Skocz do zawartości
Nerwica.com

Historia alternatywna.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

To już wiemy,mamy rok 1945 kończy się wojna.Polska staję si komunistycznym państwem.A co by było,gdyby historia potoczyła się inaczej ? Gdyby nie było wojny ? Umiecie sobie to wyobrazić ? Mamy rok 1967 nadal rządy sanacji.Czy wtedy Polska była by krajem biednym,czy może wręcz przeciwnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś się zastanawiałem nad takimi tematami. Teraz wyznaję filozofię, że czasy w których się żyje nie mają aż takiego znaczenia. Można być bezdomnym w Nowym Jorku i księciem w Mezopotamii. Albo schorowanym w Tokio, a zdrowym w Wietnamie Północnym.

 

Ostatnio czytam o komputerach i dochodzę do wniosku, ze komputery z lat 80 nie były: "wolniejsze, a przez to gorsze". Były po prostu inne, miały inne funkcje, czego innego mogły nauczyć, a zabawa polegała na czym innym. "Wszystko jest względne" - to moje ostatnie, chcąc nie chcąc motto. W związku z tym nie marzę, że jakby nie Hitler to Polska by była nie wiem jakim wielkim i pięknym krajem. Tak samo jak można wspominać czasy XVII i to jaka Polska była wtedy duża i że handlowała zbożem na całą Europę.

 

-- 04 sie 2014, 12:50 --

 

Pieprz, a we Fallouta może kiedyś zagram. Mam na płycie, bo kiedyś zbierałem gry RPG w stylu Baldura z tamtych czasów. Najlepiej na emulatorze Windowsa 98, albo na jakimś starym kompie z monitorem CRT, lepiej wtedy by było widać w mniejszej rozdzielczości, bo tam jest 640x480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiemy,mamy rok 1945 kończy się wojna.Polska staję si komunistycznym państwem.A co by było,gdyby historia potoczyła się inaczej ? Gdyby nie było wojny ? Umiecie sobie to wyobrazić ? Mamy rok 1967 nadal rządy sanacji.Czy wtedy Polska była by krajem biednym,czy może wręcz przeciwnie ?

Kiedyś czytałem alternatywną historię która dotyczyła tego jakby Hitler nie dostał się do władzy i o dziwo wojna z Polską też by wybuchła ale na małą skalę a dotyczyła tylko korytarza między Prusami a Gdańskiem i samego Gdańska który by stał się 100% niemiecki.

Co do Polski bez 45 lat komuny to myślę że byłaby mniej więcej na poziomie gospodarczym Włoch bo jednak korupcja, prywata i katolicyzm nie pozwoliłby w Polsce na takie bogactwa jak Skandynawii czy Niderlandach.

 

Natomiast mi prawdopodobnie żyło by się dużo lepiej bo moja rodzina była bardzo majętna przed wojną a w wyniku niej a zwłaszcza działań komunistów wszystko straciła prawie. Także możliwe że zamiast siedzenia na forum to siedział by na plażach jakiś wysp i zarywał panienki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak jest, jakieś drobne wydarzenie i historia potoczyłaby się inaczej. Kogoś by nie zamordowali, ktoś by spotkał na swojej drodze innych ludzi, jakaś rzeka płynęłaby inaczej, pogoda w czasie bitwy byłaby inna, kochanka wodza czy wróżka doradziłaby inaczej. Z resztą wystarczy, że ojciec Hitlera miał wytrysk sekundę później, a inne plemniki dostałyby się do jajeczka, przez co fuhrer miał inne DNA, pewnie też charakter i ostatecznie parta NSDAP by nie doszła do władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×