Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
zalamka

Badania do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak sie robi badania do pracy to powiedziec lekarzowi ze biore leki czy nie? Gdy powiem, że biore to moga mnie nie przyjąć do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pierwszy raz powiedziałam lekarzowi, bo w formularzu miał takie pytanie o zdrowie psychiczne

powiedział, że dla mojego dobra nigdzie tego nie zapisze...

ale spytał czy czuje sie na siłach pracować...

uczciwie powiedziałam, że tak...

osobiście uważam, że lepiej nie mówić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

zalamka, Raczej nie mów, no chyba że faktycznie przez swój stan zdrowia możesz zrobić sobie albo komuś krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas wizyty u lekarza medycyny pracy wypełniana jest "ankieta", w której jest pytanie odnośnie leczenia psychiatrycznego. Ja jako osoba wybitnie lękliwa, bo boję się wszystkiego na wyrost, zawsze zaznaczam, że leczę się w PZP. Jest chyba jeszcze pytanie o stale zażywane leki, gdzie też zawsze wymieniam jakie biorę. Raz lekarz medycyny pracy spytał mnie na jakie schorzenie się leczę, ale nie sądzę, by miało to wpływ na dopuszczenie do wykonywania zawodu.

Inna bajka jest z badaniami psychotechnicznymi, tam zawsze na jakiś czas wstrzymuje się z zażywaniem leków, by wpisać w miarę prawdziwe odpowiedzi.

Z tego co pamiętam w ankiecie dot. zdrowia powyżej podpisu jest regułka, że wszystkie dane są zgodne z prawdą i chyba art. kk dot. odpowiedzialności karnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi