Skocz do zawartości
Nerwica.com

Korespondencja listowna :)


Gość Makabra

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominając czasem tutaj o fakcie, że wymieniam się listami z kilkoma osobami, zauważyłam spore zainteresowanie, więc... Czemu nie poszukać korespondowiczów tutaj? :mrgreen: Znajdzie się ktoś, kto chciałby powymieniać się tradycyjnymi listami? Tak, na papierze i przez Pocztę Polską :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpadam :mrgreen:

A już drukarkę odpalałem :(

 

A czemu nie chcesz ręcznie?

 

Mogła byś się nie doczytać :P

 

Ty postarasz się pisać czytelnie, a ja się rozczytać i będzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra , zapytam z czystej ciekawości , czemu takie pisanie listów w dzisiejszych czasach ma slużyć . Do tego pisanie do osób z którymi niewiele sie zna . Swego czasu to owszem korespondowałem z kuzynką ( ale to jak miałem 17 lat koło ) , czasem sie list zadarzył do innej osoby ,,, ale dzisiaj , gdzie jest internet ? To tak samo jakby iść na Pocztę i wysyłac telegrafy zamiast sms-ów ( wiesz co to telegrafy , zreszta juz zlikwidowali ) .

Twoje prawo ,że piszesz i masz na to siły i cierpliwość , ale raz jeszcze sie zapytam , czemu ma to służyć , jak można lepiej , szybciej i sprawniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra , zapytam z czystej ciekawości , czemu takie pisanie listów w dzisiejszych czasach ma slużyć . Do tego pisanie do osób z którymi niewiele sie zna . Swego czasu to owszem korespondowałem z kuzynką ( ale to jak miałem 17 lat koło ) , czasem sie list zadarzył do innej osoby ,,, ale dzisiaj , gdzie jest internet ? To tak samo jakby iść na Pocztę i wysyłac telegrafy zamiast sms-ów ( wiesz co to telegrafy , zreszta juz zlikwidowali ) .

Twoje prawo ,że piszesz i masz na to siły i cierpliwość , ale raz jeszcze sie zapytam , czemu ma to służyć , jak można lepiej , szybciej i sprawniej .

 

A dostałeś kiedykolwiek jakiś list? Wiesz, jaka to przyjemność, gdy znajdujesz w swojej skrzynce wypchaną na maksa kopertę i wiesz, że ktoś specjalnie dla Ciebie poświęcił czas i serce, żeby to napisać? Nawet nie masz pojęcia, jak niecierpliwie rozrywa się kopertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz pojęcia, jak niecierpliwie rozrywa się kopertę :)

-mam pojęcie akurat .

Jednak dzisiaj takie przyjemności już mnie nie biorą . Jestem juz po 40 -stce , a Ty pewnie mlodsza i świeższa, to jeszcze Cie to kręci ;) .

Wystarczy mi Żona , znajomi z Forum , PW i z nie Forum i tych których spotkam na swej drodze . I tak mam teraz tego za duzo , co bym miał jeszcze jakieś listy pisac , jak można łatwiej i szybciej i skrótowo . Oczywiście jak taka forma listowa Ci odpowiada i znalazłaś ludzi , którym też to odpowiada i spełnia to w Tobie jakieś pragnienia bliskości to tak trzymaj . We mnie juz pisanie listów umarło ,,, "ideał dosięgnął bruku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, moim zdaniem ty się nie pytasz z ciekawości, tylko po prostu krytykujesz czyjeś hobby.

Jasne, można pisać maile, ale po co, można siedzieć na facebookowym czacie zamiast na forum, bo jeszcze szybciej, albo można z kimś pogadać głosowo, ale po co, w ogóle po co rozmawiać z osobami, których się nie zna, itp. Ktoś inny znowuż gra sobie w przygodowo-towarzyską grę online (tzw. MMORPG) i sobie konwersuje z innymi graczami, ktoś inny pisze po murach, zbiera znaczki, pocztówki, pokemony, stare komiksy albo ogląda w kółko te same seriale. Jeszcze inni przebierają się za postacie z filmów i komiksów i robią sobie zloty, inni wolą jeździć na koncerty albo mecze. I czemu to wszystko służy? Tak na prawdę niczemu. Jedyna różnica, że niektórzy to czy tamto robić lubią, a innych to samo nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętna ;)

 

A bawiliście się może w Postcrossing? Genialna sprawa, wysyłanie i odbieranie pocztówek z całego świata. Bawiłam się w to, do czasu, aż poczta zwiększyła cenę znaczka, teraz już chyba 5.50, mamy praktycznie najdroższe znaczki zagraniczne na świecie;) Na szczęście znaczki na Polskę nie są aż tak druzgocące;)

 

Czytałam na blogu Łapy, że on też podobno koresponduje, może się udzieli w wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chętna ;)

 

A bawiliście się może w Postcrossing? Genialna sprawa, wysyłanie i odbieranie pocztówek z całego świata. Bawiłam się w to, do czasu, aż poczta zwiększyła cenę znaczka, teraz już chyba 5.50, mamy praktycznie najdroższe znaczki zagraniczne na świecie;) Na szczęście znaczki na Polskę nie są aż tak druzgocące;)

 

Czytałam na blogu Łapy, że on też podobno koresponduje, może się udzieli w wątku.

 

Mam kilka pocztówek z różnych polskich miejsc, chętnie powiększyłabym ich ilość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×