Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Źle się wyraziłem z tą nadprodukcją, po prostu przez blokadę wychwytu zwrotnego jest ich większe stężenie ale dla mózgu to nie jest stan normalny tak jak nie jest nim zwiększenie za pomocą narkotyków. Narkotyki też zwiększają ilość serotoniki czy dopaminki tyle że tysiące razy ale po ich odstawieniu jest zjazd. Tak samo jest z wenlą, jak bierzesz np 375 czujesz się przez jakiś czas dobrze i mózg się przyzwyczaja, że jest wieksza ilość serki i norki w przestrzeni między synaptycznej ale to nie jest dla mózgu stan równowagi na dłuższą metę. Tak więc doprowadzanie mózgu do

równowagi co wciska nam wielu psycholi jest ściemą. Kiedyś mi nawet jeden z nich się przyznał bez bicia, że hipoteza serotoninowa i adrenalinowa została obalona w badaniach a działanie LPD opiera się na neuroplastyczności mózgu, czyli mózg się dostosowuje do nowych warunków. Dlatego po 3 epizodach psychiatrzy zalecają branie leków do końca życia. Może ci co krótko biorą nie mają takich problemów, podobnie jak początkujący narkomani ale ludzie po wielu latach brania tak jak ja i wiele osób z tego forum dostrzega też ciemne strony leków.

 

 

Zgadza się. Podobnie działa amfetamina i pochodne, ale dużo silniej. Zjazd po wenli, o ile w ogóle wystąpi, jest jednak nieporównywalnie mniejszy niż po narkotykach. Może nie do końca chodzi o osiągnięcie równowagi, ale raczej o "odczulenie" odpowiednich receptorów. Dużo ludzi rzeczywiście musi brać już do końca życia leki, ale zwykle związane jest to z jakimś problemem natury fizjologicznej, hormonalnej, itp. Dobrze dobrane leki + odpowiedni tryb życia (cokolwiek to znaczy) + psychoterapeuta (jeżeli ktoś potrzebuje - osobiście nie ufam tego rodzaju terapiom) i większość ludzi wychodzi na prostą. Niestety duża cześć ludzi bierze źle dobrane leki, nieodpowiednie dawki, albo za szybko rezygnuje z ich stosowania i leczenie do dupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładam jeszcze tran super kompleks dopasiony witaminą D bo w zimie mamy jej niedobór oraz możecie się śmiać ale tabletki z wyciągiem z czystka. Taka roślina. Podobno mega anty wirusowa i antybakteryjna. Nie jestem jakiś pro bio bruce lee medycyna naturalna itd nic z tych rzeczy ale ostatnio trochę się zacząłem interesować otaczającym nas światem. I wydaje mi się że ten czystek szybciej mnie wyciągnął z przeziębienia niż paracetamole ibupromy i inne tego typu szity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety duża cześć ludzi bierze źle dobrane leki, nieodpowiednie dawki, albo za szybko rezygnuje z ich stosowania i leczenie do dupy...

CAŁKOWICIE się z Tobą zgadzam galog, ;)

Jednak jest to wielką sztuka dla przykładowego lajka( ktory cierpi ) ,i który w w większości trafia na schematycznego lekarza bez głębszych inwencji co do sposobu leczenia .

 

-- 18 lut 2018, 19:59 --

 

I wydaje mi się że ten czystek szybciej mnie wyciągnął z przeziębienia niż paracetamole ibupromy i inne tego typu szity.

seneri, ten czystek to bierzesz w jakiej postaci ( zaparzasz , tabletki , czy jeszcze co innego )? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabletki Przyjacielu :) a wynika to z tego że nie lubię zaparzac ziołowych herbat choć zapewne są wtedy lepiej przyswajalne. Biorę od niedawna po kilku dniach przeziębienia spróbowałem i po dwóch trzech dniach przeszło. Może to placebo a może coś w tym jest. Wg opinii i badań mocno antywirusowy i silny przeciwutleniacz.

 

-- 18 lut 2018, 21:14 --

 

PS ktoś szukał rozkładu wenlafaksyny w organizmie w ciągu doby. Jest na stronie 1626 tego wątku. Niestety nie potrafię z komórki załączyć zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od niedawna po kilku dniach przeziębienia spróbowałem i po dwóch trzech dniach przeszło.

- toś mnie naprawdę zaskoczył .

Kupiłem swego czasu zioła sypane czystka do zaparzania , ale jakoś mi w smaku nie podszedł i przestałem pijać .

Mógłbyś wrzucić linka jaki to " wypas " czystka ?

- jak bym zachorował-/ przeziębił się to wtedy bym to wrzucił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx alter medica. Oni mają stosunkowo dobry stosunek cena/jakość produktów. Przynajmniej moim zdaniem. Tylko tran kupuje solgara super kompleks najdroższe chyba na świecie ale żona jeszcze karmi i potrzebuje porządne kwasy omega dha itd a ja też korzystam bo akurat ten super kompleks ma taki skład że dzięki jakimś tam sardynkom itd pokrywa dzienne zapotrzebowanie również na witaminę D. Ale suplementy takie jak czystek czy kurkumina którą trzymam na czas jak będę schodził z leków przeciwdepresyjnych żeby być może odbyło się to trochę łagodniej to alter medica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , rozumiem Alter medica , znalazłem

Ale suplementy takie jak czystek czy kurkumina którą trzymam na czas jak będę schodził z leków przeciwdepresyjnych żeby być może odbyło się to trochę łagodniej

na moje skromne oko to nie wydaje mi sie żeby łagodna kurkumina spowodopwała łagodniejsze zejście z antydepów , które bierzesz .

