Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja ?


MonikaGremon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie.

 

Jestem młodą Mamą i troszkę sobie nie radzę... Nie wiem czy to depresja czy nie, ale nie jest dobrze... Nawet na zakupy nie chce mi się wyjść... Chłopak też mnie zostawił i nie wiem jak sobie poradzić...

Jestem z Wrocławia i chętnie bym z kimś popisała... Porozmawiała...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj MonikaGremon!

 

Nie da się postawić diagnozy drogą wirtualną. Jeżeli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, powinnaś udać się do specjalisty, np. lekarza psychiatry. Napisałaś, że jesteś młodą mamą i sobie nie radzisz. Co to znaczy? Jak dawno rodziłaś? Niewykluczone, że masz syndrom baby blues albo depresję poporodową. Albo to po prostu kryzys emocjonalny związany z nawarstwieniem się pewnych trudności i zmian w Twoim życiu (narodziny dziecka, nowa rola życiowa, nowe obowiązki, odejście partnera itd.). Ktoś Ci pomaga w opiece nad dzieckiem, np. rodzice? Masz kogoś bliskiego, na wsparcie którego mogłabyś liczyć? Co robisz na co dzień? Zajmujesz się wychowaniem dziecka, czy masz może jakąś pracę albo studiujesz?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak po pierwszym porodzie miałam podobnie. Na stres związany z pojawieniem się dziecka nawarstwiły się jeszcze inne problemy (rodzinne) i przez moment czułam że nie dam sobie rady z tym wszystkim. W takich chwilach dobrze się trochę odstresować, może wybrać na zakupy albo poprzeglądać strony w necie. Jak coś to możesz do mnie napisać prywatną wiadomość spróbuję podnieść cię na duchu - pamiętaj że chociaż teraz świat nie wygląda różowo za jakiś czas wszystko się wyprostuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) Pisz z nami smialo, ale jednoczesnie polecam Ci zebys zadzwonila w wolnej chwili do centrum kryzysowego, tam Ci na pewno pomoga, w lubelskim CIK dostalam szybko pomoc i teraz chodze znowu na terapie :) Na pewno nie jest dobrze z Toba, natomiast to wspaniale ze napisalas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×