Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

novymivo, Ja miałem coś w tym stylu po 3 miesiącach kiedy lek zaczął działać. A to kiedy zacznie działać u Ciebie, tego nikt nie wie. Bądź cierpliwy i łykaj tak jak powiedział lekarz :smile: Ile czasu ogółem już bierzesz? Bo podejrzewam, że startowałeś od 75mg?

 

-- 17 kwi 2015, 19:19 --

 

Wenlafaksyna jest dobrym lekiem, dużo lepszym niż SSRI. Przy wenlafaksynie masz dużo mniejsze ryzyko wystąpienia zespołu PSSD. Bynajmniej mi po niej nic się nie stało w porównaniu do paroksetyny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, to będzie jak wybuch jądrowy; porozpiernicza Ci neurony we wszystkie galaktyki, żeby mogła powstać nowa osobowość

No i o to chodzi, przy okazji niech caly swiat rozp...oli ;).

Bralem wczesniej escitalopram i jedno wielkie gowno, zombie bylem.

Dawkowanie i leki wybieram sobie sam - mam dobrego medyka ;).

pzdr

 

-- 17 kwi 2015, 19:27 --

 

novymivo, Ja miałem coś w tym stylu po 3 miesiącach kiedy lek zaczął działać. A to kiedy zacznie działać u Ciebie, tego nikt nie wie. Bądź cierpliwy i łykaj tak jak powiedział lekarz :smile: Ile czasu ogółem już bierzesz? Bo podejrzewam, że startowałeś od 75mg?

 

-- 17 kwi 2015, 19:19 --

 

Wenlafaksyna jest dobrym lekiem, dużo lepszym niż SSRI. Przy wenlafaksynie masz dużo mniejsze ryzyko wystąpienia zespołu PSSD. Bynajmniej mi po niej nic się nie stało w porównaniu do paroksetyny :(

3 tydzien leci na 150 mg, ale jak ja mam czekac 3 miesiace a w szafie pelno uzywek i innego towaru to ja to pierd.....le. Baba jaga mowila albo cpanie albo leczenie, 3 miechy nieeeeeeeeeeeeee to nie moze byc prawda.

a podsumowujac :

-libido spadlo do ZERA

- stracilem 3 kg

- pierwszy tydzien nie spalem

zajebiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zacząłeś od razu od 150 mg? Jeśli tak to jakoś tak niestandardowo więc być może dlatego tak ciężko przechodzisz wprowadzenie nowego leku. Ale nie chce mi się wierzyć? Od razu dała Ci 150mg? Czy brałeś najpierw przez jakiś czas 75mg? Libido Ci poleciało w dół po wprowadzeniu wenlafaksyny czy miałeś je obniżone już na escitalopramie albo po odstawieniu escitalopramu? Bo to jest istotne bardzo.

 

-- 17 kwi 2015, 19:36 --

 

novymivo, Wenlafaksyna długo się rozkręca ale moim zdaniem warto poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zacząłeś od razu od 150 mg? Jeśli tak to jakoś tak niestandardowo więc być może dlatego tak ciężko przechodzisz wprowadzenie nowego leku. Ale nie chce mi się wierzyć? Od razu dała Ci 150mg? Czy brałeś najpierw przez jakiś czas 75mg? Libido Ci poleciało w dół po wprowadzeniu wenlafaksyny czy miałeś je obniżone już na escitalopramie albo po odstawieniu escitalopramu? Bo to jest istotne bardzo.

 

-- 17 kwi 2015, 19:36 --

 

novymivo, Wenlafaksyna długo się rozkręca ale moim zdaniem warto poczekać ;)

75 mg bralem przez 3 dni a potem wskoczylem na 150 mg.

Escitalopram bralem pare lat temu po czym sam odstawilem, zombie mode mi sie nie podobal i nie czulem ze zyje.

Libido mialem wysokie, ale po wenli przez pierwsze 10 dni to jakis kabaret. Teraz pomalu wraca do normy.Na esci libido mialem normalne ale przechodzilem z sertraliny , a nie pamietam jak na sercie bylo z libido. Zreszta czego ja nie bralem , paro, fluo... Jeszcze od tej wenli jakiejs wysypki dostalem i mialem brzydka skore na buzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Lista skutków ubocznych wenlafaksyny jak każdego leku psychotropowego to istna litania. To standard ;) Wysypka na wenli? Może jesteś uczulony na wenlafaksynę? Konsultowałeś to z lekarzem? Wydaje mi się, że taki objaw jak wysypka wymaga omówienia z lekarzem. Co rozumiesz pod pojęciem brzydkiej skóry na buzi? Jakieś pryszcze, krosty czy ową wysypkę? Wysypka to chyba jeden z cięższych skutków ubocznych na wenlafaksynie. A może to nie od leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Lista skutków ubocznych wenlafaksyny jak każdego leku psychotropowego to istna litania. To standard ;) Wysypka na wenli? Może jesteś uczulony na wenlafaksynę? Konsultowałeś to z lekarzem? Wydaje mi się, że taki objaw jak wysypka wymaga omówienia z lekarzem. Co rozumiesz pod pojęciem brzydkiej skóry na buzi? Jakieś pryszcze, krosty czy ową wysypkę? Wysypka to chyba jeden z cięższych skutków ubocznych na wenlafaksynie. A może to nie od leku.

Wysypka na skorze + swedzenie, pilem wapno i bralem leki antyhistaminowe, przeszlo, jest oki :).

Tylko tak sie zastanawiam kiedy poczuje tego KOPA.

pzdr serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novymivo, Daj lekowi kilka miesięcy na rozkręcenie. Ja właściwie kiedyś traciłem już nadzieję, myślałem, że lek nie zadziała bo mijały kolejne tygodnie i nic sie nie działo. Nie miałem nawet zadnych skutków ubocznych. No po prostu jakbym nic nie łykał. I jakoś po 3 miesiącach lek wyciągnął mnie z depresji, fobii społecznej, nerwicy i ogólnie lęków. Byłem wniebowzięty. Ale jakoś potem odstawiłem sam i zaczął się totalny zjazd samopoczucia. Nie polecam samodzielnego odstawiania. Musisz wiedzieć, że kiedy już będziesz schodzić z leku to rób to bardzo powoli bo odstawianie wenlafaksyny to prawdziwy koszmar. No ale Ciebie to na razie nie czeka. Aha. No i chcę jeszcze dodać, że też brałem 150mg. Jak ma zadziałać to zadziała. Najważniejszy jest czas a nie ciągłe podwyższanie dawek.

 

-- 17 kwi 2015, 20:35 --

 

Również pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, Nieprawda. U mnie zaskoczył dopiero po 3 miesiącach a wcześniej nic nie czułem. Wyciągnął mnie wtedy z depresji i nerwicy. Tzn. poprzez zamaskowanie objawów oczywiście. Ale wreszcie poczułem co to prawdziwe życie bez lęków i depresji :smile:

 

Trochę mnie uspokoiłeś, bo zaczynam sie niecierpliwić, że za chwilę minie miesiąc, a rezultatów brak (biorę na razie dawkę 75mg, bo od 2tyg.mam skutki uboczne - silne bóle głowy). Bardziej tego niż, że nie pomoże, boję sie zmiany leku i sensacji jakie może to wywołać. Lekarz mówi, że poczekamy jeszcze miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martate, Jeśli jesteś pewna, że to od leku to niestety, ale każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Może minąć po jakimś czasie, ale wcale nie musi. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

 

-- 18 kwi 2015, 18:07 --

 

Ból głowy przy wenlafaksynie może być też spowodowany wzrostem ciśnienia tętniczego które zdarza się dość często przy tym leku. Sprawdź ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martate, Jeśli jesteś pewna, że to od leku to niestety, ale każdy lek ma jakieś skutki uboczne. Może minąć po jakimś czasie, ale wcale nie musi. Nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

 

-- 18 kwi 2015, 18:07 --

 

Ból głowy przy wenlafaksynie może być też spowodowany wzrostem ciśnienia tętniczego które zdarza się dość często przy tym leku. Sprawdź ciśnienie.

 

dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tymi bólami głowy? bo ja nie mogę funkcjonować, da się to jakoś zminimalizować? i kiedy mija?

 

 

Mija po 3-4 dnia. Przynajmniej u mnie. Ale sen mi całkowicie ***bało.

 

A i obserwuję ciekawą rzecz, nie wiem może mi się to wydaje, ale te leki oprócz różnego działania na poszczególnego człowieka, różnie działają za każdym razem. Tzn. brałeś kiedyś i wróciłeś do lek i jakoś tak jakby inaczej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tymi bólami głowy? bo ja nie mogę funkcjonować, da się to jakoś zminimalizować? i kiedy mija?

 

Rozumiem, że u Ciebie leki przeciwbólowe też nie działają? :( Zauważyłam u siebie pewną dziwną rzecz - ból pojawia sie zwykle rano i mija kiedy wychodze z domu albo kiedy odczuwam silne emocje (a, że wychodzenie z domu = lęk, to na jedno wychodzi). Na samym początku nerwicy odczuwałam dziwne dudnienie w głowie i ono też mijało po wyjściu z domu i pojawialo sie po powrocie. to zadziwiające, że ból po lekach ma taki sam przebieg jak ból `nerwicowy`.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej też bolało, ale krótko. wczoraj bolało 12 godzin bez przerwy. nic nie pomogło. bolało nawet jak mrugałam oczami, masakra. w końcu zdecydowałam się zakończyć mękę i wybrałam się do nocnej opieki medycznej, gdzie dostałam ketonal w tyłek i anapran na receptę. do tego radę: działać natychmiast jak tylko zaboli. im dłużej trwa ból, tym trudniej go zwalczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wskakuje na 300 z tym ze podzielone dawki 150 rano 150 wieczorem strasznie spowalnia metabolizm albo narzady wewnetrzne juz przezarte od tego calego leczenia i nie pracuja jak kiedys ;/ 10 kilo w sumie przytylem teraz troche zgubilem wiec moze 7 kilo wazylem zawsze 75 czasami nawet 72 kilo 180 cm teraz 83 kg kiedys kupa 2 razy dziennie teraz raz na 2 dni czasem co 3 dni masakra tylko na sercie tego nie bylo podobno olej rycynowy dobry na zaparcia znacie jakies sposoby na oczyszczenie organizmu jelit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×