Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

SCHIZOFRENIA-pytania do psychologa

Rekomendowane odpowiedzi

Reghum, psychiatrzy tak zawsze mówią, że coś nie jest skutkiem ubocznym leków, ale jakimś cudem większość osób co je bierze tak ma. Tak samo z SSRI. Wielu ludzi zamula i spłyca ich emocje, ale niektórzy psychiatrzy mówią, że leki są święte, niewinne i nie powodują nic takiego...

No a aktualnie nie mam objawów anhedonii i depresji. Już nic nie rozumiem czego to kwestia.

Chyba wymęczenie pracą... K*rwa, mam iść na bezrobocie żeby być szczęśliwym? A może pogody?

No ale aktualnie jestem na gripexie, hydro i apapie i idę w kimę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Em, kolejne boty?

Nie potrzebuję głaskania po główce i mówienia jak to jest mi źle. Wystarczy zrozumienie.

Ogółem to moderacja pewnie zrobi z wami porządek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzień dobry.

Lekarz nie zmniejszył mi dawki 400mg Solianu, ale wizytę mam za miesiąc. Uznał że ta dawka leków nie powoduje senności.

Dochodzę do wniosku że u mnie senność jest spowodowana nudą przez brak stanów maniakalnych/psychotycznych i muszę zająć się sobą w jakiś sposób.

Najgorsze co mnie boli to anhedonia przy słuchaniu muzyki, kiedy kiedyś mnie nawet bardzo nakręcała.

Więc chyba to znak, że czas wyjść z domu.

Dobrze rozumiem?

Na pewno wyjście z domu w Twoim przypadku jest wskazane. Zasiedzenie się w domu nie wróży nic dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem na dużej dawce leków bo właściwie wyszedłem ze szpitala. mógłym nie brać leków albo brać mniej ale nie chce słuchać żalenia się nie chce się leczyć. chce. ale czuje się osłabiony i senny i bez energii i mam osłabione procesy myślowe. to tyle wstępu.

czy jak będę zażywał leki przeciwbólowe typu "Saridon" które są z dodatkiem coffeiny, to generalnie można to traktować jako coś niegroźnego skoro mi pomaga na obniżone czucie. czy trzeba uznać to za narkotyzowanie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Po co brać lek przeciwbólowy, jak są lepsze używki?
Chcesz kofeiny, to pij kawę, energetyki lub mocną herbatę.

Ja na energole tracę miesięcznie 60-100zł ale aktualnie Solian blokuje 97% ich działań i spływa po mnie jak po wodzie więc w sumie piję to tylko po to żeby być mniej sennym.

| Edit:
A skoro tu jestem, to do neuroleptyków można dołączyć NDRI? Jestem pewien że już nie mam żadnych objawów schizofrenii, ale coraz bardziej jestem pusty. Różne używki pomagają mi "zbić" ten stan ale myślę że to pora na zejście z dawki leków.

A pytam się o NDRI bo to przeciwieństwo neuroleptyka, ale pewnie wystarczy zmniejszenie Solianu. Taką mam nadzieję.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w schizofrenii jak zaobserwowałem u pacjentów występuje spadek aktywności a potem sprawności intelektualnej po czym następuje stagnacja i wegetacja i wygląd zombie. jestem na tej drodzę choć nie jestem chory. co dowodzi jakie są skutki brania psychotropów "mądrze".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, one man show napisał:

w schizofrenii jak zaobserwowałem u pacjentów występuje spadek aktywności a potem sprawności intelektualnej po czym następuje stagnacja i wegetacja i wygląd zombie. jestem na tej drodzę choć nie jestem chory. co dowodzi jakie są skutki brania psychotropów "mądrze".

one man show, a zażywasz leki zgodnie z zaleceniem lekarza? Czy "modyfikujesz" swoje leczenie? Jak długo jesteś na lekach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ekspert_abcZdrowie napisał:

one man show, a zażywasz leki zgodnie z zaleceniem lekarza? Czy "modyfikujesz" swoje leczenie? Jak długo jesteś na lekach? 

długo jestem na lekach. po prostu kiedyś po roku leczenia zrozumiałem w co się wpakowałem i przestałem brać leki. rodzice za radą że odstawienie grozi psychozą po kłótni w której rozbiłem szklaną kolbe chemiczną. skończyło się to telefonem na pogotowie i zdaniem relacji że chciałem się zabić, skacząc przez okno. nic o tym nie wiedziałem. dopiero jakieś 4 lata temu przeczytałem wypis.

to ma psycholog odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie każdy psycholog powinien po studiach umieć diagnozować poziom rozwoju intelektualnego, bo są zajęcia z WISC-R (test dla dzieci) i WAIS-R (test dla dorosłych) na studiach. Zatem czy u każdego psychologa można zbadać IQ, to tak - można. Nie każdy jednak ma narzędzia do badania, które są niezbędne, bo one są dość kosztowne (grubo ponad 1000 zł).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam traume bo ostatnio punkty zostały mi źle policzone. można gdzieś w internecie znaleźć jakiś miarodajny test?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testy dostępne internetowo na pewno nie dadzą miarodajnego wyniku i nic nie powiedzą na temat Twoich zdolności poznawczych (intelektualnych). Konieczne jest wykonanie profesjonalnej diagnozy u psychologa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kolejne pytanie. Nie mogę nie dojadać ponieważ mam nerwobóle. Dawniej nie miałem i newrobóli problemów z wagą. Niestety chyba zmienił mi się metabolizm. Czy jest to możliwe że nie tyje od leków, ani nie zdrowego odżywiania| (kiedyś jadałem gorzej i więcej i chudłem a nie tyłem) tylko dlatego że za mało jem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi