Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Miejsce pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie Waszym zdaniem powinno być miejsce pracy? Czy macie jakieś swoje wyobrażenie na ten temat? Jak bardzo różni się Wasze obecne miejsce pracy od tego, w którym chcielibyście pracować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny temat

Moim zdaniem powinno być przyjazne dla mnie jako pracownika, miedzy ludzmi powinna byc koleżeńska atmosfera, pracownicy sobie pomagać. Szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje pozostać standardem i po wyjściu z pracy czuć sie spełnionym. Wynagrodzenie starczać na godne życie, odłożenie na wakacje co roku, posiadać jakiekolwiek oszczędności. Niestety nic z tych rzeczy nie tyczy sie mnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lubię swoją robotę, odpowiada moim kwalifikacjom i jest ciekawa, różnorodna. Minusy: niskie zarobki oraz to, że jestem izolowany przez kolegów z powodu mojej choroby. Albo może sam się trochę izoluję. To takie błędne koło trochę. Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze, żeby robić to, co się lubi. Dobra praca to taka, że rano chce się wstać i iść pracować. Nie dawno zaczęłam moją pracę i niestety zarobki wyjątkowo niskie, ale na szczęście cała reszta jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam żadnego wyobrażenia, moje miejsce pracy jest zawsze przypadkowe, z reguły pracuje tam gdzie nikt nie chce pracować ze względu na małe pieniądze, porąbane kierownictwo lub atmosferę.

Oficjalnie zarabiam 728 zł miesięcznie za 5 dniowy tydzień pracy po 8 h nieoficjalnie jest zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem powinno być przyjazne dla mnie jako pracownika, miedzy ludzmi powinna byc koleżeńska atmosfera, pracownicy sobie pomagać.
Zazwyczaj jakaś część z tego jest spełniona, ale niezbyt często trafia się na w pełni przyjazne środowisko i załogę. Zazwyczaj jest tak, że albo znajdzie się ktoś, kto utrudnia pracę, albo coś z atmosferą jest nie tak, albo szefostwo coś miesza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie miejsce pracy samo w sobie jest obojętne, mam "tylko" dwa wymagania:

- praca, w której nie usuną mnie karnie po tygodniu lub miesiącu

- praca, w której nie będą co "5 minut" czepiać się, jak to sobie z niczym nie umiem radzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnimi czasy doszłam do wniosku, że na postrzeganie miejsca pracy bardzo duży wpływ mają zaburzenia, które w pewnym sensie zamykają Nas na innych. Kiedy udaje się wyjść z tej skorupki - choćby dzięki lekom - to zaczyna się mimo wszystko dostrzegać ludzi, udaje się porozmawiać, czasem nawet pożartować. Miejsce pracy dzięki temu spada z rangi piekiełka na Ziemi do neutralnego miejsca. Duży skok, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaburzenie postrzegania rzeczywistości tyle i aż tyle. I ciągły brak odpowiedzi, dlaczego aż tak nie lubię pracować. Przez godzinę pracuję sama, nikt obok mnie nie siedzi. Wtedy czuję się tak dobrze. Mogłabym tak siedzieć cały dzień. Tylko ja i komputer, bez jakichkolwiek ludzi wokół. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo, że straciłam pracę, to zeszło ze mnie masę stresu. Moje miejsce pracy było  tak toksyczne, że zaburzyło wszelkie inne płaszczyzny. Także z jednej strony szukam pracy i boję się o finanse, ale z drugiej cieszę się, że tak wyszło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Lilith napisał:

Mimo, że straciłam pracę, to zeszło ze mnie masę stresu. Moje miejsce pracy było  tak toksyczne, że zaburzyło wszelkie inne płaszczyzny. Także z jednej strony szukam pracy i boję się o finanse, ale z drugiej cieszę się, że tak wyszło. 

Cieszę się, że mimo problemów widzisz plusy z tego jak wyszło 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Illi napisał:

Cieszę się, że mimo problemów widzisz plusy z tego jak wyszło 🙂

Może i dobrze się stało, bo ruszyłam tyłek i szukam innego miejsca pracy, a nie tkwię w tej beznadziei wynikającej z toksyczności miejsca pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczególnie ludzie z  problemami nie powinni tkwić w toksycznym miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Chorujacy napisał:

Szczególnie ludzie z  problemami nie powinni tkwić w toksycznym miejscu. 

Zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najważniejsze, żeby w miejscu pracy był dostęp do kawy, resztę da się ogarnąć ;)

A tak serio to ja mam teraz całkiem fajne miejsce pracy, niby siedzę w open space ale nie jakimś mega ogromnym, ze względu na covid zajęłam sobie 2 biurka (bo muszą być odstępy), nikt mi nie patrzy na ręce a na przeciwko mam koleżanki i kierownika więc jest z kim pogadać i się pośmiać, w ogóle dużo u nas śmiechu na sali, a jak dzieje się coś złego to też od razu wszyscy o tym wiedzą ;)

Kiedyś wiele lat pracowałam na HO (tzn teoretycznie co jakiś czas jeździłam do biura żeby zobaczyć żywych ludzi ;) ) ale to nie dla mnie, zdecydowanie lepiej czuję się wśród ludzi, w ogóle lubię pracę z ludźmi, rozmowy tel z klientami i współpracownikami - akurat tutaj moje zaburzenia mi nie przeszkadzają...zresztą wątpię nawet aby w pracy o jakiekolwiek mnie podejrzewano...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.02.2021 o 20:00, nieprzenikniona napisał:

Najważniejsze, żeby w miejscu pracy był dostęp do kawy, resztę da się ogarnąć ;)

Żeby to było takie proste :D:D :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi