Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieszana,

Nie powiedziała tak.

L4 za pobyt dostane ale ja chciałabym jeszcze L4 na miesiac do przodu bo nie widze sie w pracy jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieszana,

Nie wiem.Może tak może nie....

Ale z tego co mówi to że mam zostać do 26stycznia bo modyfikuje mi caly czas leki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama najlepiej wiesz czy powinnaś zostać czy się wypisać. Jeśli zdecydujesz się zostać do 26 stycznia będzie to Twoja decyzja, podobnie jeśli zdecydujesz się wypisać na żądanie. Zastanów się, pogadaj z bliską osobą, ze swoją lekarką prowadzącą, opcjonalnie: z ordynatorem, z psychologiem na oddziale. I podejmij decyzję.Jak ja się czułam do czegoś przymuszona to tylko w depresję popadałam, czułam żal i złość. To nic nie daje, samemu trzeba chcieć. Sama najlepiej wiesz jak tam się czujesz czy Ci pomagają czy nie. Leki to nie wszystko. Atmosfera panująca na oddziale jest tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lusesita Dolores, sama zdecyduj, czy za kilka lat checsz być mamroczącą w tramwaju wariatką, obok której nikt nie siada, a ona nie wie gdzie jest ani nawet kim jest. do tego niestety prowadzi nieleczona shcizofrenia paranoidalna. więc się szczerze zastanów, czy nie lepiej przecierpieć trochę, posiedzieć w szpitalu, pomęczyć się na lekach, ale w rezultacie być zdrowym, normalnym, pracującym człowiekiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum
Lusesita Dolores, sama zdecyduj, czy za kilka lat checsz być mamroczącą w tramwaju wariatką, obok której nikt nie siada, a ona nie wie gdzie jest ani nawet kim jest. do tego niestety prowadzi nieleczona shcizofrenia paranoidalna. więc się szczerze zastanów, czy nie lepiej przecierpieć trochę, posiedzieć w szpitalu, pomęczyć się na lekach, ale w rezultacie być zdrowym, normalnym, pracującym człowiekiem

Dokładnie. Ja nie wierzyłem sam że mam schizofrenię, ale wiedziałem że coś jest ze mną nie tak, nie chciałem sam brać leków (gdyby nie np. odstawienie Zolafrenu, to byłbym grubszy lub nie zdałbym klasy przez matematykę, długa historia). Aktualnie prawie (a nawet i) całkowita remisja objawów chorobowych, prócz tego, że zauważam coraz większe działanie neuroleptyków i wyłączenie wyobraźni.

Aktualnie trochę żałuję, że nie mam choroby, bo trochę się gubię w czasie (nie mam co ze sobą zrobić), ale czasowo nawet nie wyszła źle ta remisja. Gdyby była później mógłbym mieć większe problemy.

Albo spytam inaczej - co widzisz złego w lekach? Nie chodzi o to, że je bierzesz. Nikt nie chce ich brać. Masz jakieś uprzedzenia? Np. objawy pozapiramidowe, tiki, lub tycie? Zawsze można dobrać inny neuroleptyk i inne rozwiązania.

Spójrz - sailo miała 2 czy 3 epizody psychotyczne, a jednak pracowała, znalazła męża. Chyba że chcesz żyć chorobą - ale pamiętaj, że zawsze ktoś będzie o tobie pamiętał. Może warto dla tego kogoś "zostać" w rzeczywistości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lusesita Dolores, Muszą Ci dobrać leki po których będziesz się dobrze czuła, które będą działać. Jak ze wszystkim innym. Nie trzymają Cie tam za kare, chcą Ci pomóc. :( Wiem, jak to jest źle się czuć psychicznie i byc na oddziale tyle wiem, ja byłam półtora tygodnia z córką córka rozchisteryzowana ja załamana psychciznie bałam się że na odział wezwą opiekę społęczną tak to wyglądało. każdy patrzył na mnie, jak na kosmitkę córka mnie szarpała biła nie chciała sie umyć a lekarz kazał - odział dermatologii nic nie chciała miałam dość marzyłam o domu, a nie miałam możliwości wyjść. Nie wiem jak to jest chorować na shizofrenię, ale w tym drugim temacie dobrze Cię rozumiem. Szpital to nic fajnego Mam jednak nadzieję, że Ci pomogą, Żebyś mogła normAlaniej spokojniej żyć. Bez tego bagażu w głowie. Pisz kierdy Ci cięzko zawsze znajdziesz wsparcie. Możesz na nie liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum

Powiem tak, tej nocy spałem 3h, i z chęcią wziąłbym teraz hydroksyzynę nasennie. A wiesz co się okazuje?

Że ojciec, który nie kupił mi tego leku, nie wierzy w moje objawy. Od 2-3 tygodni nie mam paczki.

Objawów schizofrenii jako tako brak.

Ciesz się, że mogą dobrać ci leki i ci pomóc. Poza szpitalem nikt ci nie pomoże. Moja rodzina się mnie dawno wypięła.

A ja pogrążony objawami nawet się z tego śmiałem. Chodziłem na PokemonGO o 6 nad ranem, z czego tate jak jechał autem i mnie widział się nabijał z kolegą. Ehh...

Przez moje hebefreniczne zachowania (bo robię sobie często z siebie żarty) jest jak jest. Nie polecam. Więc korzystaj z tego co masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lusesita Dolores, prosiłaś o moją interwencję, ale niestety nie będę pośredniczyła, jeśli chodzi o ustalenia długości Twojego pobytu w szpitalu. Cieszę się, że samej udało Ci się co nieco wynegocjować. Życzę powodzenia i poprawy samopoczucia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

dlaczego wszystko kojarzy mi się z samobójstwem? wszystkie moje urojenia dotyczą tej jednej rzeczy. czy przyczyną może być zetkniecie się z tym zjawiskiem najpierw w wieku 10-12 lat, a później za drugim razem w wieku 14-16? czy to raczej przypadek? czy terapia mogłaby mi pomóc w takim przypadku? bo, szczerze mówiąc, obawiam się, że kiedyś w końcu to zrobię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

moja kuzynka zamieściła na fb zdjęcie miasta z lotu ptaka i od razu mi się skojarzyło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sailorka, czasami przeszłe doświadczenia indukują nasze przeżycia, emocje, lęki. Możliwe, że tak jest u Ciebie z myślami s. Czy myślom towarzyszy pragnienie odebrania sobie życia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ekspert_abcZdrowie, dlaczego pytasz? co zamierzasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze chce być dobrze zrozumiany. Zawsze byłem blondynem i nie wiem dlaczego stałem się rudy. Proszę o komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum
Po pierwsze chce być dobrze zrozumiany. Zawsze byłem blondynem i nie wiem dlaczego stałem się rudy. Proszę o komentarz.

Stary, daj spokój, odpuść. Stałeś się rudy dzięki wysokiemu stężeniu leków psychotropowych we krwi. Bardzo rzadki objaw uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary, daj spokój, odpuść. Stałeś się rudy dzięki wysokiemu stężeniu leków psychotropowych we krwi. Bardzo rzadki objaw uboczny.

ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lusesita Dolores, dlaczego uważasz, że ten lek Cię zabija?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ekspert_abcZdrowie,

Czy moge w domu odstawic klozapol stopniowo czy trzeba to robic w szpitalu?

Bo ten lek mnie zabija

Nie powinnaś sama odstawiać leku. O zmianie albo odstawieniu leku powinien zadecydować lekarz w porozumieniu z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ekspert_abcZdrowie,

Ale ten lek mnie zabija.

Nie pomaga mi

Nie wychodze z lóżka w ogóle

Nie chce mi sie robic badan co tydzien

:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi