Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja siostra to mitomanka


alexandraka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że może to nie ten dział ale bardzo potrzebuję pomocy. Moja siostra jest mitomanką, żyje w innym świecie, zmyśla nieprawdopodobne historie. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że ma córkę, dziecko ma 10 lat. To moja siostrzenica, kocham ją ponad życie. Moja siostra wkręca jej te swoje bajki, dzieciak sam już nie wie co jest prawdą a co nie, nie zajmuje się nią, często nie chodzi do szkoły, itp, itd. Nie mam już siły ciągle się martwić, czy istnieje jakaś możliwość zmuszenia jej do leczenia? Proszę, pomóżcie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znałem kiedyś pewnego kolesia, który wymyślał tak nieprawdopodobne historie, że wszyscy za głowę się łapali. Nawet jak prosto w oczy udowodniło mu się, że kłamie to do jego i tak nic nie docierało i kłamał coraz więcej. Każdy nowy dzień to była nowa historia, gdzie to on nie był, czego to on nie robił, z kim to on nie walczył itd. Z taką osobą w ogóle nie ma dyskusji, nic do niej nie dociera. Możesz jej wygarnąć wszystko w twarz, ośmieszyć czy zrobić cokolwiek, i tak do niej nic nie dotrze. Zresztą mój ojciec to też mitoman, nie wierzę w zdecydowaną większość jego opowieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. A jest możliwe że Twoja siostra ćpa ?? Istnieje możliwośc że zaciera jej się granica miedzy światem realnym a tym w narkotykowym odlocie. W mitomanie podpadł jeden z członków mojej rodziny który ćpa, chla i jara zagryzajac wszystko benzodiazepinami w dużych ilościach.

Opowiada potem takie historie jakich by sie Wołoszański nie powstydził ....z ta róznica że te Wołoszańskiego są prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwośc że zaciera jej się granica miedzy światem realnym a tym w narkotykowym odlocie

Właśnie w czystej mitomani ludzie nie rozrózniają prawdy od swojej fantazji.Jak twój brachol ma tak gdy jest nacpany ,to to nie jest mitomanizm.,robi to dla jaj i dlatego ,że mu zwisa co kto pomyśli,jest przecpany..Przynajmniej po tym co napisałe można wywnioskować ,że ćpa cały czas równo.Gdyby zrobił sobie przerwę to może by mu przeszło.

 

Do autkorki tematu:

Niestety za bardzo nie możesz nic zrobić gdyż ta osoba nie stwarza zagrożenie dla ludzi z otoczenia ,musiałaby latać nago po ulicy z nożem żeby ją zabrali.

Najgorsze w tym iż ona niema pojęcia ,że jest chora.Nic jej nie zrobisz,nie zmusisz.

Jedynie możesz spróbować odebrać jej prawa rodzicielskie,pogrozić jej ,nasłać opieke społeczną może to ją zmusi do terapi i dalszego leczenia.Chociaż nawet ,to będzie nie skuteczne ,bo zacznie zmyślać ,płakać udawać i wszystko zwalać na ciebie.

 

Może jest na etapie kiedy jeszcze rozpoznaje prawdę i kłamstwo ?

Poznałem kilka takich osób i j/w nic nie pomagało.,jeszcze bardziej tylko nakręcało do zmyślania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kłamią nieświadomia czy świadomie.Jak świadomie to dla swoich korzyści.Nieświadomie ,bo nigdy dokładnie wszystkigo nie opowiesz zawsze sobie ułatwisz małym kłamstewkiem ,którego nawet sama nie dostrzezesz ,zmiana koloru,godziny itd.Jak ktoś opowiada niestworzone bajeczki i w oczach wszystkich jest kretynem wtedy jest problem.

Nie wiem jak tobie ,ale mi to jakoś przyjemności nie sprawia.Kłamie jak muszę i to przeważnie zaprzeczając informacją ,faktom ,ale nie prosto w oczy wymyślając cały czas bajeczki ,opowiastki z czego nic nie miało miejsca w moim życiu :smile: Człowiek kłamie i szybko kończy temat ,a nie dalej go ciągnie robiąc z siebie niedoszłego reprezentanta siatkówki mając 165cm z kapeluszem.

 

detektywmonk

Może wymyślasz te historie ,bo niedostrzegasz swoich ciekawych prawdziwych histori?

Ludzie Ci nie gadają ,ze ich w bambusa robisz ?

 

Z życia wzięta ;)

 

 

Miałem dwóch takich typów w pracy ,jeden 23 lata ,drugi 45 lat.Ten młody kierował swoją mitomanie bardziej w stronę seksu.Ile on to dup nie prze*****ł łuhuhuhu.

Był kiedyś na wsi tam poznał dwie siostry Karolina i Marta , które zabiegały o jego względy.Po seksie z Martą ,ona wstała i poszła zrobić śniadanie wtedy do jego pokoju wkradła się Karolina i zrobiła mu lodzika.Takich opowiastek było tysiące.Po wekendzie gadał ile dup zaliczył średnio 2-3.

Najgorsze ,że typ to gadał z taką powagą ,że ja pierd.ole

Praca na 3 zmiany ,środa nocka w czwartek sie spotykamy to nasz mitoman mówi ,że nie spał ani godziny i wrócił z grubego melanzu,piatek nocka delikwent spał 2 godziny,sobota na południe spał jedną godzinę oczywiście w trakcie był melanż.W piątek mamy na poludnie w sobote na rano on oczywiście nie idzie spać tylko do spiża(dyskoteka) pobawić się i poruchać.Jak mu liczyliśmy ile śpi to wyszło ,ze srednio 10 godzin w ciągu całego tygodnia.

Aha zaznaczam na amfie nie jechał,gdyby tak było to bym od razu sie pokapował :smile:

Ten drugi znów opowiadał komu i ilu osobą napie.rdolil

Rzuciło się na niego 5 kolesi i on oczywiście wygrał.Z ostatniej pracy wyrzucili go za to ,że połamał rękę kierownikowi :mrgreen: .Twierdzi ,że mu się powodzi ,a za******la na produkcji jak murzyn ,aby TA kase wydać na swoje widzimisie Koleś ma żonę,dziecko ,mieszkają w bloku i wiem ,że się nie przelewa

Z własnego doświadczenie wiem ,aby nie podważać tego co mitoman mówi gdyż on wymyśli tysiąc innych argumentów które mają Cie niby przekonać.Pół godziny z głowy ,bo delikwent nie odejdzie póki nie pokiwasz głową ,że się zgadzasz :smile::mrgreen:

 

Ostatnio nadarzyła się okazja porozmawiać z typem którego znam tylko z widzenia ,po 0,5 h rozmowy (gdzie tylko praktycznie on nawijał ,bo mi nie dawał wejść w słowo i przerywał jak chciałem podkopać jego fantazję) wiedziałem ,że mitoman tylko jeszcze nie wiedziałem w jakiej skali.Osiągnął skale po.jeba ,jak zaczął mi opowiadać o zbiorowym gwałcie w którym on uczestniczył, po tej histori kolesia skwitowałem(tak myslałem) ,że gdyby to się przytrafiło mojej siostrze czy bliskiej osobie ,to on wraz ze swoimi znajomymi leżeli by na ojomie ,albo w grobie :mrgreen: Typowi zrobiło się głupio !I się zaczął tłumaczyć ,że alkohol itp. to mówie mu ,że ja na trzezwo bym ich zaje.bał :mrgreen: Jego mina bezcenna :mrgreen: A on dalej ze swoją historią teraz gdy się zorientował ,że nie błysnął swoją fantazją i nie jest żadnym bohaterem a frajerem..Gada ,że to jego ex! co się okazało podobało się jej :mrgreen: Tylko trochę za ostro ,powiedziała ,że woli delikatniej bez bicia :great: Ojciec i brat podobno nie lepsi :lol:

I pomyśleć ,że taki kretyn z tytułem mgr inż. lata.

Teraz jak go mijam ,to nawet nie patrzy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w pracy mitomana,facet opowiadał historie rodem z filmów sensacyjnych.Jak np.pracował w ochronie i pod budynek podjechały 2 czarne Bmw,wysiadło kilku facetów z bronią.I mówił że wydał komendę "Rzucić broń,na ziemię"na co tamci odpowiedzieli ogniem.Strzelanina trwała z 15 minut,po czym przyjechała policja i zaczął się pościg za uciekającymi bandytami :D

W ogóle facet Krawczyka ochraniał na koncertach,czołgiem jeździł,miał chyba wszelkie możliwe uprawnienia na broń palną,białą...Opowiadał te historie z taką wiarą i przekonaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×