Skocz do zawartości
Nerwica.com

swiadczenie rehabilitacyjne, stawienie sie przed Komisją


gramar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam na imię Gabrysia. Mam do was pytanie. Przeszukałam sporo postów ale nie znalazłam odpowiedzi. Jestem na zwolnieniu lekarskim. Zaraz będzie 182 dni i chciałabym złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Jak wygląda to od strony praktycznej? Muszę jak rozumiem stawić się przed Biegłym? Jak wygląda takie spotkanie? Czy to spotkanie jak u psychoterapeuty? Czy decyzja jest od razu? Czy ktoś z was może mi pomóc? Z góry dziękuję, Gabi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gramar, witaj, ja jestem właśnie na takim świadczeniu.

Musisz wybrac sie do twojego oddzialu Zus po formularze (albo wydrukowac z internetu), do lekarza i do pracodawcy. Potrzebne ci beda:

- oświadczenie złożone przez ciebie na druku ZUS Np-7

- zaświadczenie o stanie zdrowia (druk ZUS N-9) wypełnione przez lekarza leczącego,

- wywiad zawodowy z miejsca pracy (druk ZUS N-10); wypelnia pracodawca

- wszelka dokumentacja medyczna jaka posiadasz (skseruj sobie wczesniej, bo ZUS zabiera)

 

Dokumenty wysylasz ty albo pracodawca, musisz mu powiedziec, ze chcesz sie starac o swiadczenie. Powinien przygotowac wczesniej dokumenty. U mnie pracodawca sam przyslal mi wszystkie formularze do uzupelnienia na grubo miesiac przed ustaniem chorobowego.

Nie wiem czy nie za pozno u ciebie.

Wysylasz do Zusu i czekasz na wezwanie na komisje lekarska. Musisz sie stawic danego dnia i godz. Bedziesz miala rozmowe z lekarzem orzecznikiem Zus, ktora z reguly nie nalezy do milych. Zadawane sa pytania w stylu: co ci jest , dlaczego nie mozesz pracowac, jakie masz objawy.. itp. Po tym dostaniesz od razu decyzje od 3 miesiecy do 12 miesiecy pobierania tego swiadczenia. Ja dostalam na 3, potem przedluzylam o dalsze 3 i moze jeszcze raz przedluze. Za kazdym razem musisz pamietac o terminie, nie pozniej niz miesiac przed wygasnieciem! I za kazdym razem do wypelnienia formularz o przedluzenie, ktory znajdziesz w oddziale Zus wlasciwym dla twojego miejsca zamieszkania. Wypelniasz i oddajesz do okienka, nie musisz wysylac.

 

To w sumie tyle, powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×