Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

chester Do tego zmierzam, ale trochę rozciągnąłem etap przejścia niż lekarz nakazał (miałem w 3 dni zejść ze 150mg do 0 i od razu włączyć paroksetynę, ale to by było samobójstwo...) Ja paro około 2 lat brałem ale nie pamiętam jak było bo brałem też klona do tego.

 

feniksx, mnie na takich dawkach by wykręcało, wszystko powyżej 150mg wenlafaksyny powodowało niesamowite lęki i mega nakręcanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 10:14, chester napisał:

@DelRey25 Jeszcze zapytam. Brałeś paroksetynę ?

 

Nie, nigdy. Z SSRI tylko fluoksetyna (lata temu przez pare miesiecy, ale nie czułem wcale działania), citalopram (po pobycie w szpitalu od 2012 do 2016 - pierwsze 2 lata świetnie, a później zrobił się ze mnie taki leniwy prosiak, totalna wyjebka na wszystko) i teraz sertralina - póki co ok, ale to dopiero 3 tygodnie. Brałem jeszcze kiedyś klomipraminę - bardzo skuteczny lek w nerwicy natręctw i depresji, ale wytrzymałem na niej tylko 8 miesięcy, bo miałem dość trzęsących się rąk i apetytu niczym Pasibrzuch ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli lekarz zdecyduje ze odstawiamy antydepresanty to po 2 dniach juz bede wiedzial jak sie funkcjonuje bez leku, rozumiem ;)

 

Mam jeszcze pytanie, biore medikinet, jesli jego tez mi odstawi bo do tego zmierzamy zeby redukowac leki to czy MPH sie odstawia tez stopniowo czy z 30 mg mozna zejsc na zero po kilku mieisacach brania? On mnie uspokoil ale niestety jesli mam odstawic antydepresanty za porozumieniem lekarza oczywiscie to wole odstawic wszystkie leki lacznie z MPH i arypirazolem ale pewnie wszystko po kolei. Rozumiem ze arypirazol sie usuwa z organizmu po miesiacu dopiero? Wenlaflaksyna po 2 dniach a MPH po ilu? Rozumiem ze jak sie wchodzi o tydzien co 10 mg na dawke docelowa to tez tak samo sie schodzi z MPH?

 

Poprostu zapytam lekarza czy jak nie bede bral antydepresantow ze wzgledu na skutki uboczne o ktorych pisalem wczesniej to czy moge zejsc ze wszystkich lekow po kolei oczywiscie. Chcialbym poprostu wiedziec jak dlugo bedzie przebiegalo odstawianie kazdego z nich i kiedy w koncu bede mial wyczyszczony organizm z tych prochow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dzień na dawce 225mg, mam wachania nastrojów, najgorzej jest rano, jakiś wewnętrzny stres i pobudzenie, po kilku godzinach znika... Ogólnie mam dużo więcej sił i nie chce mi się spać... Mam wrażenie jakby 6-7h snu mi wystarczało i do działania... Niestety rano dalej nerwowy i nie wiem czy już sam się nakręcam czy wejście z 150 na 225 może powodować lekkie pojawienie się lęków.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, feniksx napisał:

7 dzień na dawce 225mg, mam wachania nastrojów, najgorzej jest rano, jakiś wewnętrzny stres i pobudzenie, po kilku godzinach znika... Ogólnie mam dużo więcej sił i nie chce mi się spać... Mam wrażenie jakby 6-7h snu mi wystarczało i do działania... Niestety rano dalej nerwowy i nie wiem czy już sam się nakręcam czy wejście z 150 na 225 może powodować lekkie pojawienie się lęków.... 

 

Wiesz wenlafaksyna jest raczej lekiem pobudzającym, wzmaga czasem lęki i wahania nastroju przez pierwsze tygodnie leczenia, powinno to ustąpić najwyżej po 3 miesiącach. Jednak jeśli te lęki i nastroje masz bardzo mocne to dobrze jest skontaktować się z lekarzem. Zwiększenie dawki może wzmożyć lęk, bo w wyższych dawkach wenlafaksyna troszkę mocniej działa na noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 21:46, feniksx napisał:

7 dzień na dawce 225mg, mam wachania nastrojów, najgorzej jest rano, jakiś wewnętrzny stres i pobudzenie, po kilku godzinach znika... Ogólnie mam dużo więcej sił i nie chce mi się spać... Mam wrażenie jakby 6-7h snu mi wystarczało i do działania... Niestety rano dalej nerwowy i nie wiem czy już sam się nakręcam czy wejście z 150 na 225 może powodować lekkie pojawienie się lęków.... 

Ja tam czekalem 3 miechy i zero poprawy no ale to ja moze u Ciebie bedzie inaczej, ja zupelnie inaczej reaguje na dulo , leci drugi miesiac i jakby bylo ciut lepiej ale tez mam inne leki. (...)...(...) Z wenla roznie moze byc …ale co tu mowa jak to dopiero 7 dzien na wyzszej dawce, nie wiem jak dlugo juz ja lykasz ale 7 dni to malo , przeczekaj to na spokojnje💪🏻. Zawsze cos na dorzutke na uspokojenie sie znajdzie. Ile juz lecisz na Wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przejść na fluoksetynę ale wczoraj trafił mi się cięższy dzień w pracy, znów poczułem czym jest fobia społeczna i jak bardzo tego nienawidzę, dlatego w dupie mam aktywizację, wracam na pewny i sprawdzony lek, wenlafaksynę. Dawno temu brałem ja 2 lata i bardzo pomogła mimo że wtedy piłem prawie cały czas, teraz zero alkoholu to lek ma szansę zadziałać jeszcze lepiej. SNRI wyjątkowo mi leżą, duloksetyna też dużo mi dała także chcę wrócić na wenlę i zostawić ją na długo jako ten stały lek i najwyżej kombinować z drugim i trzecim, jak teraz kiedy biorę jeszcze flupentiksol i mianserynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli po 7+ latach nie wziąłem żadnej dawki wenlafaksyny już, sporo uboków było, typu zwężone niereagujące na światło źrenice (z tych łagodniejszych), nadmierne pobudzenie seksualne/wytrysk bez ograzmu, zawroty głowy i wiele innych, przez pierwsze 3 dni było najgorzej. Spróbuję na razie nie brać nic w zamian, ratować się hydroksyzyną i sprawdzić ile będę mógł wytrzymać i czy jest możliwość przeżyć bez leku SNRI/SSRI, jeżeli nie to trudno, będzie trzeba włączyć paroksetynę, benzo nie zamierzam żadnego brać, nawet diazepamu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, duzydzik napisał:

Ma ktos porownanie miedzy paroksetyna a wenlafaksyna jesli chodzi o potencjal antydepresyjny. Paro ladnie kasuje lęki ale z nastrojem jest dale lipa ? Wenla cos lepsza w tym aspekcie ? 

Niech ci lekarz wypisze coś typowo pod stabilizację nastroju do połączenia z paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, snilek napisał:

Niech ci lekarz wypisze coś typowo pod stabilizację nastroju do połączenia z paro

A jakie są takie typowe stabilizatory co się dobrze komponują z paro? 

Ja biorę ogólnie do tego jeszcze buspiron 30mg, triticco na spanie 100mg i pregabaline 300mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze stabilizatory nastroju to lamotrygina i karbamazepina, a potem walproinian sodu i topiramat. Z ich brałem wszystkie poza lamotryginą, działanie karbamazepiny czułem od razu, walproinianu wcale a topiramat długo się wczytywał udawał trochę uczucie strucia ale coś tam pomagał. Jest jeszcze gabapentyna, krewny pregabaliny, też brałem ale prawie tego nie czułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę tydzień 75 mg wenli i jest inaczej niż się spodziewałem, jestem ciągle senny i bardzo dużo śpię, zero apetytu, lekkie odrealnienie, nastrój stabilnie niski. Myślałem że będzie jak na duloksetynie, że poczuję tą noradrenalinę ale nic takiego nie ma, jestem wręcz otumaniony a biorę przecież jeszcze miansę i flupentiksol. Mogę podnieść do 150 mg ale chciałem na niższej dawce dłużej zostać, prawdę mówiąc lepiej czułem się na fluwoksaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzony Jestem weteranem tego leku. Najlepiej na mnie działał, wiele razy do niego wracałem, nic nigdy nie pomogło tak jak Efectin. Ostatnie podejście katastrofa, jakbym bral zupełnie coś innego, wręcz szkodził. Potwierdza to tylko tez, że różnie te same leki działają na różnych etapach choroby. Mam nadzieję, że na Ciebie zadziała. Zdrowia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda, ten sam lek może inaczej działać na innym etapie. Do wenli wracam pierwszy raz i to po wielu, wielu latach, wiem że niektórych ten lek usypia ale mnie stymulował a tym razem jest inaczej. Na pewno byłoby inaczej gdybym wszedł na 150 mg ale uparłem się na 75 i chcę jeszcze trochę na tej dawce pozostać, może ta senność i jadłowstręt puszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×