Skocz do zawartości
Nerwica.com

:)


Doonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowa i chcialabym podzielic sie z Wami moim problemem. Mam 15 lat i ostatnio miewam dziwne stany lekowe. Boje sie, ale nie jestem w stanie dokladnie sprecyzowac czego. W nocy nie moge spac. Zasypiam kilka godzin i budze sie w srodku nocy. Rano otwieram oczy i czuje niepokoj. Mam wakacje,moge rano dlugo spac, a ja czuje, ze musze wstac.. i mimo wysilku nie zasne po przebudzeniu. Boje sie o przyszlosc. Ze nie dam rady i zostane sama. Strach pojawia sie coraz czesciej ale nie towarzyszy mi ciagle. Mam zawroty glowy, czasem czuje ze zaraz zemdleje, boli mnie serce(bylam na badaniach i wszystko jest ok), czesto drże wewnetrznie i zewnetrznie. Nie umiem opanowac strachu, czasem nagle zaczynam sie trzasc i wtedy czuje ze oszaleje, nie mysle w takich sytuacjach realnie, bo moj umysl odrzuca tlumaczenia ze wszystko sie ulozy i przyszlosc bedzie piekna. Mam bliskich, uwielbiam spedzac czas z przyjaciolka i chlopakiem, ale od 3 dni nie wychodze z domu, bo nie chce. Tutaj czuje sie najlepiej. Jestem ciagle zdenerwowana i rozdrazniona, czuje ze eksploduje. Czy to moze byc nerwica? Co mam robic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje, ale nie o to pytalam. Moze jezeli sie nie ma nic do powiedzenia na dany temat to lepiej nie mowic nic? ;)

Nie rozumiem dlaczego czepiasz sie tematu, akurat teraz jest on najmniejszym problemem. Jezeli sprawilo ci to przyjemnosc to super. Milego dnia, zegnam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doonia, warto na pewno sie przebadac, przede wszystkim krew, i TSH, hormony tarczycy moze to ma podłoze zdrowotne-Twoj lęk. A jak nie, to trzeba isc do psychologa i porozmawiac czego dokładnie sie boisz, co powoduje w Tobie takie zachowanie, jak sobie z tym radzić. Nie jestes sama, zobacz przez okno, na pewno jakis przechodzien bedzie :) a na dodatek masz kolezanke, chłopaka, to juz dwie osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lęki jakieś podłoże mają. Jeśli poprzednie badania wyszły w porządku, to czas na coś z innej gałęzi medycyny. A przynajmniej, na początek, odwiedź psychologa. Razem dotrzecie do sedna, ustalicie czy potrzebna będzie terapia albo konsultacja z psychiatrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×