Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

w tym drugim konkursie zajęlismy II miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum
w tym drugim konkursie zajęlismy II miejsce

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

ekspert_abcZdrowie, dzięki raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum

Kiedyś pani napisała o kryteriach remisji schizofrenii i ich podziałach na grupy np. zawodowe, społeczne. Mogła by pani je przypomnieć? Miałbym do czego dążyć.

Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum

Jeszcze jedno, czy omamy rzekome (tzw. "będące w obrębie własnych myśli") to częsty objaw? Omamów innej postaci nie miałem. Wydaje mi się, że to podchodzi bardziej pod problemy kognitywne, ale może schizofrenia paranoidalna/niezróżnicowana też bazować tylko na takich objawach. W sumie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

przez półtora dnia miałam atak obcych myśli, głosów itd. mówiły okropne rzeczy i kazały mi zrobić sobie krzywdę, zabraniały zwrócić się o pomoc itd. od dwóch dni juz tego nie mam. czy to powód, żeby iść do psychiatry, czy raczej jednorazowy incydent i się tym nie przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sailorka, a kiedy masz najbliższą wizytę u psychiatry? Myślę, że warto porozmawiać na ten temat z lekarzem. Nawet jeśli okaże się to tylko "incydentem".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

15 stycznia... chciałam wcześniej, ale nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy lekarze maja prawo osobe zdrowa trzymac w szpitalu?

Bo nie chce mnie wypuscic

Truja mnie lekami ktore i tak odstawie jak wróce do domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum

To jak piszesz? Z telefonu?

Mają prawo jeżeli zagrażasz swojemu życiu lub zdrowiu. Oczywiście jak oni a jak ty to rozumieją może się różnić.

I co bierzesz? Może chcą ci pomóc? Wiesz, ja też nie chciałbym brać leków, ale nie uważam że lekarze się mylą, uważam że nie dostałem odpowiedniej pomocy medycznej.

Ja mam 10 stycznia, jakoś się trzymajmy. Dzisiaj miałem lekki głos w głowie, przez co godzinę jakoś miałem depresję. Nie polecam.

---

Ja jeszcze się wtrącę - występuje u mnie wzmożona potliwość. Efekt uboczny leków? schizofrenii jako tako brak, jak zwykle lekko boli mnie głowa.

Chyba nie ma o co się niepokoić? Będę się obserwował, bo biorę 400mg Solianu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 stycznia - szybko zleci. Na wizycie nie zapomnij i wspomnij o tym, czego doświadczyłaś.

Myślę, że jeśli ktoś jest hospitalizowany i lekarze nie chcą wypuścić pacjenta do domu, to znaczy, że nie jest jeszcze zdrowy, mimo iż mu tak się wydaje. Sama nie decyduj o odstawieniu leków. Podejrzewam, że farmakoterapia powinna być kontynuowana po wyjściu ze szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ekspert_abcZdrowie,

Ale mi nic nie jest. Jestem zdrowa.

Jestem na oddziale otwartym a mimo to nie chca mnie wypuscic. Grożą mi oddzialem zamknietym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Czym się od siebie różnią osłupienie katatoniczne, dysocjacyjne, depresyjne? Czasami z lęku i konfliktów wewnętrznych nie potrafię się ruszyć od kilku minut do nawet godziny. Często przy chodzie i nie tylko zacinam się również na kilka sekund. Rozumiem, że skoro z lęku to dysocjacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lusesita Dolores, z czego piszesz ze szpitala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Reghum

Czy da się dobrać leki tak, żeby nie powodowały nadmiernej senności/zamulenia, ani żebym nie miał jazd, manii, głosów i wszelakiej rozumianej schizofrenii?

Idę na staż, i jak się bałem bezsenności, teraz boję się nadmiernej senności. Zaczynam przysypiać w dzień.

Boję się, że lekarz nie dobierze mi dawki Solianu tak, żebym funkcjonował te 12h normalnie.

400mg 1-1-0 teraz biorę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lusesita Dolores, a jak z nastrojem? Stabilny?

BrakPomysluNaNick01, jeśli dochodzi do jakichś problemów "ruchowych" na bazie lęku, to są to raczej objawy dysocjacyjne.

Czy da się dobrać leki tak, żeby nie powodowały nadmiernej senności/zamulenia, ani żebym nie miał jazd, manii, głosów i wszelakiej rozumianej schizofrenii?

Reghum, jak najbardziej się da, tylko czasem potrzeba na to czasu. Trudno tak wstrzelić się z lekami, by wszystko fajnie od razu zagrało. Czasami się udaje, ale nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ekspert_abcZdrowie,

Nastrój mam dobry.

Może pani by mogla pogadac z moja lekarka przez telefon o wczesniejszym wyjsciu. Bóg pani wynagrodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lusesita Dolores, według mnie trzymanie kogoś w psychiatryku bez jego woli, gdy nikomu nie zagraża jest nieludzkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No ale jak mam to rozwiazac?

Mogłabym sie spakowac i po prostu wyjsc ale czy policja po mnie nierzyjedzie?

Z każdego psychiatryka można się chyba na własne żądanie wypisać, o ile jesteś tam dobrowolnie a nie sądownie

Więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak Ci powiedziała, że nie da Ci L4 ? Ale jak to ? Przecież jak przebywałaś w szpitalu, źle się czułaś to nie mogłaś być w pracy. Jakie to ma znaczenie czy wcześniej wyjdziesz ? Zwolnienie Ci się należy. Tak kobieta przegina i to ostro. W Twoim szpitalu jest na pewno Rzecznik Praw Pacjenta Psychiatrycznego. Radziłabym Ci się z nim skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi