Skocz do zawartości
Nerwica.com

Powrót do przeszłość


Rigley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Często powracają mi obrazy z przeszłości. Gdy coś oglądam, gdy coś czytam, gdy coś robię. To samo wraca. Jest to nieprzyjemne. Moje życie jest naprawdę kolorowe, zmieniłem się nie do poznania, jestem szczęśliwym i ogarniętym gościem, ale przeszłość nie daje mi spokoju.

 

Bardzo długo miałem w dupie te obrazy. Od razu powtarzałem sobie tu i teraz i szybko wracałem do chwili obecnej. Działa, ale męczy mnie takie coś.

 

Zauważyłem, że potrafię nawet te bardzo pozytywne rzeczy zmieniać na negatywne, to znaczy doszukiwć się w nich czegoś negatywnego.

 

Nie interesuje mnie jakieś rozgrzebywanie tego, bo mi szkoda czasu na takie rzeczy. Macie jakieś rady, ktoś przechodził przez coś podobnego? Chodzi o to, jak pogodzić się z przeszłością i jak zacząć mieć w głowie te naprawdę przyjemne wspomnienia, których mi nie brakuje, kosztem tych bolesnych?

 

Czuje, że jest taka ogromna dziura miedzy tym jak wygląda obecnie moje życie i jakim jestem człowiekiem, a tym co było kiedyś.

 

Chodzi tylko o przeszłość, bo normalnie do wszystkiego podchodzę z ogromnym optymizmem i mi się uda. Tylko te powracające obrazy.

 

Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rigley, jak cały czas Cie to meczy to dobrze wybrac terapie, moze tez spisz to wszystko a pozniej spal, schowaj. Spróbuj mentalnie odciac sie, zamknac drzwi. Czasami trzeba takie sytuacje przepracowac, czasami sa schowane głeboki i trzeba je wyjac, oczyscic sie i pozwolic im odejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×