Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

[WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Oferty dotyczące całego województwa. Pytania dotyczące specjalistów działających na terenie danego województwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam jakiegoś dobrego psychiatry w woj. śląskim, najlepiej w Katowicach, ewentualnie w miastach sąsiadujących z Katowicami. I informacje, czy przyjmuje prywatnie, jeśli tak, to ile bierze pieniędzy, a jeśli publicznie to ile trzeba czekać na pierwszą wizytę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Stwierdziłem, że nie ma co czekać i chcę iść do psychiatry. Mieszkam w województwie śląskim. Szukałem trochę za psychiatrą, ale z reguły trafiam na prywatnych, a szczerze, to uważam, że jedna wizyta kosztuje dość dużo, a ja nie mam tyle pieniędzy... Dlatego próbuję znaleźć kogoś kto przyjmuje w ramach nfz. Chciałem Was zapytać, czy polecacie kogoś kto przyjmuje "publicznie"? Większość opinii mają lekarze prywatni, o tych publicznych nie uswiadczam żadnych opinii, a szczerze to nie chcę iść w ciemno do kogoś kto jest mówiąc prosto zły. Najbardziej mi odpowiadają Katowice, ale miasta sasiedzkie i blisko Katowic tez mogą być. Ja już nie wiem jak szukać i mam wrażenie, że żeby się wyleczyć i mieć spokój, to trzeba mieć dużo kasy, żeby płacić lekarzom... Pewnie jeszcze będę musiał terapeutę poszukać...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego lekarza psychiatry, który poprowadzi psychoterapie i dobierze leki na jej podstawie na terenie Sosnowca, ale mogą być też okolicę (woj. śląskie). Plusem była by szybka wizyta no i oczywiście refundacja NFZ-towska, bo nie mam pieniędzy na prywatnego lekarza. Proszę o pomoc, póki mam siłę jeszcze walczyć, czuję że to niedługo znowu minie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

psychiatrzy na nfz nie realizują psychoterapii - nawet jeśli będzie miał certyfikat, to w przypadku nfz możesz liczyć na albo psychiatrę albo psychoterapeutę, dwie usługi w jednej są niewykonalne - głównie ze względu na umowę z nfz w której jest ograniczony limit czasowy przysługujący na pacjenta w czasie wizyty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli na nfz psychoterapeuta nie wypisze mi leków?

Znaczy mam na myśli czy psychoterapie w przypadku NFZ wykonują tylko psychologowie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Falami, obawiam się, że nie znajdziesz psychiatry, który ma podpisaną umowę z nfz jako psychoterapeuta, a nie psychiatra ;) - dla psychiatry byłoby to nieopłacalne finansowo i czasowo ;)

Psychoterapeuta i psychiatra - to są dwa różne zawody, psychiatra to osoba, która ukończyła kierunek lekarski specjalizację z psychiatrii, psychoterapeuta to osoba, która ukończyła kierunek humanistyczny lub medyczny co najmniej uzyskując tytuł magistra lub równorzędny (czyli lek. med)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmieszne...

Przepraszam za brak szukania itp ale jestem zdesperowany

Czyli co, zostaje mi szpital? Ja sam nie wiem co myślę, co czuję, nie potrafię się określić, jestem w głębokiej depresji, mam mocną nerwicę lękową, zaburzenia osobowości, byłem leczony dawno, dawno temu jeszcze jako dziecko SSRI czymśtam przeciwlękowym neuroleptykami, oczywiście brak rezultatów. Mam tylko jedną szansę.

