Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, seneri napisał:

No tak ale jest słabszy. Wiem że taki podział się stosuje. 

Rozumiem, ja bym tak nie brał, nie widzę powodu, po to zrobili xr, żeby brać raz dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 14:04, Natrętnik napisał:

A wenla to co, starej generacji ? Dorzucenie mirtazapine to libido wzrośnie. Mówię na swoim przykładzie.

ale bardzo chciałbym  uniknąć efektu nadmiernego tycia a mirta podobno nieźle sprawia że się przybiera na wadze. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie, od jakichś trzech tygodni zażywam Wenlafaksyne.

Nie odczuwam jeszcze zbytniej psychicznej poprawy, jednak zauważyłam, że bardzo poprawiła mi sie cera, jest gładka i świeża, dodatkowo oczy odzyskały blask, bo wcześniej  były smutne i przygaszone, zmęczone.

 Ogólnie wyglądam lepiej. Czy  moze miec to jakiś zwiazek z zażywaniem tej substancji?

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: od 3,5 tyg biore 75mg i jest nawet gorzej niż było na 37,5, wcześniej brałem 75mg długo i czułem sie w miare ok,

potem zmniejszyłem do 37,5 na jakiś czas i to był zły pomysł, i od 3,5 tyg po wizycie u psychiatry biore 75mg, czy pogorszenie może sie długo utrzymywać? wizyta u psychiatry dopiero za 4tyg i nie wiem co mam zrobić. Czekać dalej i przetrwać to jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 14:48, makao12 napisał:

Witam. Biorę Velecitine 75 mg  od kilku dni i nie mogę spać, czy ta bezsennosc mija po czasie?

Tak mija po tygodniu. Ja biore Wenlo od Wigilii. Od kilku dni zwiększyłam do 75 mg i mam pogorszenie. Silne leki i niepokoje. Mogłabym leżeć w łóżku cały dzień bez celu. Nawet umycie kubka to dla mnie wysiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, a jak się ma zwiekszenie wenlafaksyny (biore velaxin 150 mg od 1,5 m-ca 1xdz) ze 150mg na 225 ? Mozna 225 mg naraz rano ? 

Spac tez nie moge przy tym, tzn zasne i przebudze sie za jakies 4 godz ogolnie plytki sen, cały czas jakies sytuacje normalne z życia mi się śnią, ale wstaję niewyspany, lekarz mi dawal trittico na noc, ale wielkie zaparcia mialem, teraz mam od3 tyg ketrel najpierw 25mg i teraz 50 mg na poczatku dzialal nasennie teraz widze że znowu płytki sen przerywany.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z zaśnięciem jak wezmę 75mg rano i 75mg na wieczór. Ogólnie mnie wenla jakoś niezbyt rusza - niby jestem ustabilizowany, brak większych objawów nerwicy ale anhedonia i uboki w sferze seksualnej się utrzymują. Muszę chyba pogadać z lekarzem żeby spróbować czegoś na dopaminę, bo połączenie serotoniny i noradrenaliny niby dobre, ale niewystarczające. Dodam że na wenli jestem 1,5 miesiąca, w tym 2 tyg na 150mg. Co myślicie - poczekać jeszcze na zniesienie się znhedonii czy może polecacie coś na dopaminę co działa dobrze z wenlą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "lek na dopamine"? Leki blokujące dat, czy stymulujące wydzielanie da tzw stymulanty to coś kompletnie innego niż np agonisci dopaminy. W jakim celu miałby być ten lek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Natrętnik napisał:

Pronoran, bardzo dobry agonista dopaminy, działa lekko stymulująco, poprawia nastroj, motywacje. Nie ma senności jak na innych AD. Właśnie do niego wracam, już mam reckę.

A próbowałeś kabergoline? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×