Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dopalacze (RC)


depas

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę ten temat ponieważ poprzedni pod tytułem "mefedron i inne dopalacze" został usunięty z niezrozumiałych dla mnie powodów przez administrację. Rozumiem że nikt nie chce żeby to forum zmieniło się w hyperreala 2, ale jeśli dyskutujemy o uzależnieniach to trudno nie pisać o substancjach których się używa i opisywać własne doświadczenia na tym polu. Na pewno rozumiem że nie należy również pisać pochwal tych substancji, ale z drugiej strony nikt nie kasuje wątku na temat alkoholu tylko dlatego, że ktoś napisze że lubi alkohol, pije dużo i często. Jeśli na forum panuje demokracja i swoboda wypowiedzi, uważam że wątek dopalaczy powinien być obecny skoro są osoby które chcą na ten temat dyskutować. Nie reklamuję, nie polecam i nie wychwalam tych używek i nikt inny tego robić także nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał depas. Moim zdaniem w nazwie wątku nie powinno być słowa dopalacze. Dopalacze to są produkty, których skład nie jest do końca znany. Jest to mieszanina przeróżnych substancji chemicznych. Nie wiesz co bierzesz i jakie może to przynieść konsekwencje. Sam bałbym się brać takie rzeczy. Natomiast research chemicals, tzw. chemikalia badawcze to są wyodrębnione, pojedyncze substancje, których działanie i zagrożenia zostało opisane przez innych użytkowników. Wiesz co bierzesz i jakie mogą być tego skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, mnie hasło "dopalacze" również nie bardzo się podoba i dobrze kojarzy, i research chemicals (RC) to rzeczywiście coś innego. Użyłem jednak słowa "dopalacze" w tytule bo tak to się jednak większości ludzi kojarzy i "rc" większości nic nie mówi. A w tym wątku chciałbym żeby wypowiadały się osoby zainteresowane rc jak i takie które stosowały/stosują klasyczne dopalacze, mają z tym lub mieli problem itd.

Osobiście ominęła mnie cała sytuacja z "dopalaczami" bo przebywałem przez cały tamten okres w Irlandii, i całą historię znam tylko z realiów irlandzkich, śledziłem na bieżąco pojawienie się w Dublinie tych substancji, eksplozję popularności i ostatecznie delegalizację z dnia na dzień. Pamiętam że ulżyło mi kiedy te rzeczy zniknęły z rynku, bo miałem z tym duży problem i wyglądałem i czułem się naprawdę kiepsko już pod koniec całej przygody z "magicami", "blowami" i "escobarami" w pudrze. Potrafiłem iść o 4 nad ranem do centrum kupić dopalacze przez kratkę w drzwiach pancernych sklepu 24h i na 9 iść do pracy rano następnego (w sumie tego samego) dnia. Już naprawdę niewesoło było pod koniec i widać było że źle to wszystko funkcjonuje, ludzie zwariowali na punkcie dopalaczy, w weekendy były tłumy pod sklepem w centrum, mnóstwo dresiarstwa i żulerki, musieli nawet podstawić ochroniarzy przy drzwiach. A rano w sobotę całe centrum zasypane pustymi opakowaniami po prochach, w zaułkach i tego typu miejscach strzykawki i opakowania na ziemi, nie było to wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzę ten temat ponieważ poprzedni pod tytułem "mefedron i inne dopalacze" został usunięty z niezrozumiałych dla mnie powodów przez administrację. Rozumiem że nikt nie chce żeby to forum zmieniło się w hyperreala 2, ale jeśli dyskutujemy o uzależnieniach to trudno nie pisać o substancjach których się używa i opisywać własne doświadczenia na tym polu. Na pewno rozumiem że nie należy również pisać pochwal tych substancji, ale z drugiej strony nikt nie kasuje wątku na temat alkoholu tylko dlatego, że ktoś napisze że lubi alkohol, pije dużo i często. Jeśli na forum panuje demokracja i swoboda wypowiedzi, uważam że wątek dopalaczy powinien być obecny skoro są osoby które chcą na ten temat dyskutować. Nie reklamuję, nie polecam i nie wychwalam tych używek i nikt inny tego robić także nie powinien.

