Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to może być PTSD?


debacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czas interesuje się tematem PTSD, zastanawiam się, czy to co mnie dotyka, można uznać za zespół stresu pourazowego.

 

Przez prawie 6 lat byłam w toksycznym związku z mężczyzną, z którym przez 3 lata też mieszkałam. To co się działo w naszych czterech ścianach przeszło wszelkie granice mojej wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Doświadczyłam strasznych wyzwisk, agresji, przemocy, zastraszania, niepewności. Doszło do tego, że bałam się wychodzić z domu. W końcu udało mi się zakończyć ten związek.

 

Ale to nie wszystko...Te emocje czasem do mnie wracają, zdarzają mi się okropne wybuchy agresji. Pobiłam mojego drugiego chłopaka, co rozwaliło nasz związek. Nie wyobrażam sobie być w relacji z drugim człowiekiem, chociaż czuje pustkę i potrzebuję bliskości, ale bardzo się jej boję. Boję się odrzucenia. A teraz od dłuższego czasu mam depresyjne objawy, poczucie odrealnienia, nic mnie nie cieszy, mogłabym ciągle spać...

 

Poradźcie coś, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

debacie, Jeśli objawy związane są z traumą, którą przeżywałaś, można to nazwać zespołem stresu pourazowego. Tak naprawdę nazwa zaburzenia nie ma żadnego znaczenia. Jeśli czujesz się źle powinnaś wybrać się do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, nie wiem czy z traumą, pewności mieć nie mogę. Może i powinnam, ale ciężko się zebrać. :)

 

-- 10 wrz 2014, 16:01 --

 

essprit, chodziłam już na terapię w tym paradygmacie, ale chyba zbyt pośpiesznie ja przerwaliśmy...psycholog widział u mnie rysy osobowośći chwiejnej emocjonalnie i histerycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×