Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Coaxil po 2-3 godzinach od zażycia spada o połowe z tego co było na początku i dlatego sie go bierze 3 razy dziennie a nie raz zeby sie dawka lecznicza utrzymywała,jak są takie wahania przy braniu raz dziennie to kto wie jak on działa i czy nie ma jakichś skutków ubocznych od tego

 

lunatic,

Aaaa,tu Cię mam!!!

Wracaj do siebie,szybciutko!!!:)

do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dziala ale lekarz ogólną chyba tez nie wiedziala każąc mi go brać raz dziennie, jeśli Ty Lunatic twierdzisz ze trza 3 razy dziennie. W każdym bądź razie wspominam źle. Dalej byl cital który nie zrobil na mnie kompletnie wrazenia hihi tj.zero reakcji, potem wspomniana fluo i wieksza depresja. Aż nareszcie wenla moja przyjaciółka :):):)

 

mam do Was pytanie. Czy psychoterapia ma sens jeśli spotkanie jest co 2 mce na nfz ? Ja dostalam skierowanie i pierwsza wizyta w czerwcu, ja gadalam i gadalam aż wkoncu usluszalam, ze czas sie skonczyl. I na koniec, ze powinnam isc do pracy. Po tym spotkaniu aż mi bylo źle, ze tyle o sobie opowiedzialam...jakis taki moralniak. A nastepne spotkanie w sierpniu. W mdzy czasie znalazlam druga psycholog tez na sierpień. Zastanawiam się czy pojsc. Ja sie czuje lepiej teraz silniejsza po wenli. Nie chce tam chodzic, nie mam potrzeby ani czasu a mam dwa terminy na sierpień. A psychiatra namawia na psychoterapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark knight nie słyszałam nigdy o tym że leki na noradrenalinę działają tonizująco na układ współczulny. Ale chyba dobrze piszesz bo z tego co czytałam to SNRI wykorzystuje się w leczeniu ADHD czyli zmniejszaniu pobudliwości. Ja jednak takich efektów u siebie nie zauważyłam. Na ogół jestem ruchliwa i nie mogę usiedzieć w jednym miejscu. Mam bardzo gwałtowne skoki ciśnienie i szybkie bicie serca z kołataniem ale takie napadowe. No i te uderzenia gorąca .Kiedyś w sytuacji stresowej tak mi się zrenice rozszerzyło że miałam zamiast niebieskich oczu czarne. Leki pobudzające układ wspolczulny to są sympatykomimetyki i w wikipedi nie ma wzmianki o tym żeby do tych leków zaliczać SNRI. Za to do nich zalicza się TLPD. Pomimo tych skoków ciśnienia na ogół mam niskie ciśnienie na tyle niskie że przy stawaniu z pozycji leżącej mam mroczki przed oczami. Szkoda że nie ma leków na układ przywspółczulny bo wolałabym żeby ten układ u mnie dominował. Nawet niewielka obawa czy lęk już u mnie pobudza reakcje te które należa do układy współczulnego kiedyś tak tego nie miałam. Zrobiło mi się to tak kiedy przebywałam w środowkisku stresowym i ciągłym niepokoju, pobudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crazyzyalexxx też mam z psychoterapią tak jak Ty, też chodze na nfz i wogóle jest cud jak uda się wizytę mieć co miesiac, a od wielu osób znających się na temacie psychoterapii słyszałam, że aby rozmowy z psychologiem dały jakieś efekty to powinno się chodzić dużo częściej, chociaz tak myślę że to dużo też zależy od problemu z jakim się przychodzi, może idź do tego drugiego psychologa i sprawdź jak w tym przypadku potoczy się rozmowa, może stwierdzisz że ten psycholog jest w porządku i Ci pomoże

 

Wenlę najlepiej jest brać rano czy wieczorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dziala ale lekarz ogólną chyba tez nie wiedziala każąc mi go brać raz dziennie, jeśli Ty Lunatic twierdzisz ze trza 3 razy dziennie. W każdym bądź razie wspominam źle. Dalej byl cital który nie zrobil na mnie kompletnie wrazenia hihi tj.zero reakcji, potem wspomniana fluo i wieksza depresja. Aż nareszcie wenla moja przyjaciółka :):):)

