Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.08.2018 o 23:35, Czarna Ważka napisał:

Nadmierna senność po wenlafaksynie, ktoś coś? Biorę od grudnia + pregabalin i od kilku tygodni jestem nadmiernie senna.. Chyba znów dawka do zmiany lub lek do zmiany :/

Moze byc senność na wenli, ja tak miałam biorąc 75 mg, ale była to przyjemna senność, taki rodzaj błogiego spokoju, który powodował,że mogłam spać zawsze i wszedzie. Pomagał mi na to ruch ( siłownia, bieganie) i kawa , nie przeszkadzał mi wiec ten efekt. Po kilku  latach 75 mg przestało dzialac , pojawila się bezsennosc i niepokój, to dopiero była masakara. Teraz jestem na 150 mg, wejscie na tę dawkę to był koszmar, jakiś miesiąc nie jadłam, nie spalalam prawie w ogóle, cały czas czulam niepokój bez konkretnego powodu, schudłam przez miesiąc prawie 10 kg, a ze zawsze bylam szczupła to wyglądałam przerazliwie, jak anorektyczka. Przetrwalalm ten czas, łykam 150 mg  wenli czwarty miesiąc i jest duzo lepiej , jem normalnie , śpie normalnie , choc czasami czuję się jak na amfie, wystarcza mi 5 godzin snu( zwykle było to min. 8 godz.), pracuje jak nakręcona, po pracy cwiczę po kilka godzin i nie czuję zmeczenia...Niby ok, ale wystarczy ze przychodzi weekend i chce odpocząć, poczytać i po prostu ni konkretnego nie robic, a zaczyna mnie nosić, wraca niepokój, musze isć solidnie pocwiczyc kilka godzin zeby poczuć sie normalnie... Mama nadzije,że to minie i wrócę do stanu jaki czułam przez jakies 7 at łykając 75 mg wenli, tj. spokoju, braku lęku i po prostu normalnosci... Teraz czuję się nienaturalnie. Wiem ze 150 mg to w moim przypadku dawka maksymalna, powyzej chyba bym eksplodowalala... Moze to jakas nadwrazliowsc na noradrenaline, bo czuję ją pomimo ze teoretycznie powinnam czuć powyzej 150mg, ale wiadomo ...Kazdy organizm jest inny i czytając ten wątek tylko się w tym utwierdzam:).

Miał ktoś podobnie na 150 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla lekowcow wenla może być kiepska choć słyszałem też opinie że na niektórych działa dobrze przeciwlekowo. Może w niższych dawkach. Nie wiem. Luna najważniejsze że ćwiczysz. Sama z siebie. I nie chodzi mi o to że Cię nosi bo na niższej dawce też chyba cwiczylas. Gratuluję!! Dla niektórych niestety nie do pomyślenia poćwiczyć mimo że to doskonałe lekarstwo na depresję. I zdrowe. Oczywiście nie mam tych co nie mają siły za gorszych bo dobrze wiem jak to kiedyś było. Zwłaszcza z tymi chorobskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2018 o 23:35, Czarna Ważka napisał:

Nadmierna senność po wenlafaksynie, ktoś coś? Biorę od grudnia + pregabalin i od kilku tygodni jestem nadmiernie senna.. Chyba znów dawka do zmiany lub lek do zmiany 😕

@Czarna Ważka

ja mam tak po pregabaline zawsze senność Występuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.to znowu ja. Czy któraś z kobiet miała na wenli długotrwałe plamienia przed okresem?  Wydaje mi się że to od tego leku. to i tycie, o którym pisałam wcześniej. nie wiem co robić, czy brać dalej bo psychicznie czuję się bardzo dobrze i śpię dobrze.ale te 2 rzeczy przeszkadzaja mi bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem optymistyczny dla mnie i ciekawy artykuł z poważnej, rzetelnej strony. Chyba wenli dam drugą szansę, bo tęsknię za uczuciem "wszystko mi się chce", czego przy Anafranilu nawet metylofenidat w wiekszych dawkach nie daje. Tylko tym razem monoterapia dawką 300-350 mg. I co najwazniejsze bez mirtazapiny, bo to ją obwiniam za ostre nasilenie OCD przy California Rocket Fuel. 

 

J Clin Psychiatry. 2002 Nov; 63 (11): 1004-9.

Wenlafaksyna versus klomipramina w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych: wstępne, jedno-ślepe badanie kontrolowane przez 12 tygodni.

Abstrakcyjny

TŁO:

Celem tego badania było zbadanie, w sposób jednostronnie ślepy przez okres 12 tygodni, skuteczności i tolerancji wenlafaksyny względem klomipraminy w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych (OCD).

METODA:

Pacjenci z rozpoznaniem DSM-IV OCD i Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale (YBOCS)> / = 16 zostali losowo przydzieleni do otrzymywania wenlafaksyny, 225 do 350 mg / dobę (26 pacjentów) lub klomipraminy, 150 do 225 mg / dobę (47 pacjentów), przez 12 tygodni, z dostosowaniem dawek w zależności od tolerancji i odpowiedzi na leczenie. Wszyscy pacjenci byli wolni od leczenia co najmniej 2 miesiące przed włączeniem do badania. Miarami skuteczności były skala YBOCS i Kliniczna Globalna Impresja (CGI), które ukończyły w punkcie wyjściowym i co 4 tygodnie. Zdefiniowaliśmy respondentów jako pacjentów, którzy uzyskali poprawę w stosunku do wartości wyjściowych w wyniku YBOCS> / = 35% i wyniku CGI </ = 2. Badacz, który był zaślepiony stosowanym obecnie farmakologicznym ocenianym lekiem skaluje się niezależnie. Co więcej,

WYNIKI:

Dwudziestu pięciu pacjentów w grupie wenlafaksyny i 40 w grupie z klomipraminą ukończyło 12-tygodniowe badanie. Wskaźnik odpowiedzi na koniec 12 tygodni wynosił 36% dla wenlafaksyny (9/25) wobec 50% dla klomipraminy (20/40) według analizy visitwise i 34,6% (9/26) dla wenlafaksyny w porównaniu do 42,6% (20 / 47) dla klomipraminy zgodnie z analizą przeprowadzoną w ostatniej obserwacji, bez statystycznie istotnej różnicy między dwoma lekami. Działania niepożądane zgłaszało 61,5% pacjentów otrzymujących wenlafaksynę (16/26) i 91,5% pacjentów otrzymujących klomipraminę (43/47).

WNIOSEK:

Nasze wyniki wskazują, że wenlafaksyna może być równie skuteczna jak klomipramina w ostrym leczeniu OCD, z mniejszymi efektami ubocznymi.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie znowu spróbuję wejść na 225, a w zasadzie z powodu obecnego znacznego nasilenia lęków nie mam wyboru. Ale to tylko zwiększenie o 37,5. Pytanie co potem? W ulotce jest, że w zaburzeniach lękowych to max dawka. Ktoś próbował na to więcej niż 225? 

Nigdy w życiu nie byłam na takiej wysokiej dawce leku.

 

@nedo0000 mi się chyba zdaje, że duloksetyna jest słabszym lekiem od wenli jeśli chodzi o moc działania na serotoninę, ale nie sprawdzałam, nie brałam nigdy. Chętnie bym spróbowała, skoro to lek podobny do wenli, a dobrze na mnie działa. Tylko, że nie będę lekarzowi, który nie chce mi zmienić leku podsuwać, że tak przeczytałam na necie i fajnie byłoby mi to przepisać 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Natrętnik napisał:

Ciekawe w ogole jak wenla na mnie teraz zadziala po nieciekawej przygodzie z metylofenidatem, ktory zaczal mnie wciagac, a ja jego..

mnie metylo uzależniło, w sensie zacząłem nadużywać wyższych dawek typu 40-80mg co dawało mocny rush, dobrze że jest cięzko dostępne i aktualnie ciężko to zdobyć.
 

chcesz łączyć wenle z klomi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym myślę. 15o mg wenli rano i 75 klomi wieczorem... ale chyba nie zrobię tego bez zgody lekarki. A co Wy myślicie?

Patrzę, że oryginalny Efectin też nie tak drogo. 75 mg - 12,22 zł; 150 mg - 18,36 zł (po refundacji)

Edytowane przez Kleopatra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czarna Ważka napisał:
W dniu 20.08.2018 o 22:46, Orzeszkowa napisał:

Hej.to znowu ja. Czy któraś z kobiet miała na wenli długotrwałe plamienia przed okresem?  Wydaje mi się że to od tego leku. to i tycie, o którym pisałam wcześniej. nie wiem co robić, czy brać dalej bo psychicznie czuję się bardzo dobrze i śpię dobrze.ale te 2 rzeczy przeszkadzaja mi bardzo. 

Ja mam plamienie. Czasami pojawia się trzy dni przed a czasami tydzień przed i jeszcze kilka dni po. Nie wiem, czy to po weneli, pewnie tak. Wybieram się do ginekologa na kontrolę i chcę z nim o tym pogadać. 

Porozmawiaj ze swoim psychiatrą o skutkach ubocznych, może uda się znaleźć jakieś rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, jestem po rozmowie telefonicznej z psychiatrą, chyba jednak CHAD się kłania... przez lata rozmawiałam już z kilkoma ginekologami o moich psychotropach i żaden się nie zainteresował i przyznawali, że po prostu nie znają tych leków. Jeden był bardziej kumaty, ale to był profesor. Lepiej poszukać w ulotce / u psychiatry, a u ginekologa poszukać przyczyn ginekologicznych (można wspomnieć o lekach, ale wiedzy to oni nie mają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 16:05, dr. Psycho Trepens napisał:

mnie metylo uzależniło, w sensie zacząłem nadużywać wyższych dawek typu 40-80mg co dawało mocny rush, dobrze że jest cięzko dostępne i aktualnie ciężko to zdobyć.
 

chcesz łączyć wenle z klomi ?

Odstawiłem to swinstwo z dnia na dzien, z dawek 80-100 mg nosem. Nie bylo tak zle, podobno nawet udaru mozna dostac, ale cisnienie mi nawet nie podskoczylo, zarowno w trakcie zazywania jak i po odstawieniu. No ale ja biore 3 rozne leki na cisnienie.

Nie lacze wenli z klomipramina, bo to bez sensu wg mnie. Bralem juz takie polaczenie i po odrzuceniu klomi wenla od razu zaczela dzialac. Biore wenle 300 mg + trittico 100 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×