Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowa i chcialabym podzielic sie z Wami moim problemem. Mam 15 lat i ostatnio miewam dziwne stany lekowe. Boje sie, ale nie jestem w stanie dokladnie sprecyzowac czego. W nocy nie moge spac. Zasypiam kilka godzin i budze sie w srodku nocy. Rano otwieram oczy i czuje niepokoj. Mam wakacje,moge rano dlugo spac, a ja czuje, ze musze wstac.. i mimo wysilku nie zasne po przebudzeniu. Boje sie o przyszlosc. Ze nie dam rady i zostane sama. Strach pojawia sie coraz czesciej ale nie towarzyszy mi ciagle. Mam zawroty glowy, czasem czuje ze zaraz zemdleje, boli mnie serce(bylam na badaniach i wszystko jest ok), czesto drże wewnetrznie i zewnetrznie. Nie umiem opanowac strachu, czasem nagle zaczynam sie trzasc i wtedy czuje ze oszaleje, nie mysle w takich sytuacjach realnie, bo moj umysl odrzuca tlumaczenia ze wszystko sie ulozy i przyszlosc bedzie piekna. Mam bliskich, uwielbiam spedzac czas z przyjaciolka i ale od 3 dni nie wychodze z domu, bo nie chce. Tutaj czuje sie najlepiej. Jestem ciagle zdenerwowana i rozdrazniona, czuje ze eksploduje. Czy to moze byc nerwica? Co mam robic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Doonia!

 

Niestety, przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale Twoje przypuszczenia co do nerwicy mogą być słuszne. Objawy, jakie wymieniłaś, wkomponowują się w obraz kliniczny zaburzeń lękowych. Być może jednak jest to chwilowy stan związany z dorastaniem i burzą hormonalną. Warto, byś o swoich problemach, emocjach i rozterkach porozmawiała z kimś z bliskich, np. z mamą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

a jest coś konkretnego, co może stać za tym stanem napięć? Ktoś w domu pije, często wyjeżdża na delegacje, czujesz się zagrożona czymś konkretnym.

Jeżeli masz normalne życie i po prostu zaczęłaś się nagle bać o swoją przyszłość, to radziłabym zacząć brać magnez z potasem - widocznie Ci ich brakuje w diecie i dlatego stałaś się nerwowa. Jedz suplementy przynajmniej przez 3 m-ce, choć powinny już szybciej zacząć działać :) Niestety, w naszych czasach żywność jest bardzo jałowa i trzeba albo dobrze kombinować z dietą, albo stosować suplementy.

 

Nerwica sama od siebie się nie tworzy, zawsze są jakieś przyczyny. Jeżeli są, to powinnaś pójść na terapię do psychologa.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu jest jak najbardziej normalnie, rodzice pracuja i nie maja zadnych uzaleznien :) mam pewne przypuszczenie dlaczego dzieja sie ze mna dziwne rzeczy, ale nie mam pewnosci, ze to przez to. Magnez zazywam od jakiegos czasu i troszke pomaga, ale nie daje zbyt wielkich rezultatow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam problem z rowiesnikami w szkole, natomiast juz teraz pozbylam sie tego klopotu. Przestalam przejmowac sie tym co o mnie mowia i mysla. Ale teraz znowu boli mnie kazde slowo na moj temat, przejmuje sie wrecz przesadnie i nie jestem w stanie tego zmienic, chociaz tlumacze sobie, ze powinnam o tym nie myslec, to ciagle sie tym zadreczam. To coraz silniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz znowu boli mnie kazde slowo na moj temat, przejmuje sie wrecz przesadnie i nie jestem w stanie tego zmienic, chociaz tlumacze sobie, ze powinnam o tym nie myslec, to ciagle sie tym zadreczam.

Prawdopodobnie Twoim zaburzeniom nerwicowym towarzyszy niskie poczucie własnej wartości. Niska samoocena i brak pewności siebie to bardzo dobra "pożywka" dla nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×