 

Częściowo pewnie dlatego, że nasze rozmowy mogły zostać odebrane właśnie jako 'promocja ćpuństwa' ( ;) ), częściowo dlatego, że całkowicie zjechano w off-top, odbiegając od pierwotnej koncepcji autorki tematu, która szukała pomocy. Osobny temat to dobra sprawa, tam po prostu waliliśmy off-topy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostanę dzisiaj szlachetną paczkę ;).

 

A ja się właśnie obawiam że na swoją zaczekam do jutra, mimo że zamówienie złożyłem w piątek po 15tej.

 

-- 09 wrz 2014, 13:07 --

 

PinstaH, zauważ że na tym forum jest całe mnóstwo tematów nie mających nic wspólnego z nerwicą czy w ogóle zdrowiem w żaden sposób, ludzie piszą o swoich hobby, włosach w nosie i wymieniają się wskazówkami na temat pieczenia ciast. Dlaczego nie moglibyśmy pisać o stosowaniu używek, zwłaszcza że mówimy o legalnych rzeczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ten wątek nie powinien się tu znajdować. Jak napisał założyciel wątku nie służy on przechwałkom, ale obserwuję Wasze wpisy..., że czekacie na przesyłkę. Takie info proszę sobie wysyłać na PW. To jest ukryta reklama tych środków.

Będę monitorowała ten wątek. Myślę, że administratorzy i moderatorzy także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, mimo wszystko rozumiem Twój punkt widzenia i niechęć do obecności tego wątku na forum. Rozumiem także dlaczego będzie on obserwowany i postaram się zrozumieć kiedy zostanie usunięty, bo obawiam się że prędzej czy później do tego dojdzie, na tym terenie bardzo łatwo o wpadkę i napisanie o 3 słowa za dużo.

Pozdrawiam.

(rzeczywiście, moje pisanie o czekaniu na paczkę z chemią nie było najlepszym pomysłem, sorki za to i będę się pilnował bardziej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to macie Państwo rację. Czegoś zawsze się można dowiedzieć w temacie. Ja np. nie miałem zielonego pojęcia, co oznacza skrót "rc" :bezradny: Ale ja wielu rzeczy o świecie nie wiem. Jakoś nie było okazji poznać :bezradny: Nie sądzę, żeby wątek był jakimś specjalnym nagabywaniem do nałogu, ot kolejna z dyskusji, jakie się tu toczą. Podejrzewam, że wątek o prawiczkach również nie jest jakąś pochwałą takiego stanu, a raczej polem do rzeczowej ( choć nie zawsze ) dyskusji. Tak ja to widzę. Loopy

 

Gdyby padały tu jakieś konkretne nazwy produktów, ewentualnie adresy stron, przez które można je zdobyć, to chyba wtedy byłoby nieuzasadnione utrzymywanie tematu.

 

Panowie, jeśli chcecie mieć miejsce do wymiany zdań, to piszcie, że oczekujecie na paczkę od ciotki z Ameryki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwotnym wątku nt. dopalaczy wspomniano o mającej zbliżać się nieubłaganie ustawie delegalizującej większość dostępnych dzisiaj produktów rc. Ktoś wie coś nowego na ten temat? Czytałem niedawno na innym forum że istnieje nawet dokładna lista odczynników które zostaną zdelegalizowane, ale nie udało mi się jej obejrzeć. Ma w każdym razie być na niej większość, z nielicznymi wyjątkami, sprzedawanych aktualnie przez sklepy odczynników chemicznych. Zastanawiam się czy to dobra czy zła dla mnie nowina i nie mogę się zdecydować. Fakt faktem, że delegalizacja dopalaczy kiedy przebywałem w Irlandii oszczędziła mi masę zdrowia, pieniędzy i prawdopodobnie zachowałem dzięki niej pracę. Teraz może być podobnie, choć w zupełnym, niekontrolowanym rzuceniu się na te substancje przeszkadza mi skutecznie brak pieniędzy. No ale nie wszystko na tej liście ma być (choć na pewno najciekawsze produkty), poza tym zapewne szybko pojawią się zamienniki. Chyba że rząd pojedzie tak ostro jak ten w Irlandii i jedną ustawą praktycznie na wieki uniemożliwi legalny obrót substancjami psychoaktywnymi, niezależnie od tego czy formalnie będą one nie do spożycia przez ludzi czy popychane jako sole kąpielowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link z "innego forum" (:P) wygasł co prawda, ale znalazłem inny. Jest on z czerwca, a nie z lutego i widzę, że dodano nowe substancje.

Cytuję:

Ponadto ponowne skierowanie projektu ustawy o zmianie

ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do uzgodnień i konsultacji publicznych pozwoliło

na uzupełnienie ww. projektu o nowe substancje, zgłoszone przez Wydział Farmaceutyczny

z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Narodowy

Instytut Leków oraz Instytut Ekspertyz Sądowych.

W związku z powyższym, projekt nowelizacji ustawy w zakresie załączników uwzględnia

114 nowych substancji psychoaktywne, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia

i zdrowia ludzi. Są to:

1. syntetyczne kanabinoidy: JWH–015, JWH–098, JWH–251, JWH–307, JWH-166, JWH-

201, JWH-208, JWH-302, JWH-368, AM–2201, 3–(4–hydroksymetylobenzoilo)–1–

pentyloindol, 5-FUR-144, A-834,735, AM-2233, AM-1248, APICA, APINACA, MAM-

Page 87

– 87 –

2201, RCS-2, UR-144, AB-001, EAM-2201 (5-fluoro JWH-210), 5F-AKB-48, 5F-PB-22,

AM-1220, AB-FUBINACA, STS-135, QUCHIC, QUPIC, THJ-018;

2. pochodne katynonu: 3–FMC, 3,4–DMMC, pentedron, bufedron, etkatynon,

pentylon, MPBP, pMPPP, brefedron, 4-metylo-bufedron (metylobufedron),

dibutylon, α-PPP, etylon, 3-MMC, izo-pentedron, α-PVP αPBP (1–fenylo–2–(pirolidyn–

1–ylo)butan–1–on), MDPBP (3,4-metylenodioksypirolidynobutyrofenon), NEB, 4-BEC,

4-Cl-α-PPP, α-PHP, heksedron, Eutylon, MDPPP;

3. pochodne fenyloetyloaminy 2C-G, 2C-N, 25C-NBOMe (2C-C-NBOMe), 25D-NBOMe,

25E-NBOMe, 25G-NBOMe, 25N-NBOMe, 2C-D, 2C-P, 2C-C, 25H-NBOMe, 25I-

NBOMe, 25B-NBOMe, 4-MA, TMA-6, proskalina, MMDPEA (3-metoksy-4,5-

metylenodioksyfenetylamina), 25i-NBMD;

4. pochodne piperazyny: DBZP, MeOPP, mCPP;

5. pochodna piperydyny: 2-DPMP

6. pochodne tryptamin: 4-AcO-DiPT, 4-AcO-DMT, 5-MeO-DALT, 5-MeO-DMT, 4-HO-

MET, 4-AcO-MET, 4-HO-DiPT, 5MeO-MiPT;

7. inne substancje chemiczne: D2PM, , 2–AT (2–aminotetralina), 2–AI (2–aminoindan),

etylofenidat, metoksetamina MXE, 3-MeO-PCE, 5-IT 5-(2-aminopropyl)indol,

dimetokaina, fluorotropakokaina (p–FBT, p–fluorobenzoiloksytropan), zaleplon,

zopiklon, tapentadol, RH-34, 6-APDB, 5-APB, 5-MAPB, MPA, 6-APB, butyrfentanyl,

syntekaina, kamfetamina, , 4-fluoro-butyrfentanyl, 3-MeO-PCP, mitragynina, salwinoryna

A, 3F-MA, AH-7921, MT-45, nalbufina.

