Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego PTSD powoduje depresję?


Rekomendowane odpowiedzi

Brałam udział w likwidacji skutków obiektywnie traumatycznego zdarzenia parę lat temu. Jestem, jak się niedawno okazało, DDD, więc wyparłam wszystkie nieprzyjemne uczucia. A teraz - mało, że mam flashbacki, koszmary, napady lęku i inne przyjemności, to jeszcze depresję. Cholera, w tamtej sytuacji zrobiłam wszystko, co było w mojej mocy, nikt mnie o nic nie obwiniał - ani ja siebie - a teraz chciałabym nie istnieć. Nie mam już żadnych uczuć - ani przykrych, ani przyjemnych. Nie mam teraz - nie związanych z tamtą sytuacją, tylko nie mam uczuć związanych z moim obecnym życiem. Leki działają, terapię zaczęłam, a życie boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychodynamiczną.

 

Polecam metodę przedłużonej ekspozycji. Jest bardzo skuteczna, tylko nie wiem, czy może być stosowana przy depresji. Na pewno nie, jeśli masz myśli samobójcze.

 

-- 02 sie 2014, 18:59 --

 

Psychodynamiczną.

 

Polecam metodę przedłużonej ekspozycji. Jest bardzo skuteczna, tylko nie wiem, czy może być stosowana przy depresji. Na pewno nie, jeśli masz myśli samobójcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam myśli samobójcze, zwłaszcza po flashbackach albo w sytuacjach, które choć trochę przypominają mi tamtą (a tych jest coraz więcej). Zawsze jest mi cholernie źle bezpośrednio po sesji, mimo, że nie zawsze zajmujemy się trudną sytuacją. Nie wiem, co robić z lekami przeciwlękowymi - na wszelki wypadek ma je u siebie mój mąż, bo w napadzie paniki największą ochotę mam połknąć nie jedną, a wszystkie tabletki. Ale to oznacza, że nie mam ich przy sobie, kiedy potrzebuję, a panikę może u mnie wywołać warkot helikoptera, wycie karetki, zapach sklepu obuwniczego.. Do tego stopnia, że czasem boję się jechać na rowerze przez most, bo jeśli jedzie pogotowie, mam odruch, żeby z niego skoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×