-- 30 lis 2014, 16:57 --

Zmarnowałem kilkanaście lat życia na wegetacji walcząc z samym sobą, zerwałem teraz z benzo oczywiście branymi bez żadnego nadzoru tylko tak na chłopski rozum i potrzebuję porady póki mam jeszcze siłę się za siebie wziąć. Proszę pomóżcie mi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Falami, możesz spróbować zarejestrować się do psychiatry, który wypisze Ci skierowanie na psychoterapię i receptę na leki. Na psychoterapię możesz trochę czekać - w zależności od miejsca i Twojego stanu aktualnego - w niektórych miejscach możesz być przyjęty stosunkowo bardzo szybko. Pozostaje jeszcze odział dzienny (tu też może być różnie z terminami, raczej są długie) albo oddział całodobowy - w przypadku zagrożenia życia przyjmą Cię od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z feniksem mam zle doswiadczenia, psychologowie jacys kiepscy - wrazenie ze probuja sie jak najszybciej pozbyc pacjenta, a o chocby probie podjecia jakiejkolwiek psychoterapii to nawet nie zaczynalem tematu widzac nastawienie pana psychologa (nie pamietam nazwiska). dr segiet lepszy aczkolwiek do dobrego troche mu brakuje. ostatnio jest w miare lepiej mimo wszystko, ale to raczej kwestia wydarzen zyciowych niz leczenia. aktualnie poszukuje szpitala psychiatrycznego gdzies tu w okolicy - najchetniej oddzial dzienny, ale zamkniety tez moze byc. jest ktos w stanie cos poradzic?

-- 21 lut 2015, 20:25 --

Dodam tylko ze maja psychoterapie grupowa tylko, którą odradzał mi zarówno psychiatra jak i psycholog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Ktoś mógłby polecić dobrego psychoterapeutę w okolicach Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, nawet Tarnowskich Gór? Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc. Nie mam żadnego śladu, czuję się bezsilna, szukając, wobec niezliczonej ilości wyników, nazwisk, telefonów w wyszukiwarce. Podejrzewam, że wiele kontaktów do dobrych psychoterapeutów zostaje pominięta przez google, lub jest nisko pozycjonowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy Ktoś mógłby polecić dobrego psychoterapeutę w okolicach Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Bytomia, nawet Tarnowskich Gór? Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc. Nie mam żadnego śladu, czuję się bezsilna, szukając, wobec niezliczonej ilości wyników, nazwisk, telefonów w wyszukiwarce. Podejrzewam, że wiele kontaktów do dobrych psychoterapeutów zostaje pominięta przez google, lub jest nisko pozycjonowana.
Zamieszczając prośbę, miałam na myśli terapeutę zarówno na nfz, jak i przyjmującego prywatnie. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc. Jakikolwiek trop, bo naprawdę źle jest ze mna..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zamieszczając prośbę, miałam na myśli terapeutę zarówno na nfz, jak i przyjmującego prywatnie. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc. Jakikolwiek trop, bo naprawdę źle jest ze mna..

Z Gliwic z polecenia znam: Joanna Klorek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z Gliwic z polecenia znam: Joanna Klorek.

Olala, dziękuję. Czy mogę spytać, czy polecała Ci osoba korzystająca, czy inny specjalista?

Dziś wykonałam kolejny telefon do swojej "faworytki", po upływie pół roku od ostatniej rozmowy telefonicznej - wciąż zapchany grafik, nie prowadzi listy kolejkowej, a szkoda, bo jest dobrze wykształcona, miałam nadzieję, że nie przerosną jej moje problemy. Najwyraźniej jej nie zależy z powodu nadmiaru ubiegających się.

Czuje się, jak dziecko we mgle.

Czy ktoś zna kogoś jeszcze? Jak poniżej, gorąco proszę o jakiś namiar.

mam na myśli terapeutę zarówno na nfz, jak i przyjmującego prywatnie (...).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
z feniksem mam zle doswiadczenia, psychologowie jacys kiepscy - wrazenie ze probuja sie jak najszybciej pozbyc pacjenta, a o chocby probie podjecia jakiejkolwiek psychoterapii to nawet nie zaczynalem tematu widzac nastawienie pana psychologa (nie pamietam nazwiska). dr segiet lepszy aczkolwiek do dobrego troche mu brakuje. ostatnio jest w miare lepiej mimo wszystko, ale to raczej kwestia wydarzen zyciowych niz leczenia. aktualnie poszukuje szpitala psychiatrycznego gdzies tu w okolicy - najchetniej oddzial dzienny, ale zamkniety tez moze byc. jest ktos w stanie cos poradzic?

-- 21 lut 2015, 20:25 --

Dodam tylko ze maja psychoterapie grupowa tylko, którą odradzał mi zarówno psychiatra jak i psycholog

Mi w Feniksie powiedzieli na rozmowie wstępnej,że chcę zmienić cały świat a nie siebie.

Ta.. dziwne że psycholog mój mi tego nie powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi