Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

@cytrynka84 też tak mam po wenli, już od dawki 150 wzwyż. Ale wolę to jak biegunki, które zdarzały mi się po niektórych lekach. Po prostu staram się znaleźć coś co ułatwia mi wypróżnianie się, np. z rana kawa i chrupki pełnoziarniste. 

 

@Elendil też się pocę na wenli, masakra, ale już po ponad 1,5 roku brania przyzwyczaiłam się :P i nie jest to najgorszy skutek jaki mógł mnie spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że jak wenla Cię zapiera, to weźmiesz xennę z 2-3 razy ale potem będzie od nowa tak. Lepiej jakbyś w diecie wprowadziła zmiany, dodała więcej błonnika czy sprawdziła co Cie ''przeczyszcza''. Ja akurat mam ciężki IBS, i bez leków typu wenla non stop biegunki i bóle brzucha, więc dla mnie to było mega szkodliwe i zaparcia sobie są, trochę czasami upierdliwe, ale lepsze dla mnie jak biegunki... I mi tam wystarczy tylko mocniejszą kawę wypić i problem z głowy.

 

A jak się czujesz na takiej dawce wenli? Pamiętam, że miałaś problem z tym, że niższe dawki Cię zamulały. Ja mam tak samo, teraz wbiłam na 225 i dalej bywa zmęczenie czy zamuła 😕 i lekarz mi przebąkiwał coś o większych dawkach, ale nie wiem jak to jest na nich, czy człowiek nie jest jak na ''haju''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lukrowana napisał:

obawiam się, że jak wenla Cię zapiera, to weźmiesz xennę z 2-3 razy ale potem będzie od nowa tak. Lepiej jakbyś w diecie wprowadziła zmiany, dodała więcej błonnika czy sprawdziła co Cie ''przeczyszcza''. Ja akurat mam ciężki IBS, i bez leków typu wenla non stop biegunki i bóle brzucha, więc dla mnie to było mega szkodliwe i zaparcia sobie są, trochę czasami upierdliwe, ale lepsze dla mnie jak biegunki... I mi tam wystarczy tylko mocniejszą kawę wypić i problem z głowy.

 

A jak się czujesz na takiej dawce wenli? Pamiętam, że miałaś problem z tym, że niższe dawki Cię zamulały. Ja mam tak samo, teraz wbiłam na 225 i dalej bywa zmęczenie czy zamuła 😕 i lekarz mi przebąkiwał coś o większych dawkach, ale nie wiem jak to jest na nich, czy człowiek nie jest jak na ''haju''.

 

Jeśli masz możliwość to sprawdź czy masz SIBO, bardzo duży procent przypadków IBS jest spowodowane właśnie SIBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłam już takowe badanie, niemało kosztowało, ale nie mam SIBO. Zresztą w SIBO branie antybiotyków też często daje poprawę, u mnie pogarsza sprawę. Brałam też 3 razy xifaxan - zero różnicy.

Podejrzewam, że wiele by mi mogła dać dieta bez FODMAP-u, bo wielu produktach, które to zawierają wzdyma mnie jak w ciąży jakiejś. A i tak od paru lat nie pamiętam co to płaski brzuch, bo jest on wiecznie wydęty. Nawet jak miałam niedowagę, to brzuch odstawał 😕 Tylko, że ta dieta FODMAP czytałam, że wielu pomaga, ale ja nie jestem dobra w takie bawienie się w diety, jak czytałam ilu tam rzeczy nie wolno jeść, makabra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukrowana napisał:

robiłam już takowe badanie, niemało kosztowało, ale nie mam SIBO. Zresztą w SIBO branie antybiotyków też często daje poprawę, u mnie pogarsza sprawę. Brałam też 3 razy xifaxan - zero różnicy.

Podejrzewam, że wiele by mi mogła dać dieta bez FODMAP-u, bo wielu produktach, które to zawierają wzdyma mnie jak w ciąży jakiejś. A i tak od paru lat nie pamiętam co to płaski brzuch, bo jest on wiecznie wydęty. Nawet jak miałam niedowagę, to brzuch odstawał 😕 Tylko, że ta dieta FODMAP czytałam, że wielu pomaga, ale ja nie jestem dobra w takie bawienie się w diety, jak czytałam ilu tam rzeczy nie wolno jeść, makabra.

