Skocz do zawartości
Nerwica.com

dałam się wrobić na madbit.com


depresja24h

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem cholernie zła na siebie za swoja glupotę i naiwność.

 

Trafiłam wczoraj na jakiś artykuł reklamujący stronę madbit.com czyli aukcje groszowe, pierwszy raz widziałam na oczy coś takiego chociaż słyszałam. Pod artykułem znalazłam pozytywne opinie, że ludzie powygrywali, więc dałam się nabrać.

 

Jest to zwykły hazard i zastanawia mnie jak to wygląda od strony prawnej.

 

Firma mieści się w UK, numer telefonu polski dzwoniłam tam wczoraj ktoś odebrał dziś nikt. Wiadomość na pomoc@madbit.com zwrot automatyczny o przyjeciu zgłoszenia w języku angielskim, wiec nie wiem czy w ogole dostane odpowiedż czy pisać do nich po angielsku...

 

Straciłam 640 zł i oczywiście nic nie wygrałam.

 

Jedyny plus jest taki, że te pieniądze (kredyty) zamieniają się na bidy i otrzymuje się się w zasadzie równowartość wpłaconej kwoty. Myk jest taki, że można kupić te przedmioty o tą wpłaconą kwotę taniej. Jednak sprawdzając ceny na allegro w zasadzie nic się nie oszczędza. W załączeniu zdjecie ekranu jak to wygląda u mnie. Chce odzyskać te pieniądze. Potem się nad tym zastanowiłam i kto daje dowody na to, że osoba wygrywająca to nie bot lub automat? Oczywiście przeliczajac to cena 275 kredytów to 140 zł 250 zł 500 kredytów itd. a jedna licytacja telefonu to np. 8 kredytów wychodzi, że jedna taka "licytacja" kosztuje nas około 4 zł, a cena towaru wzrasta o jeden grosz, a firma zarabia kilkadziesiąt procent więcej niż wartość takiego towaru. No i taki samsung galaxy S5, który się sprzedał za 136, 87 zł jedna licytacja to 4 kredyty to około 2 zł. 13687 x 2 = 27 374 zł. Jeśli coś źle policzyłam proszę mnie poprawić.

 

Znalazłam w ich regulaminie zapis iż mozna zwrócić towar w ciągu 5 czy 10 dni przy opcji kup teraz, ale zdaje mi się, że oddadzą tą część co się dopłaci np. 96, 81 zł w przypadku tego Kindle Fire HD 16 GB. Dodatkowo wysyłka płatna aż 100 zł!

 

Mam II grupę inwalidzką, jestem chora psychicznie. Licytowałam gdy miałam doła czy mogę to jakoś wykorzystać w celu odzyskania pieniedzy?

 

-- 11 wrz 2014, 23:25 --

 

2.10.1. W przypadku zmiany decyzji zakupu

Zarejestrowany użytkownik ma prawo do zwrotu produktu jeżeli zmienił zdanie odnośnie wybranego i już go nie chce.

 

W tej sytuacji musi dokonać zwrotu towaru w określonym czasie oraz zastosować się do intstrukci z Rozdział 8.3.3 (Anulowanie zamówienia po dokonaniu płatności i dostawie produktu).

 

Po upływie czasu przeznaczonego na zwrot, towar nie może zostać zwrócony.

 

8.3.3. Anulowanie zamówienia po dokonaniu płatności i dostawie produktu

Aby anulować zamówienie po dokonaniu płatności oraz po wysyłce towaru, Zarejestrowany Użytkownik musi skontaktować się z firmą i zakomunikować chęć zwrotu towaru. W tej sytuacji musi dokonać zwortu w określonym czasie towaru w całości, w oryginalnym opakowaniu do lokalizacji wskazanej przez firmę. Patrz paragraf Rozdział 8.6 (Preferowane metody anulowania) w powyższej sytuacji.

 

8.6. Preferowane metody anulowania

Chociaż nie jest to wymagane, Spółka preferuje, aby w przypadku anulowania zamówienia na produkt po wysłaniu Produktu, zarejestrowany Użytkownik:

 

zwrócił Produkt przez tego samego przewoźnika, który go dostarczył (na przykład, jeśli został dostarczony mu przez Royal Mail, zwrócić go przez Royal Mail), i

zwrócił Produkt w tym samym opakowaniu, w którym został on dostarczony

W sytuacji, w której wygrany Produkt nie może być zwrócone w w powyższy sposób, zachęca się zarejestrowanego Użytkownika do skontaktowania się ze Spółką, w celu koordynacji odbioru.

 

-- 11 wrz 2014, 23:45 --

 

przeczytałam ze w Eu mam czas 14 dni zwrotu od dnia gdy towar dotrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej, moze odpuszcza a jak zaczna cie ściagac to wykaz ze to jest niezgodne z polskim prawem a jak cos jest niezgodne z polskim prawem to nie moze jako osoba prawna obowiazujacych umow zawierac , firma prawdopodobnie miesci sie n jakiejs wyspie a nie w anglii i tam prawo tego nie zabrania, napisz do nich ze to naciaganie, i ze zgłosisz to sam do prokuratury i nie dawaj sie naciagac na takie bzdety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, troche jednak moim zdaniem inny przekret , pozatym wszyscy sie dorabiaj na przekretach ,ale nie wszyscy dają sie zmknac jak ktos sie nie nadaje do biznesu bo siada mu psycha albo jest za głupi to powinien dać sobie spokoj bo sie nie nadaje i tyla, po co marnowac sobie zycie i zyc w ciagłym stresie i miec nerwice i inne takie , nie nadajesz sie ejstes za cienki nie marnuj sobie zycia bo masz je tylko jedno , takie tam moje rozkminy, przekrety tak sie robi zeby cie nie zamkneli, niektórym bardzo nielicznym, któzy drobili sie grubej kasy to sie udaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×