Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli obrzydliwe


catwoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowa.

Zdecydowałam się napisać po potrzebuję wsparcia.

Od dziecka byłam hipochondrykiem, latałam po lekarzach, robiłam badania...

Pod koniec tamtego roku w skutek traumatycznego przeżycia moja nerwica przybrała zupełnie inną

formę... zaczęło się od DD. Wiedziałam co to jest z forum więc dzielnie to znosiłam.

Hipochondria w ogóle zniknęła a zaczęły się dziwne myśli które zdarzają mi się do dziś i powodują lęk.

Po raz pierwszy w życiu zaczęłam się bać że coś sobie zrobię, poza tym zaczeły mnie dręczyć obrazy myślowe

wyobrażenia obrzydliwe.

Czyli np. przed snem nagle nachodziła mnie myśl że ciało ludzkie to tylko kupa mięsa i kości, jakieś wyobrażenia

anatomiczne.

Myśli nt. obrzydliwości seksu.

A dziś jedząc rybę przyszła do mnie myśl że pochłaniam obślizłe kawałki martwego ciała.

Są takie chwile że zycie w ogóle wydaje mi się właśnie takie okropne jakieś.

Czasem się zastanawiam czy ja nie zwariowałam od tych lęków.

Czy ktoś tu zmaga się z podobnymi objawami nerwicy albo miał takie kiedyś?

Będę bardzo wdzięczna za kązdy post!

Pozdrawiam wszystkich nerwicowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem natręctwa odnośnie trupów, rozkładu ciała ludzkiego po śmierci. Pomogło mi kiedy przestałęm na to patrzeć pod kątem biologii, a zacząłem patrzeć przez pryzmat fizyki. Jak jesz rybę pomyśl że nie jest martwe zwierzę, ale atomy, materia, proteiny itp. - coś co musimy jeść aby organizm miał energię. Cały nasz świat składa się z atomów i zasadniczo atomy gówna i atomy czekolady sie specjalnie nie różnią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często mam też coś takiego, ale to chyba nie natręctwo,nie wiem sama, od dzieciństwa zastanawiałam się nad śmiercią jako rozkładem ciała, zbierałam martwe zwierzęta, potem często w ciężkich stanach miałam przekonanie, że moja ręka gnije od środka, czułam nawet zapach zgnilizny ciągle chodziłam się pytać czy aby na pewno mi ta ręka nie gnije w szpitalu ciągle mnie o tym zapewniali, w końcu mi przeszło, ale nikt nie powiedział, czy to natręctwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×