A badania w kierunku celiakii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukrowana,czuje sie bardzo dobrze po takiej dawce,ale normalnie,nie jak na jakims haju.Nastroj dobry,lękow brak,zero sennosci,dobra koncentracja.Mozesz miec racje,ze przyzwyczaje sie do xenny.Pomysle o tym blonniku,ale on wchodzi w interakcje z lekami,ale pewnie jest skuteczniejszy od Xenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ekipa, 

Mam problem... jestem na 150mg wenli wszystko było git.... niestety jedyny skutek albo dwa skutki które mi pozostały to wysokie ciśnienie, oraz pocenie się. Pocenie olewam, mało problematyczne jest.
Natomiast ciśnienie miałem w granicach 150/80/ puls 90...
Rodzinna dala mi Nebicard, 5mg, ale po miesiącu zaczelem byc cholernie senny... zjechałem sam na 2,5mg.... dwa tygodnie ok i ta mega senność znowu wrócila... nic mi sie nei chce, mógłbym ciągle spać.... oczy na zapałki... ciśnienie sie troche podniosło do 135/72/ puls 79... 
nie wiem co mam zrobić.... odstawić? boje się tej senności, ostatnio jak byłem lekko nerwowy wziąłem clonazepam i przez 3 dni nie mogłem dojść do siebie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 19:51, felek007 napisał:

Witam prosze o ostateczna rade jak przejsc z wenly 300mg na seronil 20mg (fluoxetyna).  Mysle w taki sposób zejsc z wenly:

Od dzis tj 10-17.06 150mg

18-25.06 75mg

25.06-02.07 35mg

Potem juz nie biore wenlafaksyny i wskakuje na seronil 20mg.  Czy takie przejscie z jednego leku na drugi ma sens?  Boje sie z dawki 300mg wenli przejsc z dnia na dzien na seronil 20mg😢

Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 19:51, felek007 napisał:

Witam prosze o ostateczna rade jak przejsc z wenly 300mg na seronil 20mg (fluoxetyna).  Mysle w taki sposób zejsc z wenly:

Od dzis tj 10-17.06 150mg

18-25.06 75mg

25.06-02.07 35mg

Potem juz nie biore wenlafaksyny i wskakuje na seronil 20mg.  Czy takie przejscie z jednego leku na drugi ma sens?  Boje sie z dawki 300mg wenli przejsc z dnia na dzien na seronil 20mg😢

Prosze o porade

Jestem od tyfodnia na 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 14:56, cytrynka84 napisał:

Kurcze mam zaparcia chyba po Wenlafaxynie :( Choc dokladnie nie wiem,bo biore  jeszcze inne leki,witaminy,kwas foliowy.Biore 300 wenli.'

Przy tej dawce,  organizm pracuje trochę na wyższych obrotach. Wzmożona potliwość może powodować odwodnienie, co może skutkować zaparciami - więc trzeba zwiększyć ilość przyjmowanych płynów (najlepiej wody) ;) .

Byłem na tej dawce przez pewien czas i świetnie się na niej czułem. Na wyższych jeszcze lepiej ;). Wszystko co poniżej, to już nie jest wenla w pełnej okazałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorę wenlę od co najmniej pół roku. Kilka lat temu też brałam, więc podzielę się doświadczeniem:

Wenla przymula, ale jeśli dorzuci się wellbutrin który pobudza, efekt jest świetny.  Doznania seksualne lepsze niż kiedykolwiek 😊 Brak zdenerwowania, świetny humor, mnóstwo energii, wręcz nie da się siedzieć.  I to już po kilku dniach. Zaczynałam od wenli  75mg i wellbutrin 150mg. Aby móc zasnąć brałam 50 mg trazodonu. Taki zestaw ustaliłam sobie po wielogodzinnych analizach działania tych substancji na forach wielu krajów, by uzyskać obiektywny obraz działania tych substancji, a nie preferencje lekarzy danego kraju.  W miedzy czasie podwoiłam dawki, nie dlatego, że nie działało, ale żeby mieć jeszcze większego kopa. Lekarz pozwolił, choć nie jest fanem mixów, a ja działam jak marzenie. Moja praca okazała się być najlepszą na świecie ;) humor mam jak nigdy, a wszyscy wokół pytają z zazdrością co ze sobą zrobiłam, bo promienieję jak nigdy wcześniej. Trudno uwierzyć w moją kondycję i power'a. 

Skutki uboczne: głód prawie nie występuje (hurra!), suchość w ustach (więc piję mnóstwo wody ku uciesze mojej trenerki) i nadmierna potliwość- szczególnie w trakcie treningów. Na początku, ze dwa razy, dopadły mnie w nocy drgawki. 

P.S. 

Mix ssri i wellbutrin jest mega popularny w USA. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 14:50, seneri napisał:

Galog do jakiej dawki max doszedłeś? 

Doszedłem do 450 mg. Ale to w ramach testów. 300 mg była dla mnie wystarczającą dawką, aczkolwiek przy 450 mg to już naprawdę super się czułem - tylko potliwość za duża już była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elkabrukselkato wellbutrin tak Cię pobudza. Brałam razem z wenlą i tez sam i również energii nie do zużycia i to wszystko co opisujesz. Trochę nienaturalny stan, sama myślałam w tamtym czasie, że to hipomania i mam chad, ale po odstawieniu czar mija. Musiałam niestety odstawić well, bo mam nerwicę lękową i well po czasie lęki mi wywalał 😞

 

Widzę nawet po tym forum trend brania dawki wenli 300 mg. To duża dawka. Sama jestem na 225 i efekt wciąż nie jest wystarczający. Ale mi chodzi o efekt przeciwlękowy, a w ulotce max na lęki jest niby 225. A jak na 300 mg sprawdza się wenla w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukrowana napisał:

@elkabrukselkato wellbutrin tak Cię pobudza. Brałam razem z wenlą i tez sam i również energii nie do zużycia i to wszystko co opisujesz. Trochę nienaturalny stan, sama myślałam w tamtym czasie, że to hipomania i mam chad, ale po odstawieniu czar mija. Musiałam niestety odstawić well, bo mam nerwicę lękową i well po czasie lęki mi wywalał 😞

 

Widzę nawet po tym forum trend brania dawki wenli 300 mg. To duża dawka. Sama jestem na 225 i efekt wciąż nie jest wystarczający. Ale mi chodzi o efekt przeciwlękowy, a w ulotce max na lęki jest niby 225. A jak na 300 mg sprawdza się wenla w tej kwestii?

Ja też choruję  na nerwicę lękowo depresyjną. Mix nie powoduje u mnie manii. Lęków praktycznie już nie mam, choc jestem świadoma, że co jakiś czas dawkę trzeba zwiększać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seneri napisał:

Elka czyli teraz jesteś na 150 wenli 300 bupro i 100 trazodonu? Dobrze zrozumiałem? 

Dokładnie tak, chociaż nie zawsze biorę cały trazadon. Próbuje znowu po pół, ale jakoś ostatnio ta połówka działa gorzej niż jakiś czas temu. Wtedy spałam do budzika, teraz dość często budzę się dużo wcześniej. Ale to pewnie z powodu obciążenia ilością pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowa na forum, proszę o pomoc. biorę Cital, choć działa jako-tako na depresję to tłumi do zera seksualność. poszłam do nowego lekarza który przepisał mi Efectin. ale jak czytam o tym leku to jest spore ryzyko że też zadziała kastrująco. a boję się zmian, miałam niedawno straszne przygody z Fevarinem który wywołał straszne lęki. czy warto zmieniać na Efectin?

tak na marginesie to leczę się na depresję od 20 lat, brałam kilkanaście różnych leków więc mogę być nieodwracalnie popsuta pod tym względem :( zawsze miałam problemy, dopiero niedawno przyszło mi do głowy że to może być przez leki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×