Skocz do zawartości
Nerwica.com

Głosy w szumiących słuchawkach


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wkręciłem się robiąc coś na komputerze i zapomniałem zdjąć słuchawki, które wydają spore szumy (problemy z głośnikami). Kompletnie zapomniałem, że słucham tych szumów (a dokładnie to tylko z jednej strony bo jedna słuchawka działała, prawa). W pewnym momencie usłyszałem jak ktoś coś powiedział. Rozglądnąłem się po pokoju i zobaczyłem, że nikt tutaj nie gada, telewizor wyłączony. Wydało się to dla mnie dziwne. Po chwili znowu usłyszałem jak ktoś coś mówi, wtedy się kapnąłem, że te głosy wyłaniają się z szumu słuchawek. Jest szum przez dłuższą chwilę ale jak dobrze się wsłuchasz to później pojawiają się ludzkie głosy. Niestety nie wiem co mówiły bo wystraszyłem się i wyłączyłem głośnik. :D Miał ktoś może kiedyś podobnie? Wie ktoś coś więcej na temat tego zjawiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe miałem coś kiedyś podobnego z... kasetami magnetofonowymi. Każdy kto pamięta ten zabytek, kojarzy pewną charakterystyczną cechę: strony A i B miały tyle samo taśmy, ale często któraś ze stron była krótsza. To sprawiało, że po skończeniu ostatniej piosenki na krótszej stronie, magnetofon odtwarzał jeszcze przez jakiś czas niezapisaną taśmę, czego rezultatem był tylko szum; jeśli słuchało się bardzo głośno, albo kaseta była już wielokrotnie nadpisana, to szumy stawały się, przynajmniej dla mnie, sugestywne. Pamiętam też że zdarzało mi się siadać z radiem w łapie i przeczesywać powolutku wszystkie częstotliwości, w nadziei że złapię może jakąś stację z dziwnego kraju nadającą dobrą muzykę :twisted: i często bywało tak że udawało się złapać słabiutki, słabiutki, słabiutki sygnał i przez morze szumu coś usłyszeć; to chyba wtedy najczęściej doświadczałem tego złudzenia, szukając tych słabiutko nadających stacji. Miałem nawet czasem fazę że może przypadkiem trafię na przekaz od kosmitów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monooso, jak za czesto, zbyt długo i zbyt głośno słuchasz muzyki czy czegokolwiek przez słuchawki to mogą pojawiac się różne przesłyszenia. ja nawet przez głośniki nie mogę zbyt długo i głośno słuchać bo mnie to męczy. Sama nie wiem czy mam przesłyszenia wtedy, może i mam, jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monooso, jak za czesto, zbyt długo i zbyt głośno słuchasz muzyki czy czegokolwiek przez słuchawki to mogą pojawiac się różne przesłyszenia. ja nawet przez głośniki nie mogę zbyt długo i głośno słuchać bo mnie to męczy. Sama nie wiem czy mam przesłyszenia wtedy, może i mam, jest to możliwe.

Pewnie tak było.

 

może to tak jak z widzeniem twarzy wszystko może nam przypominać

nawet drobinki kurzu w powiększeniu wyglądają jakby miały oczy i uśmiech

Swego czasu to odnosiłem wrażenie, że krany w łazience się na mnie gapią. Nawet trochę przypominają twarze. :D

 

Może po prostu przebija się jakaś stacja radiowa.

A to właśnie ciekawe czy przy korzystaniu ze zwykłych komputerowych głośników produkujących szum do których podłączone są słuchawki jest możliwe odbieranie jakichś sygnałów ze stacji radiowych. Wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie ciekawe czy przy korzystaniu ze zwykłych komputerowych głośników produkujących szum do których podłączone są słuchawki jest możliwe odbieranie jakichś sygnałów ze stacji radiowych. Wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Gdy produkt jest wadliwy, to tak.

Czytałem kiedyś o pewnym modelu głośników, który ma wadliwe zabezpieczenie przed zakłóceniami i głośniki bardzo szumią oraz wtrąca się też stacja radiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to tak jak z widzeniem twarzy wszystko może nam przypominać

nawet drobinki kurzu w powiększeniu wyglądają jakby miały oczy i uśmiech

Swego czasu to odnosiłem wrażenie, że krany w łazience się na mnie gapią. Nawet trochę przypominają twarze. :D

 

Zaczyna być niepokojące.... Mam nadzieję że żartujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie ciekawe czy przy korzystaniu ze zwykłych komputerowych głośników produkujących szum do których podłączone są słuchawki jest możliwe odbieranie jakichś sygnałów ze stacji radiowych. Wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Gdy produkt jest wadliwy, to tak.

Czytałem kiedyś o pewnym modelu głośników, który ma wadliwe zabezpieczenie przed zakłóceniami i głośniki bardzo szumią oraz wtrąca się też stacja radiowa.

Tak jak na gitarze elektrycznej w pewnych specyficznych warunkach da się złapać ruskie radio - przysięgam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×