 

mam do Was pytanie. Czy psychoterapia ma sens jeśli spotkanie jest co 2 mce na nfz ? Ja dostalam skierowanie i pierwsza wizyta w czerwcu, ja gadalam i gadalam aż wkoncu usluszalam, ze czas sie skonczyl. I na koniec, ze powinnam isc do pracy. Po tym spotkaniu aż mi bylo źle, ze tyle o sobie opowiedzialam...jakis taki moralniak. A nastepne spotkanie w sierpniu. W mdzy czasie znalazlam druga psycholog tez na sierpień. Zastanawiam się czy pojsc. Ja sie czuje lepiej teraz silniejsza po wenli. Nie chce tam chodzic, nie mam potrzeby ani czasu a mam dwa terminy na sierpień. A psychiatra namawia na psychoterapie

tylko ze same leki w dłuzszej perspektywie nic nie dadzą, działają tylko chwilowo i nic poza tym, zero trwałych efektów,w dodatku wlasnie działają tak jak opisałas ze zaciemniają problemy i sie nie widzi potrzeby ich rozwiązania bo sie wydaje ze sie po leku wszystko rozwiązało a to tylko jest złudzenie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi :) to fakt na NFZ tak to juz jest a prywatnie nie stać. Jutro mam wyznaczony termin na to spotkanie drugi raz. A 7 go mam tą nową psycholog. I tez na nią czekalam dlugo. Jak sie zapisywalam bylam w rozsypce, teraz jest dużo lepiej. Ach ta wenla :) czyni cuda :) ale sie boje wlasnie tego, ze jak przestane brać wenle to znów to złe wroci. Ze to teraz to tylko dzialanie chwilowe...narazie o tym staram sie nie myśleć, bo to początek tej dobrej drogi. Problemy przyjmuje dzielnie, jestem silna taka, że jestem w stanie poradzic sobie ze wszystkim. Chce żyć, czerpać z życia radosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz xyz na jaką dawke chciales wejść ?

 

Na 225mg ze 150mg. Chyba jeszcze za wcześnie bo biorę lek koło dwóch tygodni

 

A ja se zwiększyłem na 150mg i nadal śpię w ciągu dnia.

 

tomasz_xyz brałeś kiedyś może sertraline?

 

Ja z tydzień temu przeszedłem z 75 mg na 150 mg. Nie brałem Sertraline. A co to takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz xyz na jaką dawke chciales wejść ?

 

Na 225mg ze 150mg. Chyba jeszcze za wcześnie bo biorę lek koło dwóch tygodni

 

A ja se zwiększyłem na 150mg i nadal śpię w ciągu dnia.

 

tomasz_xyz brałeś kiedyś może sertraline?

Czemu nie bierzesz sertraliny juz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia 80 a sam sobie zwiekszales ? Czy lekarz zalecil ? Na mnie wenla dziala pobudzajaco

 

-- 05 sie 2014, 01:35 --

 

Tomasz xyz aż tak źle bylo ze chciales większą dawke ? Ja na razie na 75 i jest super.

 

-- 05 sie 2014, 01:38 --

 

A ta sertalina jeśli to ssri to jest jak fluo ? Bo ja z kolei po fluo ospala bylam, depresja sie powiekszyla, kompletne zalamanie i zmęczenie, wstać sie nie chcialo. A po wenli jak nowonarodzona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta sertalina jeśli to ssri to jest jak fluo ? Bo ja z kolei po fluo ospala bylam, depresja sie powiekszyla, kompletne zalamanie i zmęczenie, wstać sie nie chcialo. A po wenli jak nowonarodzona :)

 

To ja mam odwrotnie. I to jest trochę dziwne. A brałem sertre w dawce zaledwie 50mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia 80 a sam sobie zwiekszales ? Czy lekarz zalecil ? Na mnie wenla dziala pobudzajaco

 

-- 05 sie 2014, 01:35 --

 

Tomasz xyz aż tak źle bylo ze chciales większą dawke ? Ja na razie na 75 i jest super.

 

-- 05 sie 2014, 01:38 --

 

A ta sertalina jeśli to ssri to jest jak fluo ? Bo ja z kolei po fluo ospala bylam, depresja sie powiekszyla, kompletne zalamanie i zmęczenie, wstać sie nie chcialo. A po wenli jak nowonarodzona :)

 

 

Kiedyś brałem ten lek w dawce 225 mg i było dobrze. Małe dawki chyba na mnie nie działają :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×