Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
zalamka

Jak wstawać rano bez problemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wcześnie rano zwlec się bez problemu z ciepłego łóżka, nie myśleć o spanku i pójść z energią do pracy? Jakie macie sposoby oprócz kawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się tylko obudzisz, rzucasz się na podłogę, potem wstajesz, robisz parę pajacyków i się ubierasz. Wszystko na bezmyśleniu, żeby nie przypomnieć sobie, jak to miło się leży z rana pod kołderką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam sposobu. Wstawanie to dla mnie problem od zawsze. Wieczorem mogę zwalczać senność, ale wywlec się rano to tragedia. Chyba tylko odpowiednia pozytywna lub negatywna motywacja może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja wyrobiłem w sobie taki nawyk że wstaje wyłączam budzik (albo wstaje bez), i od razu jak wstanę mam robić jogę. Zajmuje mi to jakieś 3-5 minut. Robię jakieś proste pozycje z czyjegoś bloga ale teraz pełno tego w sieci. Po tym już nie mam czegoś takiego, że ciągnie mnie do łóżka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A o której się kładziesz? Jeśli pośpisz 8 godzin to nie powinno być to większym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A o której się kładziesz? Jeśli pośpisz 8 godzin to nie powinno być to większym problemem.

12 godzin nawet dla mnie za mało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zalamka, uraczę niezbyt oryginalnym postem: mam tak samo. Spać w weekend mogę i do 14. A potem dzień rozwalony. Położyć się przed północą - za nic w świecie nie zasnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zalamka, uraczę niezbyt oryginalnym postem: mam tak samo. Spać w weekend mogę i do 14. A potem dzień rozwalony. Położyć się przed północą - za nic w świecie nie zasnę.

hm... jak wyżej. Musze mieć nastawione 2-3 budziki, najlepiej wysoko na jakiejś szafce, bo przez sen mogę wyłączać. Rano nie mam energii na nic, nawet śniadań nie jem. Motywacja? Praca, uczelnia.

Zauwazylam, że o wiele lepiej wstaje mi się po 5h snu, po 7-8h jestem totalnie zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie odwieczne bez dobrej odpowiedzi. Ja mam z tym zawsze gigantyczny problem. Nie wiem, ile jest w tym mojej leniwosci i śpiocha etatowego, a ile depresyjności. Kawę pijam dla smaku i zapachu, niemniej nie odczuwam po niej specjalnego przyśpieszenia i pojasnienia umysłu. Strasznie ten sen, pomimo swojej niezbednosci, jest w pewnym sensie rozwiązaniem nietrafionym w konstrukcji ludzkiej fizjologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hihi, dziś tak się cieszyłam, że otwarłam oczy o 9. Co z tego, skoro potem znowu zasnęłam (bo czytałam książkę do 4; a to tylko dlatego, że chciałam wczoraj zrealizować założone plany, a poślizg czasowy - bo wcześniej kilka godzin zeszło na płacz, a potem wyciszanie tych paskudnych, nieokiełznanych emocji), a w pracy znowu byłam po 11:( Elastyczne godziny pracy to czyste zło, jak się ma taką słabą dyscyplinę i charakter...

-- 29 sie 2014, 11:07 --

Wymyśliłam nowe rozwiązanie, jak na razie hmmm, działałoby, gdybym nie była tak niewyspana, o;) Ustawiłam sobie dzwonek ze skoczną nutą (w tym przypadku coś z gatunku melodic death metal:D więc wypada wstać z łóżka, zanim wokalista zacznie drzeć japę, co by katolicka współlokatrka nie zgłaszała jakiś sprzeciwów:D). Podejrzewam, że dzwonek warto zmieniać dość często, bo ukryty śpioch się szybko przyzwyczaja do budzików...;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi