Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy Polska ma szanse zostać drugą Norwegią?


Śmiercionauta

Rekomendowane odpowiedzi

Do napisania tego postu zainspirował mnie artykuł o zasobach naturalnych Polski. Pewnie pierwsze co Wam przejdzie do głowy to gaz łupkowy, węgiel ,ale to wierzchołek góry lodowej, bo na teranie Polski występuje jedno z największych złóż surowca Wolframu na świecie Oczywiście kopalnie buduje Australijczycy. Dodatkowo w naszym kraju prawdopodobnie występują duże złoża surowców ziem rzadkich. Oczywiście poszukiwaniem ich zajmują się zagraniczne firmy. Nie można zapomnieć o uranie w końcu chcemy mieć własną elektronie atomową.

 

Moim zadnie przy obecnych władzach i nie mam tu na myśli tylko PO, ale i wszystkie inne partie, to Polsce obecnie bliżej do neokolonializmu niż do Norwegii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym aby w Polsce było normalnie, - a nie jak w socjalistycznej dżenderowskiej Norwegii

 

-- 07 sie 2014, 08:45 --

 

tak a propos, mieszkam w Tarnobrzegu, wystepują tu największe złoża siarki rodzimej w Europie jak nie na świecie, i co, kopalnie upadły bo nieopłacalne jest jej wydobywanie tak samo jak wydobywanie gazu łupkowego jest niezbyt opłacalne i odpowiednią technologię mają tylko Amerykanie, pożjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Polska była drugą Norwegią,to by było fajnie.Owszem,to trudno zrobić.Zwłaszcza jak się spojrzy na cwaniarstwo Polaków.Na fanatyzm religijny,na polityków którzy chcą być ponad prawo.Eh,w Oslo nie było by takiej patologii władzy.Niech Warszawa stanie się drugim Oslo,i to zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zostaniemy drugim Bangladeszem czyli tanią siłą roboczą dla zagranicznych firm oczywiście bez przestrzegania podstawowych praw pracowniczych. Większe znaczenie od surowców( no chyba że jest to tania w wydobyciu ropa naftowa, gaz ziemny) maja ludzie zobaczmy jak rozwinęła się bez surowców Japonia, Korea Płd czy niektóre kraje Europejskie no al.e tam nie ma takiej korupcji i prywaty jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rumunią nas wiele łączy tam też połowa młodych ludzi uciekła za granicę myślę że cała Europa środkowo-wschodnia się mocno wyludni i staniemy się zielonymi płucami Europy gdzie zachodnioeuropejscy emeryci będą rozkoszować się naturą bez czarnych i muslimów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)gdzie zachodnioeuropejscy emeryci będą rozkoszować się naturą bez czarnych i muslimów.

A gdzie tam, arabów i murzynów też zaraz nasprowadzają do Polski.

Ale u nas nie ma socjalu, no chyba żeby im Francja czy Niemcy płacili za przebywanie tu.

Coś się na pewno wymyśli. Na 100% prędzej czy później zrobią nam społeczeństwo multi kulti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zostaniemy drugim Bangladeszem czyli tanią siłą roboczą dla zagranicznych firm oczywiście bez przestrzegania podstawowych praw pracowniczych. Większe znaczenie od surowców( no chyba że jest to tania w wydobyciu ropa naftowa, gaz ziemny) maja ludzie zobaczmy jak rozwinęła się bez surowców Japonia, Korea Płd czy niektóre kraje Europejskie no al.e tam nie ma takiej korupcji i prywaty jak u nas.

Dobra zamiast Norwegii,bądźmy drugimi Czechami lub Hiszpanią.

 

-- 07 sie 2014, 18:14 --

 

Z Rumunią nas wiele łączy tam też połowa młodych ludzi uciekła za granicę myślę że cała Europa środkowo-wschodnia się mocno wyludni i staniemy się zielonymi płucami Europy gdzie zachodnioeuropejscy emeryci będą rozkoszować się naturą bez czarnych i muslimów.

Na szczęście nie jestem młody i nie uciekam.A miasta wolne od drechów i kiboli ? Byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamiast Norwegii,bądźmy drugimi Czechami lub Hiszpanią.

Czechy po 1989 roku rozwijają się wolniej niż Polska, były znacznie bogatsze a teraz są ledwo przed nami, nie wspominając 20-lecia międzywojennego gdy należeli jeśli chodzi o uprzemysłowienie do czołówki światowej. A Hiszpania mimo że UE wpompowała w nią wielokrotnie większą kasę niż w Polsce i ogromnych wpływów z turystyki też za bardzo nie ma się czym pochwalić chyba że 25% bezrobociem czy ponad 50% bezrobociem u młodych( u nas byłoby jeszcze gorzej gdyby nie masowa emigracja i studiowanie). Także przykłady kiepskie choć jakość życia w tych krajach i tak wyższa niż w Polsce ale jako ścieżka rozwoju niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska neokolonią to jest już...bo ja wiem gdzieś od dobrych 20 lat. Złodziejska prywatyzacja, wyprzedawanie majątku za bezcen oraz niekontrolowane wpuszczenie obcego kapitału m.in. przez sprzedanie praktycznie całego sektora bankowego również za bezcen sprawia że jesteśmy de facto neokolonią europejskich gospodarek zachodnich. Kolejne rządy, no może poza PiSem sprawiały, że ten proces tylko narastał....

Norwegią raczej nigdy nie będziemy bo:

Po 1 nie mamy tyle ropy naftowej i gazu, które ma Norwegia na morzu północnym.

Po 2 u nas jest wiele agentur wpływu państw zachodnich jak również i Rosji. Nawet gdybyśmy mieli Bóg wie jakie surowce naturalne to agenci zachodniego lub wschodniego wpływu skutecznie to zablokują. Przykład: np. zamknięcie przez Buzka wielu kopalń przez co straciliśmy rolę lidera europejskiego w produkcji węgla albo to co robi się z gazem łupkowym w Polsce. Było ileśtam firm zachodnich i amerykańskich które miały koncesję wydobywczą. Poprzez skupowanie koncesji przez podstawione firmy z nieznanym kapitałem (będące tak naprawdę spółkami wnuczkami firm rosyjskich) oraz przez blokowanie projektu gazu łupkowego przez UE w Polsce już tylko jedna amerykańska firma poszukuje gazu łupkowego.

U nas choćby była kura, która znosi złote jaja to aferzyści spod znaku np PO zamiast dbać o tą kurkę to wolą zrobic z niej rosół i zeżreć go sami.

A naród niech żre piach :twisted:

 

-- 07 sie 2014, 19:10 --

 

W Polsce ciężko by ktoś zajął się gospodarką bo cały czas politycy zajmują się wojną ideologiczną. Gender wali do nas drzwiami i oknami. Normalnośc musi się bronic przed lewactwem zamiast martwic się co z gospodarką. Chocby to

[videoyoutube=jITsQZDdmcs][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, weź socjal i te żule będą jeszcze miały z uczciwych ludzi zasiłków

i jeszcze te lewaki feminazistki

 

 

a co do muslimów tu jest bieda z nędzą i jeszcze katole albo femi nazi z drugiej który muslim by

w takim bagnie chciał

Są i feministki prawicowe.Te są gorsze.

 

-- 08 sie 2014, 10:08 --

 

detektywmonk, weź socjal i te żule będą jeszcze miały z uczciwych ludzi zasiłków

i jeszcze te lewaki feminazistki

 

 

a co do muslimów tu jest bieda z nędzą i jeszcze katole albo femi nazi z drugiej który muslim by

w takim bagnie chciał

Są i feministki prawicowe.Te są gorsze.

Czyli jak jestem na rencie to Cię okradam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberman, a co może renty rosną na drzewach ?

A czy ja powiedziałem że rosną na drzewach? Powiedziałem tylko że nie przeszkadza mi że detektywmonk bierze rentę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doberman, czego ? bidówki na schizofrenie ? nie zazdroszcze ale wkurza mnie jak takie nieroby siedzą na dupie cały dzień i jeszcze oczekują rencinki od państwa, a zwykli ludzie zapieprzają na budowie czy gdzieś tam i płacą w podatkach takim niebieskim ptakom

O, to ludzie pracujący płacą na renty? To ja też płacę i jakoś mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×