje leków wpływających mało lub pozytywnie na libido podał: Trittico, Mobemid, Brintelix, Wellbutrin i Efectin. zaczęłam od tego ostatniego, biorę już 8 mcy ale mam niefajne uboki (senność i tycie) więc chcę zmienić na coś innego. w kwestii libido jest lepiej niż na Citalu ale szału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2019 o 13:06, Orzeszkowa napisał:

ale to forum się porobiło, żadnego dialogu :(

@darusz95, mogą ale raczej na początku brania, jak bierzesz już długo to chyba nie od tego

@Pawełkk  mi lekarz jako propozycje leków wpływających mało lub pozytywnie na libido podał: Trittico, Mobemid, Brintelix, Wellbutrin i Efectin. zaczęłam od tego ostatniego, biorę już 8 mcy ale mam niefajne uboki (senność i tycie) więc chcę zmienić na coś innego. w kwestii libido jest lepiej niż na Citalu ale szału nie ma.

Dzięki Orzeszkowa! Faktycznie coraz mnie tutaj dialogu... Daj znać jakbyś przeszła z wenli na well - jestem ciekaw zmiany bo sam to rozważałem biorąc pod uwagę jej działanie na dopamine, z którą chciałbym poeksperymentować. Miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Regina Sofia napisał:

Jak powoli schodzić z tego leku? By organizm to dobrze przyjął.

Jeżeli przyjmuję tylko 75mg?

Jescze przed rozpoczęciem odstawiania zacznij brać omega 3. ,tak ze 2000, 3000 mg dziennie.Mnie to znacznie złagodziło skutki odstawienne, wyczytałam to na anglojęzycznych stronach.Potem bierz cały czas omegę i odsypuj powoli zawartość tabletki przez 2 tygodnie, aż do całkowitego odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawialam wenla stopniowo. Ze 175 odsypywalam połowę i na tej polowce jechałam tydzień. Potem tydzień na odsypywanej ćwiartce. Potem ćwiartki co drugi dzień i jakoś poszło. Poza zapsami i lekkim kolowrotkiem w głowie nic więcej się nie działo, tylko...

Tylko depresja i lęki wrocily ze zdwojoną siłą po ok. Miesiącu. Ale nie chodziłam na psychoterapię, wiec co się dziwić. 

Po roku męki i testowania (cital, olanzapina), lekarz zapisał Xetanor. Biorę 4 dzień i wariuje od skutków ubocznych. Ale planuje jakoś wytrwać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś porównanie co lepsze wenlafaksyna czy paroksetyna jeśli chodzi o depresje ,lęk uogólniony,C- PTSD ( komplex zespołu pourazowego),nerwice natręctw,zaburzenie lękowe z napadami paniki.?

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam totalnie dosyć wszystkiego i nie mam nawet sił żeby dalej się leczyć. Wszystkie te antydepresanty działają na mnie podobnie, czyli otumaniają. Po każdym byłem zamroczony a przez to jeszcze bardziej słaby. Jestem już chyba niereformowalny, psycha spierdolona na amen. Nie mam nawet siły o tym gadać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×