Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

UZALEŻNIENIA-pytania do psychologa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy leczenie z uzależnienia od alkoholu oznacza całkowity i dożywotni ban na napoje z procentami?

Tak, jak najbardziej. Nawet odrobina alkoholu może oznaczać powrót do nałogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ja nie piłem przez 4 lata w ogóle ani kropelki a teraz piję kilka razy w tygodniu, to co, to wtedy byłem silny a teraz jestem słaby bo uległem nałogowi?. A może wcale wtedy nie byłem silny, bo w końcu okazało się, że jestem słaby, bo zacząłem znów pić. No ale nie byłem słaby, bo nie miałem absolutnie najmniejszej chęci sięgnięcia po alkohol, więc nie mogłem być słaby.

To co się stało, że jestem znów słaby i piję, przecież byłem silny. Ale nie byłem silny, bo gdybym był silny to bym się nie napił. A po za tym, nawet jeśli byłem silny, to po co mi ta siła, skoro i tak moje życie było do d*py. Więc po co mi ta siła i abstynencja, skoro wszystko jest nie tak jak powinno być. Czy ów słabość, czy brak siły nie nastąpił w związku z uświadomieniem sobie, że to wszystko o kant tyłka można rozbić? Że to wszystko na nic, wszelkie wyrzeczenia, cała ta siła, to wszystko na nic, dlatego, że nadal jest źle?

Także ja nie jestem pewien czy to była słabość, czy mądrość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość weltschmerz
Czy leczenie z uzależnienia od alkoholu oznacza całkowity i dożywotni ban na napoje z procentami?

Tak, jak najbardziej. Nawet odrobina alkoholu może oznaczać powrót do nałogu.

Nie ma żadnego znaczenia wówczas silna wola?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silna wola jest jak najbardziej istotna, ale warto zapytać, jak silna jest ta silna wola. ;)

magic wolf, Twoje pytania i wątpliwości dotyczą tak naprawdę motywacji do rzucenia nałogu. Niektórzy nigdy nie znajdują powodu, by przestać pić. Ich koniec nie wygląda szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam takie glupie pytanie odnosnie silnej woli

majac 16 lat mialam anoreksje schudlam 22 kg. i mialam juz isc do szpitala ale balam sie i obiecalam mamie ze sama z tego wyjde.

zaczelam jesc-i wyszlam z tego sama bez szpitali, terapii. czy to znaczy ze mam b.silna wole?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie mam. Czy nerwica natręctw myślowych, może wykorzystywać moje lęki które mam od zawsze i podświadomie tak budować myśli aby pastwić się nade mną jak najmocniej się da? Zawsze się bałem czy tam miałem obawy przed zamknięciem czy to w szpitalu czy gdziekolwiek indziej. A teraz od tygodnia męczą mnie myśli związane właśnie z zamknięciem. Nie jest to mile i całkowicie irracjonalne, chyba bo już nie mam pewności. Zapętliłem się w tym wszystkim. Większość dnia mnie to męczy, ale nagle wszystko się wycisza i jest dobrze na jakiś tam czas. Czy to normalne ??? No i cały czas czuję się spięty i zestresowany tą sytuacją. Wcześniej też bardzo męczyły mnie myśli ale zupełnie inne związane z innymi moimi obawami. Przepraszam żę pomyliłem działy z tym pytaniem. Dopiero teraz zobaczyłem że to o uzależnieniach... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

shira123, jeśli udało Ci się wyjść z anoreksji samej, na własną rękę, to masz naprawdę silną wolę.

WilQ0708, nerwica jest tak przebiegła, że zazwyczaj uderza w najczulszy punkt. Jeśli od zawsze masz lęki o określonej treści, to czasowo mogą się one nasilać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile mogą trwać objawy odstawienne energetyków?

Piłem ostatnio jednego dziennie + kawa. Nie piję już tydzień i czuję się lekko lepiej, chcę dogadać się z lekarzem na temat zmniejszenia neuroleptyka bo to nie ma sensu takie branie dwóch substancji działających przeciwnie do siebie (h*j mnie strzeli jak mi powie że taka dawka jest optymalna i sam sobie zmniejszę wtedy amisulpryd).

Czy brak energetyków oznacza taki sam brak senności jak podczas picia? W sensie, chcę nie być zamulony i chcę rzucić to świństwo i spać po 7-8h bez drzemek w dzień. Akurat dla mnie to jest istotne bo mój zawód wymaga cały czas dokształcania się (no nie cały czas) i chcę uczyć się czasami popołudniami oraz mieć czas dla siebie.

Z góry dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Objawy odstawienia energetyków wynikają ze znajdujących się w tych napojach substancji, głównie kofeiny, ale także między innymi cukru. Dlatego w pierwszej fazie może nastąpić znaczny spadek samopoczucia, może wystąpić ogólne rozdrażnienie i problemy z koncentracją. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by pozbyć się uzależnienia. 

Jeśli chodzi natomiast o długość trwania objawów odstawiennych to trudno to jednoznacznie określić, ponieważ zależy to od wielu czynników. Można wśród nich wymienić między innymi wiek, indywidualne predyspozycje, a także czas uzależnienia. Najczęściej jednak zespół odstawienny nie trwa dłużej niż kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi