Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krople Bacha


roccola

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście ,że są dostępne w aptekach nawet nie w homepatycznych tylko zwykłych podam linka ja np wczoraj bylam we wrocławiu po kropelki pierwszej pomocy (rescume remedy)http://drbach.pl/index.php/apteki tylko najpierw lepiej zadzwonic i sie upewnic czy sa konkretne esencje ktore nas interesują :D i oczywiscie nie jest to tania sprawa za 10 ml recume zaplacilam wczoraj 37,99 : 20 ml kosztowalo 51,99 ;) drogo troche ale czego nie robi sie dla zdrowia :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berlioz a jaką masz "kombinację"

masz mieszankę czy oddzielne ekstrakty?

 

bardzo zainteresowała mnie ta strona i te kropelki i reszta produktów.

tylko policzyłam że przydałoby mi się aż 14 ekstraktów. a mieszanki robią z 7. więc nie wiem czy mozna zamowic np 2 mieszanki (bo robią z max 7 ekstraktów) i stosowac naraz

tylko czy to nie bedzie za duzo?

czy te skladniki sie jakos wzajemnie nie "znoszą" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja zazywam kropelki Bacha ale jest to wyciàg z 38 drzew,uwazam ze pomagajà biorè je od miesiàca;wspomagam mineralami duza dawka i omega 3. 50 dni nie biorè lekow a bylam od nich uzalezniona.dzisiaj mialam spadek formy ale minèlo,w kazdym razie myslè ze te krople pomagajà.biorè je 4 razy dziennie po 4 krople;kupujè je za 10 euro w aptece:mieszkam w belgii;dodam ze wczesniej bralam lek deanxit silne dziadostwo i tranxen 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te krople są tez dostepne w aptekach może homeopatycznych?Jezeli ktos coś wie to prosze o odpowiedz pozdro. :lol:

 

Ekstrakty dr. Bacha są dostępne w niektórych aptekach i sklepach zielarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej. Widzę, że są tu osoby, które posiadają doświadczenie z Rescue Remedy. To dobry preparat w przypadku występowania silnego napięcia, ataków paniki lub histerii. Jeżeli objawom towarzyszy jednak obawa przed lękiem (np. zastanawiasz się, jak to będzie, jeśli pójdziesz do sklepu i będziesz mieć atak paniki), to bardziej sugerowałbym Rescue Noc (zawiera dodatkowo ekstrakt z Kasztanowca białego, który jest zalecany u osób z natłokiem myśli, martwiących się).

 

Warto jednak pamiętać, że Rescue to nie panaceum. Często zaleca się dobrać indywidualnie mieszankę pod kątem objawów i cech charakteru osoby. Warunkiem dobrych efektów jest bowiem właściwy skład mieszanki. Możesz eksperymentować w tym zakresie, ale korzystniejsze będzie porozmawianie ze specjalistą tej terapii. Listę licencjonowanych terapeutów znajdziesz w serwisie www.drBach.pl Możesz się z nimi skontaktować osobiście, albo poprzez telePoradnię Centrum.

 

Warto też pamiętać, że objawy nerwicowe to nie ból głowy. Wiele osób chce je po prostu usunąć za pomocą jakiegoś środka. A w gruncie rzeczy, objawy te są wyrazem różnych konfliktów wewnętrznych, trudności z ekspresją określonych uczuć i emocji, dylematów rozwojowych. Ekstrakty Bacha pomogą Ci zredukować swoje objawy, obniżyć poziom stresu. Pójdź jednak krok dalej! Pomyśl o terapii, aby zbudować większe rozumienie objawów - dlaczego się pojawiły, kiedy się pojawiły, jaką miały funkcję. Często, objawy nerwicowe to czubek góry lodowej. :)

 

IgorP

Moderator serwisu www.drBach.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy terapia w połączeniu z kroplami może dać lepszy efekt niż same krople? Pytam, bo stosowałam je ale same, chciałabym nie brać już leków.

To bardzo dobre pytanie! Po pierwsze zależy, o jaką Pani terapię pyta - terapię Bacha czy psychoterapię. W gruncie rzeczy, ekstrakty są tylko narzędziem w pracy specjalisty metody dr. Bacha. Kładziemy tak duży nacisk na konsultację, bo ma ona na celu dać pacjentowi szansę aby uświadomił sobie przeżywane emocje, rozpoznał posiadane cechy charakteru, typowe reakcje na stres, itp. Jest to więc proces poszerzania świadomości, rozumienia siebie, ekspresji emocji, potrzeb. Krople stosuje się w celu zredukowania napięcia. Kluczem jednak do osiągnięcia najlepszych efektów jest właściwy dobór kropli - indywidualnie, pod kątem przeżywanych emocji i cech charakteru. Jeżeli stosuje się niewłaściwe ekstrakty, nie będzie efektu. Tak jak kawa nie pomoże na biegunkę, a olej rycynowy na zmęczenie. :)

 

Niektórzy stosują też ekstrakty w oderwaniu od terapii. Sami wybierają sobie określone ekstrakty, aby pomóc sobie objawowo. To też jest ok. Dobrze się jednak upewnić, jakie jest działanie ekstraktów, które się zażywa. Czy rzeczywiście odpowiadają przeżywanym emocjom. Można się tego nauczyć w trakcie szkoleń z metody Bacha. Mimo wszystko, polecam na początek konsultację - chociażby telefoniczną, z którymś ze specjalistów telePoradni http://drbach.pl/teleporadnia.php

 

Można też zwiększyć wiedzę o sobie i dynamice swoich objawów w trakcie psychoterapii. Niektórzy pacjenci uczęszczają na psychoterapię, a oprócz tego korzystają z ekstraktów, jako naturalnego sposobu redukcji napięcia. Są też tacy, aby stosują krople aby zmniejszyć na przykład objawy nerwicowe, które uniemożliwiały wyjście z domu i korzystanie z psychoterapii (albo zredukować objawy w oczekiwaniu na miejsce w grupie terapeutycznej).

 

Pozdrawiam, IP

http://www.atakipaniki.pl

http://www.sposobynastres.pl

http://www.objawynerwicy.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez stosuje bacha. Pani psycholog do podstawowych ratunkowych dołączyła mi jeszcze 2 esencje dodatkowo na natrętne myśli. biorę je od wczoraj. dzisiaj przed południem czułam się fatalnie, chciałam sięgnąć po dodatkową porcję hydroksyzyny ale się nawet tego bałam. regularnie przyjmowałam krople bacha, w ostrych stanach nawet można kilka razy na godzinę. Dochodzi wieczór a ja czuję się od kilku godzin lepiej bez dodatkowej hydro. nie przesadzajmy, to nie jest 500 zł, a warto sobie pomóc.

 

psycholog, która dała mi krople prowadzi też terapię wg dra Jonasza, która oczyszcza organizm, w tym mózg i emocje na jeszcze głebszym poziomie niż bach.

 

może kogoś z Was to zainteresuje? http://www.danmed.pl

znam osoby, które są zachwycone efektami. ja ciągle czekam na własne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×