Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naiwność.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Polak oszukany przez parabank.Kolejna osoba oszukana,przez nieuczciwego naciągacza.

Zastanawiam się,dlaczego nasz naród jest taki naiwny.Dlaczego,mimo apeli dajemy się oszukać różnym oszustom.

A to,ktoś proponuje nam sprzedasz samochodu.Z tym,najpierw musi wpłacać 300 zł zaliczki.A potem nie widzimy,ani auta ani pieniędzy.

Czy też,zamiana mieszkania.Wielu,się cieszy.Bo przychodzi miły pan i proponuje,zamienię wasze mieszkanie na mniejsze...i kolejny człowiek oszukany.

Skąd się bierze te naiwność i łatwowierność ?

To wykorzystują politycy,jeden obiecał drugą Irlandię.Drugi mami ludzi,że każda rodzina dostanie 500 zł na dziecko.

I nie dziwie się,że tyle lat istniał Amber Gold skoro Polak naiwny niesie pieniądze do banku to ma za swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naiwność osób starszych wychowanych w PRL mnie nie dziwi wychowali się w świecie bez nachalnej reklamy i zwodniczego marketingu i łatwo dają nabierać się na sztuczki. Poznałem kiedyś kolesia co sprzedawał jakieś pierdoły( akwizycja) nawet za 800-1000 zł a warte były 50 i mówił że mu czasem było nawet żal tych starowinek które całą swoją rentę, emeryturę wydały na jakiś bubel.

A co do Amber Gold to jak jeszcze działało wydawało mi się że to jakaś solidna. majętna firma na wybrzeżu sponsorowała mnóstwo imprez, szeroko się reklamowała, miała swe punkty w drogich lokalizacjach no i te lokaty w złocie takie pewne się wydawały ;) a tu lipa.

 

A naiwność względem polityków chyba jednak już jest rzadko spotykana, większość wie że ich obietnice nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości i wybiera si.ę mniejsze zło albo tych którzy mniej kradną. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko o dobra materialne chodzi ale też o emocjonalne. Ileż to razy zostałam przemielona emocjonalnie przez exów czy byłe znajome. Po prostu łykam ściemy jak młody pelikan. Dlaczego? Infantylizm umysłowy, tępota?

Ja też taki,jestem.Gdyby mi koleżanka powiedziała,że się ze mną prześpi też bym uwierzył.

 

-- 20 sie 2014, 18:12 --

 

Naiwność osób starszych wychowanych w PRL mnie nie dziwi wychowali się w świecie bez nachalnej reklamy i zwodniczego marketingu i łatwo dają nabierać się na sztuczki. Poznałem kiedyś kolesia co sprzedawał jakieś pierdoły( akwizycja) nawet za 800-1000 zł a warte były 50 i mówił że mu czasem było nawet żal tych starowinek które całą swoją rentę, emeryturę wydały na jakiś bubel.

A co do Amber Gold to jak jeszcze działało wydawało mi się że to jakaś solidna. majętna firma na wybrzeżu sponsorowała mnóstwo imprez, szeroko się reklamowała, miała swe punkty w drogich lokalizacjach no i te lokaty w złocie takie pewne się wydawały ;) a tu lipa.

 

A naiwność względem polityków chyba jednak już jest rzadko spotykana, większość wie że ich obietnice nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości i wybiera si.ę mniejsze zło albo tych którzy mniej kradną. :mrgreen:

A co powiesz,jak dadzą się nabrać 20 latkowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dowodem na naiwność Polakó jest to że PO wygrało wybory. O tyle jak wygrali 1 kadencję to dało się jeszcze jakość wytłumaczyć.

2 kadencja pokazuje totalne bezmózgowie polityczne Polaków oraz ślepe wierzenie w to co mainstream im wmówi.

Jeśli platforma dostanie jeszcze 3 kadencję to znaczy, że ten kraj i ten naród to zwykła banda idiotów, która zasługuje na bycie okradanym. :roll:

Wtedy zostaje tylko pakować się i wyjeżdżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym dowodem na naiwność Polakó jest to że PO wygrało wybory. O tyle jak wygrali 1 kadencję to dało się jeszcze jakość wytłumaczyć.

2 kadencja pokazuje totalne bezmózgowie polityczne Polaków oraz ślepe wierzenie w to co mainstream im wmówi.

Jeśli platforma dostanie jeszcze 3 kadencję to znaczy, że ten kraj i ten naród to zwykła banda idiotów, która zasługuje na bycie okradanym. :roll:

Wtedy zostaje tylko pakować się i wyjeżdżać.

Większość głosuje na PO żeby nie wygrał PiS albo dlatego że im się to opłaca bo są urzędasami albo maja pociotków w PO w tą druga Irlandię i cud gospodarczy to już chyba nikt nie uwierzy.

 

A wracając do naiwności sensu stricto to dobrym przykładem są te pokazy kołder, garnków, cudownych leków i przyrządów które potrafią wcisnąć ludziom na raty 3 letnie za 10-krotną ich wartość rynkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie jestem naiwny. Wiem, że nie ma co liczyć na cud z nieba. Nawet to idzie w stronę nihilizmu. Żyję, bo żyję. Kiedyś np. nadzieję pokładałem w lekach, teraz widzę, że leki mogą nie pomóc i nie oczekuję od kolejnego lekarza, że mi pomoże.

 

Przykładem naiwności, ale w konkretnym wydaniu tu na forum jest właśnie jak ludzie wierzą, że 100-na kombinacja im pomoże, albo 10 lekarz psychiatra. Nie chcą się poddać i ciągle wierzą, że istnieje magiczna pigułka, która uczyni ich życie szczęśliwym. Wystarczy tylko odpowiednia kombinacja substancji i ta-dam.

 

Ostatnio przyjaciel mnie nawet skrytykował za czarną wizję świata i społeczeństwa. Coś mu mówiłem o efekcie placebo i niesprawiedliwości społecznej. Podobnie kiedyś jak dzwonili do mnie z Playa, zastanawiałem się nad ofertą przez pół godziny, że nawet marketerka zwróciła mi uwagę, że takiego niepewnego klienta jeszcze nie miała. A ja po prostu nie nabieram się na marketingowe sztuczki i zwracam uwagę na twarde liczby, na szczęście teraz mam satysfakcjonującą mnie ofertę telefoniczną. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2014 o 17:06, carlosbueno napisał:

i wybiera si.ę mniejsze zło albo tych którzy mniej kradną.

Wybiera się tych polityków którzy stosują najlepsze techniki manipulacyjne, a nie mniejsze zło. Niekoniecznie zawsze, ale zazwyczaj im lepsze techniki manipulacyjne stosuje dany polityk, tym więcej kradnie, w związku z czym im więcej polityk kradnie tym ma większe poparcie ciemnego ludu.

 

W dniu 20.08.2014 o 19:13, carlosbueno napisał:

Większość głosuje na PO żeby nie wygrał PiS

Większość osób nienawidzących PiS-u to zniewolone marionetki kampanii politycznej antyPiS. Osób nienawidzących PiSu na podstawie przemyśleń własnym rozumem jest mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mark123 napisał:

Większość osób nienawidzących PiS-u to zniewolone marionetki kampanii politycznej antyPiS. Osób nienawidzących PiSu na podstawie przemyśleń własnym rozumem jest mniej.

No niestety główna polityka w Polsce kręci się wokół PoPisu i albo jesteś za PiSem albo przeciw i nic innego się nie liczy. Do obu stron nie trafiają żadne logiczne argumenty tylko emocjonalna naparzanka, niestety druga tura  wyborów prezydenckich tylko do tego się ogranicza dlatego ją zbojkotuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to ostatnio znowu słyszy się o naiwnych kobietach, które poznanym na portalach randkowym facetom z zagranicy gł. czarnoskórym wysyłają jakieś gigantyczne pieniądze bo oni są w chwilowym kryzysie czy potrzebują na podróż do Polski. Że też kobiety ciągle się na to nabierają bo to od nastu lat jest głośno o tym, a nie są to chyba aż tak głupie kobiety skoro mają tyle kasy, bo to są dziesiątki a nawet setki tysięcy zł.  No ale desperacja, samotność, pragnienie mężczyzny z obcego kraju, być może jego ogromnego czarnego qtasa przesłania resztki zdrowego rozsądku. 

Do mnie na portalach randkowych tez pisały jakieś kobiety łamaną polszczyzną, zawsze super atrakcyjne że chcą się ze mną spotkać tylko potrzebna jest im drobna suma na coś tam, oczywiście od razu wyczułem fałsz, ale niektórym desperacja i nieokiełznany popęd odbiera rozum jak widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×