Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć, jestem psychologiem i jestem tu nowym.


Tomasz Z.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

mam na imię Tomek i jestem psychologiem.

 

Zarejestrowałem sie na tym forum aby zareklamować swoją działalność, swój gabinet psychologiczny. Za nim to zrobię to jednak rozejrzę się po forum i poczytam trochę co piszecie. Wiedzę jak do tej pory to mam głównie teoretyczną, tak więc myślę, że dzięki temu forum poznam te zagadnienia od trochę innej, bardziej praktycznej strony.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WERCIA,Lusi,Bethi cześć Wam :)

 

Dziękuję za powitanie, miło mi :)

 

Co mnie interesuję ?? Życie, psychologia, filozofia nauki, kulturoznawstwo, rozwój... to tak ogólnie. szczególnie interesują mnie te obszary gdzie te dziedziny się nakładają np. kwestie racjonalności i irracjonalizmu w kulturze, filozoficzne kwestie związane z poznaniem rzeczywistości, co w przypadku psychologii można przełożyć także na kwestie związane z poznaniem drugiego człowieka.

 

Psychologie studiowałem głównie z ciekawości i raczej nie myślałem aby komuś pomagać. No chyba, że sobie i faktycznie w pewnym momecie bardzo zaangażowałem się w jakieś kwestie autoterapeutyczne, zarówno te standardowe jak tez i te mniej konwencjonalne.

 

Co do udzielania rad to raczej tego nie robię. Mogę przedstawić jak jakieś zagadnienie jest rozpatrywane przez psychologię (a często jest tak, że bywa na wiele sposobów), ewentualnie mogę coś zasugerować i jeżeli ktoś poczuję, że jest to coś odpowiedniego dla niego to może sprobować. Zresztą jak tego nie poczuje to wydaje mi się, że i tak nie spróbuje, no chyba, że na zasadzie wiary w autorytet psychologa. Chociaż na mnie nie działały rady abym wziął się w garść, że nic ze mną nie jest itp.

 

Przeważnie nie udzielam rad, a raczej pytałem. Może wynikać to z tego, że sam za bardzo nie lubię rad o ile są zbyt nachalne, albo, że mam za mały tupet pod tym względem i jeszcze nie czuję się takim autorytetem, chociaż teoretycznie to śmiem twierdzić, że jestem (albo przynajmniej mogę być, jak zagłębie sie w jakieś zagadnienie) rewelacyjny.

 

A co Was interesuję ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polina, cześć, witaj. Przeczytam Twoją historię i odpowiem na PW.

 

Co do dobrych psychologów... hmmm... i czy ja jestem z kręgu psychologów ??.

 

tyle, że mam dyplom a czasami pracując z jakimiś ludźmi to mam wrażenie, że mam z nimi więcej wspólnego niż z tymi psychologami co obrzucali ich jakimiś etykietkami.

 

Do psychologów, pomimo, ze sam jestem psychologiem, mam raczej dziwny stosunek. Studiowałem i widziałem jak niektórzy przechodzili studia. Dla mnie było to dziwne ponieważ psychologia była moja pasją (i jest nadal) i naprawdę się dziwiłem jak ludzie podchodzili do studiów na zasadach podobnych jak ja do wcześniejszych etapów edukacji.

 

Przez jakiś czas po skończeniu studiów nie odnajdywałem się w tym środowisku psychologów i bywałem w szoku jak spotykałem osoby, które ledwo co zaliczały podstawowe przedmioty psychologiczne takie jak psychologia osobowości, różnic indywidualnych, emocji i motywacji, procesów poznawczych a potem uważali się za super praktyków. Dlatego też postarałem się poradzić sobie z własną nerwicą i założyłem własną działalność będąc przekonanym, że mogę być jeszcze lepszy od nich.

 

Dopiero co zaczynam i na tym forum pojawiłem się też aby zareklamować siebie i moja działalność, gabinet psychologiczny. Tak więc zapraszam.

 

dżejem, witaj.

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×