Już szybciej wyciąg z dziurawca , ew. niskie dawki moklobemidu ,,, ale to tylko wróżenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Od dwóch miesięcy nie palę papierosów. W czasie palenia mogłem wypić alkohol raz w tygodniu i nie ciągło mnie do tego. Po rzuceniu papierosów rozpiłem się i praktycznie mam ciągi picia po kilka dni. Czy jest to spowodowane zachwianiem wydzielania dopaminy? palenie powoduje wydzielanie dopaminy. Nie chce pić alkoholu i szukam leku który podniósł by mnie też psychicznie od picia mam lęki i lekką depresje. Wcześniej lubiłem grać w gry komputerowe teraz w ogóle mnie do tego nie ciągnie na forach angielskich wyczytałem, że porzucenie grania na pc jest spowodowane obniżeniem się serotoniny w organizmie. Mam lek Efevelon SR 75 mg wiem, że działa na serotonine, noradrenaline ale słabo albo w ogóle w małych dawkach na dopamine. Niski poziom dopaminy uważam że powoduje u mnie chęć picia alkoholu. Czy w takim razie lepiej zaopatrzyć się w jakiś lek który wzmaga wydzielanie dopaminy jak np. wellbutrin czy zostać przy efevelonie? ktoś z was na wenlafaksynie nie miał ochoty na picie alkoholu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego leku już przecież nie produkują ??

 

 

 

pamiętam bodajże w 1997 roku sprzedawali to na receptę w aptekach pod nazwą Bimanol .

Teraz możesz kupic na stronach Piping Rock , I Herb w dobrej cenie .

Jak dla mnie lek ten to nic szczególnego .

 

A atak z innej beczki. ..Kaleb paro Ci nie pomagała ze jesteś na esci? Czy nie brałeś w ogóle paro i jesteś od razu na esci?

 

Wiem w sumie ze jesteś weteran wiec pewnie brałeś i to i to. Powiedz swoje odczucia

 

I jakbyś mógł to napisz jakie myśli Ci kasowaly? Czy pomagały zmienić tok nerwicowego myślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego leku już przecież nie produkują ??

 

 

 

pamiętam bodajże w 1997 roku sprzedawali to na receptę w aptekach pod nazwą Bimanol .

Teraz możesz kupic na stronach Piping Rock , I Herb w dobrej cenie .

Jak dla mnie lek ten to nic szczególnego .

 

A atak z innej beczki. ..Kaleb paro Ci nie pomagała ze jesteś na esci? Czy nie brałeś w ogóle paro i jesteś od razu na esci?

 

Wiem w sumie ze jesteś weteran wiec pewnie brałeś i to i to. Powiedz swoje odczucia

 

I jakbyś mógł to napisz jakie myśli Ci kasowaly? Czy pomagały zmienić tok nerwicowego myślenia?

boże, tego najbardziej pragnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowa. Chciałam Was zapytać jak szybko minęły u Was efekty uboczne brania wenli? Konkretnie chodzi mi o tą senność, zamulenie. Najpierw przez kilka dni brałam 37, teraz od tygodnia 75. Ospałość, zamulenie są jednak tragiczne. Chcę więc zapytać osób, które biorą wenlę dłużej i z niej nie zrezygnowały. Ile czasu musiało minąć żeby ten objaw ustąpił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowa. Chciałam Was zapytać jak szybko minęły u Was efekty uboczne brania wenli? Konkretnie chodzi mi o tą senność, zamulenie. Najpierw przez kilka dni brałam 37, teraz od tygodnia 75. Ospałość, zamulenie są jednak tragiczne. Chcę więc zapytać osób, które biorą wenlę dłużej i z niej nie zrezygnowały. Ile czasu musiało minąć żeby ten objaw ustąpił?

 

Niestety u każdego to przebiega inaczej. Po kilku tygodniach powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karola35 w małej dawce wenlafaksyna 75 mg działa jak SSRI , pewnie ewentualne skutki uboczne zmaleją lub ustąpią w miarę kontynuowania leczenia do dwóch tygodni czasu ale nie licz wtedy na jakiś napęd , energie i motywacje do działania , byś musiała ją zwiększyć do + 225 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie spodziewam się, że 75 mg mi wystarczy, ewentualnie jedynie niewiele więcej, gdyż po tygodniu brania sen mam już niemalże idealny - a to jest mój największy problem. Nie mam teraz ciężkiej depresji (miałam raz w życiu). Jeśli tylko to zamulenie w końcu minie ( a trwa przez kilka godzin po zażyciu wenli) to będzie git ;) Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×