Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

@feniksx Tak ,zbiłem po zejściu. Cholesterol to nic, trójglicerydy miałem wywalone na Wenli, a to groźne. Po wejściu na Zoloft za kilka miesięcy  wyniki się poprawiły. Wysiłek fizyczny na pewno pomaga. Wenlafaksyna jest skutecznym lekiem, niestety ma dużo skutków ubocznych. Co do odstawienia,  brałem na zakładkę, więc nie było źle.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem LDL 200, HDL 40, GGTP 220, ALT 256, stłuszczenie wątroby ok 20% odstawiłem słodycze, żarłem czosnek, masło flora, olej lniany i w ciągu ok dwóch miesięcy wszystko git. Mi gastrolog powiedział, że dwa główne powody stłuszczenia to alko i cukier przez który nie jest metabolizowany tłuszcz. Ja po zjedzeniu mirtoru byłem w stanie wchłonąć kilogram ciastek do tego w pracy batony, czekolady, nutella na kanapki i do tego jakiś słodki napój. Zaczynałem leczenie ważyłem 85kg w maju, a w wakacje już 108 i wylądowałem w szpitalu na Bielanach bo ciągle żygałem. Miałem leki na cholesterol, ale ich nie brałem bo wyczytałem, że po nich nie staje, a dla mnie to jak śmierć więc spróbowałem naturalnie i poszło bardzo dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki:
HDL: 43 LDL: 210
Trójglicerydy: 289
Alt: 162 i Ast: 55

GGTP: 94

 

Iluzja a jakaś dieta ?? czy tylko to co piszesz ?? 
Odstawiles na ten czas Wenle ??

P.s. Godzine temu kupiłem lecytyne bo przeczytałem o jej właściwościach na cholesterol :D:D:D

Edytowane przez feniksx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ILUZJA Mądrze piszesz. Odstawienie leku to ostateczność. Dieta i aktywność fizyczna. Ja zupełnie zmieniłem styl życia. Sport, warzywa i owoce, zamiast słodyczy i chipsów. Zresztą sam będę musiał chyba wrócić do nieszczęsnej Wenli. Jest dużo skuteczniejsza od sertraliny, jeśli chodzi o moje zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, feniksx napisał:

moje wyniki:
HDL: 43 LDL: 210
Trójglicerydy: 289
Alt: 162 i Ast: 55

GGTP: 94

 

Iluzja a jakaś dieta ?? czy tylko to co piszesz ?? 
Odstawiles na ten czas Wenle ??

P.s. Godzine temu kupiłem lecytyne bo przeczytałem o jej właściwościach na cholesterol :D:D:D

Chrupkie ciemne pieczywo, podstawą dla mnie było odstawienie cukru. Jak jest za dużo cukru organizm go zużywa do produkcji energii bo ma bardzo łatwo przerobić glukozę, a tłuszcz w każdej postaci odkłada na później, taka genetyka. Czosnek zajadam, bo mam wysokie ciśnienie tętnicze (samoistne) i wysoki puls, zazwyczaj koło stówy, ale za to pewnie mirta odpowiada. Ogólnie moim zdaniem leki podnoszą delikatnie cholesterol, ale podczas brania są ciągoty do gównianego jedzenia typu fast fod i słodyczy, a to już cholesterol podnosi mocno i wina sapda na leki, a tak naprawdę podczas leczenia tworzą się nawyki żywieniowe które sprzyjają jego wzrostowi. Mój koleżka miał HDL 400 stan przedzawałowy, a ma 36 lat, popijał sobie parę piwek dziennie, włączyli mu statyny i nie wiele co się zmieniło, odstawił picie i cholesterol wrócił do normy. Także podstawową rolę odgrywają tu nawyki żywieniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, feniksx napisał:

moje wyniki:
HDL: 43 LDL: 210
Trójglicerydy: 289
Alt: 162 i Ast: 55

GGTP: 94

 

Iluzja a jakaś dieta ?? czy tylko to co piszesz ?? 
Odstawiles na ten czas Wenle ??

P.s. Godzine temu kupiłem lecytyne bo przeczytałem o jej właściwościach na cholesterol :D:D:D

Nie odstawiałem w tym czasie wenli, zmieniłem tylko tryb życia głównie jedzenia. Kryzys mam po zjedzeniu mirty, po pół godziny od zażycia jest takie ssanie na cukier jak na zapalenie po całym dniu bez papierosa, aż podświadomość Ci narzuca żeby się objeść słodyczami, ale wtedy opijam się wodą i trochę pomaga, ale i tak czasami sobie ciasteczko zjem tylko staram się jak najdłużej je żuć żeby oszukać mózg który myśli, że zjadam więcej 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Chorujacy napisał:

To nie od mirty. To dowodzi tylko że jeść się chce, a że najszybciej sytość przychodzi po słodkim to mózg podsuwa najszybsze rozwiązanie. Słodkie z reguły jest gotowe, tylko sięgnąć. 

🤣Ty chyba mirty nie jadłeś to nie wiesz co piszesz. Właśnie od mirty się jeść chce i to głównie węglowodany proste. Nie biorę mirty na  noc to nie mam ciągot do słodyczy. Lodówkę mam pełną serków, kabanosów, gotowców typu pierogi, a na nie nie mam ochoty. I tu nie chodzi o to, że jest szybko bo kiedyś w nocy jechałem na CPN po parę batonów żeby tylko zjeść słodkie, także łatwizna to to nie była i mózg raczej wolał by kawałek kiełbasy. I nie chodzi też o głód bo głodny nie jestem tylko czuję ochotę na cukier i to jest silne do tego stopnia, że śmiało mogę to porównać do głodu nikotynowego. Mirtę łykam przez pięć lat, bywały dawki które zabijają szczury na testach (100mg+), także wiem co piszę i na pewno mirta w jakiś sposób na to działa, bo nie jestem wyjątkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chorujacy napisał:

Po niektórych lekach nawet nic nie zmieniając w diecie, ilość kalorii, jakość i tak będzie się tyć. Raz że zaburzają metabolizm dwa że leży się. 

Na pewno spowalniają. Ja nie leżę, a i tak wskoczył mi kilogram na paro, a jem mniej niż przed paro. U siebie widzę retencję wody ryj mi zapuchł jak wiadro, dłonie i kostki też spuchnięte. Wszyscy znajomi co są w temacie pytają, czy na cyklu sterydowym jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Pawel1945 napisał:

Lekarz przepisał mi efectin w dawce 75mg pierwsze 2tygodnie później 150mg na zaburzenia depresyjno lekowe na jakie skutki uboczne najczęściej występują 

 

mi podnosi ciśnienie ze 120 na 135/140
oraz cholernie się pocę... to dwa skutki które nie minęły z upływem czasu.... a biorę już 4-5 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel1945 napisał:

Lekarz przepisał mi efectin w dawce 75mg pierwsze 2tygodnie później 150mg na zaburzenia depresyjno lekowe na jakie skutki uboczne najczęściej występują 

Uboków nie miałam żadnych, natomiast jeśli zapomnę wziąć o danej godzinie to od razu zaczynam to odczuwać- kręci mi się w głowie i czuję się do dupy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel1945 napisał:

Lekarz przepisał mi efectin w dawce 75mg pierwsze 2tygodnie później 150mg na zaburzenia depresyjno lekowe na jakie skutki uboczne najczęściej występują 

 

Ja nie miałem, nie mam jakiś ogromnych skutków ubocznych. Może lekko libido obniżone, potliwość, ale bez tragedii. Lek, do którego ciągle wracam, a próbowałem wszystkiego. Najlepiej na mnie działa.

Zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem kilka lat i niepotrzebnie zmieniałem dawki na niższe. Tyle lat że pogubiłem się i obniżenie libido traktowałem jako skutek leku a nie choroby. Stąd obniżanie za zgodą lekarza i zmiany na inne leki. Jednak dziwnie reaguję na ten lek od ponad roku. Brałem 37.5 i było źle, lęk, depresja pobudzenie niepokojem. Zwiększenie o 12.5 natychmiast poprawiało mój stan tyle że na 3 dni i znów wyższa dawka o 12.5 i schemat się powtarza. Biorę więcej i po godzinie uczucie ciepła zwłaszcza uszu i twarzy oraz redukcja lęku ale za 3 dni znów źle. W końcu 150 mg i też nie długo działało. Zmiana na doxepin później amitryptylina i też max pierwsze 3 tyg lepsze i zjazd. Powrót do wenli 75 przez 6 tyg i dawka wyczerpała swoje działanie więc 112.5 pomogło na 3 dni. Większy luz bo normalnie to drżenie, zrywania mięśniowe, biegunka, wysoki puls i skoki ciśnienia. Dziś ciśnienie 168/104 puls 90. Co dziwne edronax początkowo obniżał ciśnienie dy go brałem. Nie wiem czy iść z dawką wyżej i jak wysoko a lekarz 5 czy 6 maja .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×