Skocz do zawartości
Nerwica.com

Świadczenie rehabilitacyjne PO USTANIU ZATRUDNIENIA


Sonka_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy, bo już nie daję rady. Chciałabym się ubiegać o świadczenie rehabilitacyjne, ale od 8.08 nie pracuję już - wcześniej byłam na zwolnieniu 182 dni z powodu depresji. Szefowa zmusiła mnie żebym się zwolniła, odmawia jakiejkolwiek informacji, dobrze że chociaż świadectwo pracy wydała (masakra).

 

 

Jakie formularze oprócz druku N-9 muszę okazać w ZUSie? Wystarczy tylko druk Z-10, czyli taki o roszczenie o zaświadczenie rehabilitacyjne po ustaniu stosunku pracy?

 

Może ktoś był w takiej sytuacji i pomoże?

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonka_85, jaki był powód zmuszenia Cię do zwolnienia się z pracy? Zgodnie z art. 53 KP pracodawca może (ale nie musi) zwolnić Cię po 182 dniach zwolnienia lekarskiego i 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego (oczywiście o spełnieniu wymienionych w KP przesłanek).

Jeśli zwolniłaś się sama za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem, to niedobrze. W innym przypadku mogłabyś wygrać sprawę w Sądzie Pracy.

 

Szkoda, że wcześniej nie załatwiałaś spraw związanych z otrzymaniem świadczenia rehabilitacyjnego, myślę, że wtedy nie miałabyś problemów z pracodawcą.

 

I tak jak wyżej Aranjani, napisała- pracodawca ma obowiązek wydania świadectwa pracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×