Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi pomaga w depresji.


Chada

Rekomendowane odpowiedzi

Co mi pomaga w depresji:

 

-leki podstawa przynajmniej w ciężkiej depresji wtedy żadna psychoterapia i środki zastępcze nic nie dają

-myślenie jedynie o pozytywnych rzeczach(da się) nie myśleć o wadach,nie udolności,trudnościach

-dostrzegać wszystko co jest pozytywne

-sport,choć teraz ciężko mi się zmusić to kiedyś owszem.Zmniejsza napięcie,daje odetchnąć choć na chwilę,poprawia samopoczucie u mnie to był trening siłowy lub bieganie

-życie w zgodzie ze sobą mówienie tego co się naprawdę myśli (jeśli coś ci nie pasuję w kimś powiedz to,przyznać się do swoich wad,mówić i robić to co się naprawdę czuję bez względu na reakcje innych) bycie w pełni sobą

-analizowanie myśli i próba zmiany swoich schematów myślenia

-czytanie książek o depresji głównie o terapii poznawczo behawrionalnej taka autoterapia (jeśli w ogóle daje rade czytać)

-przebywanie z dzieckiem

-zainteresowania obojętnie jakie byle nie siedzieć i nie myśleć bo w depresji nie myślimy normalnie mamy zmienione postrzeganie rzeczywistości a rozkminy,użalanie się,osłabiania się przez myśli nie pomaga tylko wprowadza nas w bezsilność i błędne koło.Myśli wpływają na to jak się czujemy(Nie wiarygodne a jednak!)

 

Piszcie co wam pomaga myślę że ktoś znajdzie coś dla siebie.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Odcinanie się od negatywnych informacji i ludzi

-zioła uspokajające

-druga osoba(najlepiej chłopak/dziewczyna)

-przytulanie

-ignorowanie złych myśli

-słuchanie pozytywnej muzyki(najlepiej takiej, która przypomina nam czasy kiedy czuliśmy się dobrze i żyliśmy normalnie)

-oglądanie pozytywnych, nieskomplikowanych filmów, takich, które nie ryją bani i przy których nie trzeba za dużo myśleć

-gotowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×