 

Dalej wymieniają jakie to szkody bądź negatywne odczucia powoduje każda z tych grup substancji w organizmie człowieka.

 

Śmiech na sali i żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, no to widzę tam praktycznie wszystko co znam z ofert sklepów, dosłownie parę substancji tam nie widziałem wymienionych. A do czasu przyjęcia ustawy mogą zdążyć je dopisać. Może to oznaczać natychmiastowy upadek sklepów rc bo nie będą miały czym handlować po prostu. Nie wiem co tam w Chińskich laboratoriach pichcą, ale zapewne w większości jedynie gorsze wersje tego co jest teraz, ewentualnie trafi się góra parę naprawdę wartych uwagi substancji. Ale jak będzie z bezpiecznością tego rzutu to wie tylko Chiński pan Bóg... Może zrobią w ogóle tak jak w Irlandii i nie będzie po prostu legalny obrót ŻADNYMI substancjami psychoaktywnymi, czy są na jakiejś liście czy nie, dodatkowo z możliwością radykalnych działań policji przy czym to na sprzedawcy spoczywałby obowiązek udowodnienia że towar którym handluje nie ma przeznaczenia rekreacyjnego. Wybory idą, trzeba pokazać ludowi że się dba o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Pal licho służbę zdrowia i jej kondycję, zakażemy kilku prochów i już wszystko będzie tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobią w ogóle tak jak w Irlandii i nie będzie po prostu legalny obrót ŻADNYMI substancjami psychoaktywnymi

Prawie. Nie licząc jakichś antyhistaminek, kofeinek czy innych pierdół, całkiem legalny pozostanie obrót nikotyną i etanolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich POJE*ALO. Myślą sobie, że nawet mxe nie spróbuje o której tyle czytałem i o czym marze... Kiedy to wchodzi w życie? Bo jeszcze na serio nie zdarze. Nie moja wina, że nie mam ani grosza w tej chwili. Już dziś podejmę działania w tym celu, może na pół grama nazbieram. Tylko te pieprzone limity... U Gienka od 50 zł chyba, a to dla mnie za dużo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich POJE*ALO. Myślą sobie, że nawet mxe nie spróbuje o której tyle czytałem i o czym marze... Kiedy to wchodzi w życie? Bo jeszcze na serio nie zdarze. Nie moja wina, że nie mam ani grosza w tej chwili. Już dziś podejmę działania w tym celu, może na pół grama nazbieram. Tylko te pieprzone limity... U Gienka od 50 zł chyba, a to dla mnie za dużo..

 

Nie ma siły, żeby taka substancja jak MXE nie trafiła na czarny rynek. Tyle że jej jakość i bezpieczeństwo będzie znacząco mniejsze niż u RC vendorów.

 

-- 10 wrz 2014, 08:25 --

 

Na liście nie widzę na przykład a-pvt, 2fma i 4fma, nie ma też słowa o benzo: diclazepamie, etizolamie i flubrozepamie. Albo zostaną legalne albo będę dopisane w późniejszym terminie.

 

Nie mogą zostać legalne. W Nowej Zelandii zostawili legalne ileś RC uznawanych za mało szkodliwe, ale ostatnio się z tego chyba wycofali. W Cebulandii nawet takie coś nie przejdzie, szczególnie gdy zdecydowana większość parlamentarzystów to betonowa prawica bądź trochę mniej betonowa centro-prawica, a najważniejsza partia lewicowa (nominalnie) jest przeciwko legalizacji marihuany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może i masz rację, ale zastanawia się jak to jest w zachodnich krajach EU. Bo jest mnóstwo sklepów w necie rc które piszą że działają na terenie UE i wysyłają wszędzie. Ciekaw tez jestem jak do tematu podchodzą Czesi, biorąc pod uwagę ich liberalność w tylu kwestiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×